Пенсионерка с пекинесом поднялась на на самые высокие горы Украины

Пенсионерка с пекинесом поднялась на на самые высокие горы Украины

Сообщение moder_1 » 21 окт 2013, 19:41

http://gazeta.ua/articles/life/_pension ... 02#photo-5

Изображение

71-річна Марія Брага із Рівного здійснила сходження на вершини українських Карпат разом з пекінесом Бонітою. Вони піднялися на гори Говерла та Петрос.
"Зазвичай, у Карпати ходжу сама. Ніколи не думала, що мандруватиму гірськими стежками разом із моєю Бонітою. Однак, собаку цього разу не було на кого залишити вдома. Тож, довелося взяти її з собою, - розповідає Марія Брага. – Сходження на Говерлу затягнулося на кілька днів. Зате, мені не було самотньо. З другом завжди веселіше в дорозі".
Пенсіонерка понад 30-років захоплюється горосходженням. Вона багато разів ходила в гори Кавказу, Паміру, Алтаю та Криму. Марія Брага п'ять разів піднялася на найвищу вершину Європи – гору Ельбрус.
"Темп сходження задавала моя Боніта. Вона швидко проходила 100 м і зупинялася на відпочинок. Були відтинки шляху, коли мені доводилося її нести на плечах у рюкзаку. Правда, більшість шляху вона пройшла самостійно", - згадує пенсіонерка.
Перше сходження разом із пекінесом Марія Брага здійснила ранньою весною цього року на Петрос. Висота цієї вершини 2020 м. Її вважають четвертою вершиною в Україні. На схилах гір лежав ще сніг. Собаці пенсіонерка пошила спеціальний теплий одяг.
"Боніта мене дуже добре розуміє. Вона така розумна, наче людина. Відчуває коли мені важко й потрібно зупинитися на відпочинок. Вночі стереже намет і захищає від хижаків", - говорить Брага.
Сходження на Говерлу зайняло три дні. Висота вершини – 2061 м. Її вважають найвищою в Україні.
"Ми не поспішали. У нас не було мети встановити рекорд. Коли ти в горах, то кожна мить – особлива й незабутня. Не бачу причин кудись поспішати. Я їду в гори, аби насолодитися їх красою, мальовничими пейзажами", - пояснює жінка.
Марія Брага розповідає, що саме завдяки горосходженню п'ять років тому поборола депресію. Вона переконана, що гори мають дивовижну цілющу силу.
"У мене вдома болять руки, крутять ноги, проблеми з тиском. Коли ж беру рюкзак і йду в гори, то всі проблеми зникають. Звичайно, перші дні важко, а потім наче в тебе виростають крила. Так і з моєю Бонітою. Вона під кінець мандрівки наче стала іншою. Було враження, що вона не бігає, а просто літає в горах", - тішиться пенсіонерка.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/life/_pensionerka-z-pekinesom-pidnyalasya-na-najvischi-girski-vershini-ukrajini/522202">Gazeta.ua</a>
никто не знал, а я...Бэтмен!
Аватара пользователя
moder_1
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 4007
Зарегистрирован: 05 мар 2012, 22:28

Вернуться в Позитивные зооновости: посмотрите и станьте добрее...

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7