Зоозахисники Vs КП «Центр поводження з тваринами»

Зоозахисники Vs КП «Центр поводження з тваринами»

Сообщение Марина+ » 13 мар 2017, 22:05

Стаття ОТБ:

Зоозахисники Vs КП «Центр поводження з тваринами»

Ще досі не стихають суперечки щодо діяльності комунального підприємства «Центр поводження з тваринами». Зоозахисники звинувачують підприємство у масовому знищенні безпритульних собак. Кажуть, центр діє на основі методу безповоротного відлову тварин, тож значну частину чотирилапих, більше 95-ти%, працівники підприємства присипляють. Своєю чергою, представники самого центру твердять, що діють виключно в рамках законодавства, а тварин відловлюють, бо на них скаржаться люди. А зоозахисники, замість того, щоб разом з центром допомагати прилаштовувати тварин, лише ініціюють численні перевірки закладу.

Що робити з безпритульними собаками у Харкові? Це питання вже кілька років є яблуком розбрату між харківськми зоозахисниками та комунальним підприємтвом «Центр поводження з тваринами». Відловлених з вулиць собак на підприємстві просто вбивають протягом 10-ти днів, тоді як способом зменшення кількості безпритульних тварин у всьому світі є стерилізація, переконують зоозахисники.

Олена Ратникова-фон Зассе — директор ХБОЗТ «Центр усиновлення тварин»:
Ни в одном законе Украины не сказано, что убийство отловленных животных есть законным. Это нам внушает КП под руководством Шаповаловой, при чем внушает очень активно.

Представники ж мерії розповіли, кілька років тому вже намагались впровадити стерилізацію, та бажаних результатів не було. Скільки саме з виловлених тварин присипляється не рахують ні в мерії, ні в комунальному підприємстві, проте зазначають, що це точно менше за 95%, які називають зоозахисники. Додають: саме метод безповоротного вилову безпритульних собак дозволив зменшити кількість тварин на вулицях міста.

Вікторія Богатир — начальник відділу Департаменту житлового господарства Харківської міськради:
Когда в 2012 году был смертельный случай — стая собак загрызла женщину, было принято решение, что мы работаем только по закону, при этом из этой стаи 6-ро собак было стерилизиванных. Вот эта вся работа, которая была начата в 2008 году и целенаправленно ведется столько лет, вы все, наверное, видите, что бездомных как таковых стайных собак на улице сейчас практически нет. И мы в своей работе руководствуемся прежде всего тем, что мы не то что хотим их уничтожить или что-то с ними сделать, мы обязаны, как городская власть, реагировать на обращения жителей.

Та нарікають зоозахисники і на те, що знайдених собак працівники підприємства їм просто не віддають, хоча вони готові стерелізувати та доглядати за тваринами за власний кошт.

Ірина Сокуренко — зоозахисник, опікун тварин:
8 марта этого года были забраны щенки с улицы — 8 штук. Я поехала, чтобы забрать. Они отказались — пусть пристраиваются от нас. Я их спрашиваю вы даете гарантию, что щенки останутся живы — нет, гарантию мы не даем. Покажите мне щенков — мы не покажем, потому что они больны лишаем. Мы их видели шестого марта вечером — они были чистые, здоровые.

За приклад зоозахисники наводять львівське комунальне підприємство ЛЕВ. Там всіх собак міста обов’язково реєструють, а безпритульних — вакцинують, стерилізують та вносять в міжнародну базу, потім — відпускають на вулицю. Через деякий час собак ідентифікують за спеціальним чіпом та вакцинують знову.

Ірина Шевченко — представник ЛКП «Лев»:
Ми їх чіпуємо, вносимо в міжнародну базу. Ця інформація зберігається на серверах міста і КП Лев. Коли собачка потрапляє до нас повторно, ми вже бачимо по тіпсі, коли вона ті маніпуляції отримала і коли має бути перевакцинація.

До тогож у Львові тварини мають опікунів, які і слідкують за життям своїх підопічних. Та втілити львівський досвід на харківському підприємстві неможливо через неготовність нинішнього керівництва до змін, твердять зоозахисники і пропонують до послуг власних фахівців.

Олена Ратникова-фон Зассе — директор ХБОЗТ «Центр усиновлення тварин»:
Живодерам не место в Харькове. У нас есть люди, которые много лет занимаются помощью животным, стерилизацией, все то, о чем мы сейчас услышали из Львова, мы занимаемся своими силами, за свои деньги, в течении многих лет.

А ось в мерії метод стерилізації та повернення тварин на вулиці вважають неефективним, а всі звинувачення у жорстокому поводженні з чотирилипами відкидають. Остаточно вирішити це питання не допомагає і закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Згідно з цим документом, методом регулювання чисельності тварин, які не утримуються людиною, є стерилізація, та в разі неможливості її застосування — допускається і гуманна евтаназія. ЇЇ проводять у кількох випадках — щоб припинити страждання тварини, за необхідності умертвіння тварин, хворих на сказ, та при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною.

Автор: Діана Корсун
Посилання на джерело: http://otb.com.ua/zoozakhisniki-vs-kp-c ... ennya-z-t/
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Вернуться в Харьков

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron