https://www.facebook.com/profile/100056 ... search/?q=Законопроект%202351
15 липня 2021 року було прийнято довгоочікуваний Законопроект №2351, який значно покращує поводження з дикими, сільськогосподарськими та домашніми тваринами - компаньйонами. Це знаменний історичний момент, якого не було з часу прийняття "Закону про захист тварин від жорстокого поводження" в 2006 рік.
З дня реєстрації великого ЗП-2351 до його прийняття минуло майже 2 роки. Але в цілому робота над просуванням цих зоозахисних норм тривала 5 років. Це був складний і тернистий шлях.
Законопроект пройшов 7 кіл пекла.
Щоб не виникали питання: а чому в цьому ЗП зараз немає тих чи інших норм, які спочатку були прописані авторами, варто коротко розповісти, як приймаються Законопроекти в Верховній раді.
Спочатку Законопроект потрібно написати, потім знайти депутатів, які погодяться його підписати та зареєструвати, а потім він повинен отримати Висновок Головного науково-експертного управління, Висновок Комітету з питань бюджету, Висновок Комітету з питань інтеграції України з Європейським союзом, висновок щодо відповідності проекту вимогам антикорупційного законодавства, пройти перше читання, друге читання, а в проміжках - розгляд в різних профільних комітетах (в даному випадку в екологічному та правоохоронному комітетах), де депутати і учасники профільних комітетів вносять свої правки, відкидаючи багато хороших норми. Потім законопроєкт можуть направити на друге повторне читання (як було з 2351), і до другого повторного викинути з нього ще ряд зоозахисних норм...
Таким чином Законопроект зазнає значних змін і на виході він виявляється не такий, як його написали автори і, в кращому випадку, від нього залишається половина.
Розробниками Законопроекту №2351 є віце-президент ВСГО "Ассоціяція зоозахисних організацій України", юрист Марина Суркова, волонтер міжнародної організації "Відкриті клітки", адвокат Svitlana Rudenko, заслужений природоохоронець України, автор понад 50 природоохоронних та зоозахисних законопроектів, автор 70 книг на тему охорони природи і диких тварин, директор Києвського еколого-культурного центру Володимир Борейко, який багато років займається удосконаленням українського Законодавства і є разом з Тамарою Тарнавською співавтором першого в Україні Закону "Про захист тварин від жорстокого поводження", який був прийнятий тільки в 2006 році за підтримки президента Віктора Ющенка.
Почнемо з того, що підготовка майже всіх законопроектів коштує чималих коштів на оплату профільних фахівців і юристів, тому їх роботу, найчастіше, оплачують зацікавлені люди, партії, організації, або ЗП пишуть за рахунок грантових коштів.
Але зоозахисні законопроекти є винятком: їх пишуть безкоштовно волонтери зоозахисних організацій в свій вільний від роботи час (у вихідні і ночами, замість відпочинку і сну).
На написання цього законопроєкту не було витрачено жодної грантової копійки, стимулом було захистити тварин в Україні на рівні закону.
Написання та просування законопроектів вимагає масу сил, часу, терпіння, нервів, професіоналізму і дару переконання. Всього цього вистачило невеликій групі зоозахисників, щоб протягом 5 років відвойовувати дуже важливі для тварин норми. За цей час було проведено понад 50 робочих зустрічей, понад 10 прес-конференцій, близько 80 акцій на підтримку ЗП-2351.
Дякуємо активістам, які приходили на акції в підтримку законопроєкту 2351 і брали участь в робочих групах!!!
А тепер назвемо всіх, хто зробив українське законодавство більш гуманним по відношенню до тварин і на великий крок наблизив його до європейського рівня.
РОЗРОБНИКИ: волонтери зоозахисних організацій
-ВСГО "Асоціація зоозахисних організацій України" (Марина Суркова),
- міжнародна зоозахисна організація "Відкриті клітки" (Світлана Руденко),
- Київський еколого-культурний центр (Володимир Борейко),
- Благодійний фонд "4 лапи Україна" (Леся Лішчишина),
- "Єдина планета" (Катерина Сорока),
- притулок для ведмедів "Домажир" (Тарас Бойко).
Ініціатори законопроекту:
Маріковський Олександр Валерійович
Овчинникова Юлія Юріївна
Бондаренко Олег Володимирович
Криворучкіна Олена Володимирівна
Нестеренко Кирилл Олександрович
Любота Дмитро Валерійович
Андрійович Зіновій Мирославович
Аліксійчук Олександр Васильович
Галайчук Вадим Сергійович
Фельдман Олександр Борисович
30.10.2019 року Законопроект був зареєстрований.
05.02.20 року був прийнятий за основу в першому читанні.
04.02.2021 року направлено на повторне друге читання.
Півроку зоозахисники долали опір з боку Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, так як вносилися поправки в Кримінальний Кодекс (КК), Кримінально-процесуальний кодекс (КПК) і Кодекс про адміністративні правопорушення (КупАП). Поправки стосувалися посилення кримінальної та адміністративної відповідальності за жорстоке поводження, зокрема законопроєктом пропонувалося ввести кримінальну відповідальність за вбивство і знущання над тваринами з більш раннього віку - з 14 років, а раніше вона наступала з 16 років. Правоохоронний комітет не вважав за потрібне підсилювати відповідальність за вбивство і садизм, але зоозахисники переконали, що більш раннє виявлення жорстокості у дітей є ефективною профілактикою дорослої злочинності, адже більшість садистів, серійних вбивць, маніяків в дитинстві знущалися над тваринами.
За Законопроект 2351 проголосували 285 депутатів. Були партії, які не голосували і утрималися (ЄС і ОПЗЖ), але проти не було жодного голосу.
В області захисту тварин від жорсткого поводження основні нововведення Закону № 2351 такі:
1. Заборонено евтаназія безпритульних тварин. Тепер харківська живодерня і їй подібні не зможуть продовжувати свою нищівну діяльність.
2. Заборонено повністю комерційне фотографування з дикими тваринами в містах та населених пунктах. Контроль через поліцію та екоінспекцію.
3. Заборонено виготовлення фуа-гра.
4. Пропаганда жорсткого поводження з тваринами стала кримінальним злочином. Святогор і інші догхантери за свої висловлювання будуть засуджені.
5. За жорстоке поводження з тваринами тепер будуть піддаватися адмін покаранню неповнолітні порушники (з 16 років).
6. За жорстоке поводження з тваринами кримінальному покаранню тепер будуть піддаватися порушники з 14 років.
7. За порушення статей Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» тепер буде слідувати покарання за ст. 89 Кодексу України про адмін.правопопушення. До цього покарань за порушення статей цього Закону не було передбачено.
8. Громадські екологічні інспектори знову отримали можливість складати протоколи по ст. 89 КУпАП (жорстоке поводження з тваринами).
9. Органи місцевого самоврядування отримали право приймати рішення щодо захисту тварин від жорстокого поводження.
10. Заборонено організовувати напад однієї тварини на іншого при тестуванні (таким чином знищена ще одна хитрість для проведення собачих боїв).
11. Заборонено дарувати домашніх тварин в якості нагород, премій, призів.
12. Заборонено жебрацтво з тваринами.
13. Заборонено закривати тварин в закритому салоні автомобіля нижче температурі + п'ять і вище температури + 25.
14. Заборонено замуровувати тварин в підвальних приміщеннях (свобода для безпритульних міських котів).
15. Поліція зобов'язана контролювати вимоги захисту тварин (пункт 33 статті 23 Закону України "Про
національну поліцію"). Вимагайте цього від поліції!
В області охорони дикої природи нововведення Закону № 2351 такі:
1. За знищення рідкісних тварин і рослин, внесених до Регіональних списків тепер буде покарання за ст. 90 КУпАП. До цього покарання за їх знищення не було.
2. Для охорони рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України та Регіональних списків в лісах будуть створюватися охоронні зони.
3. У національних парках і регіональних ландшафтних парках площа заповідної зони повинна доходити до 20%. Скорочення площі заповідних зон забороняється. На кордоні заповідних зон повинні встановлюватися охоронні знаки, а дороги, що ведуть в заповідну зону, перекриватися шлагбаумами.
4. Підприємствам, установам, організаціям, громадянам заборонено добувати види тварин, внесених до Списку 2 Бернської конвенції для для утримання та розведення, а також для використання продуктів їх життєдіяльності. Діяльності арабів-контрабандистів, що вивозять щиглів в арабські країни тепер прийшов кінець.
6. У всіх об'єктах ПЗФ в сезон тиші забороняються абсолютно всі види рубок.
7. Меліоративний вилов риби, науковий лов риби забороняється проводити в сезон тиші з використанням технічної бази промислових рибальських господарств. Тому в Шацькому нацпарку повинен бути заборонений в сезон тиші меліоративний лов риби.
8. Закон завдав потужного удару по кривавим мисливцям. Тепер в Україні заборонене полювання-вармітинг.
9. Заборонено утримання великих хижих тварин, отруйних змій, хижих птахів, тварин, занесених до списку 2 Бернської конвенції в клубах, ресторанах, в квартирах і приватних будинках.
Нажаль не пройшла норма про кримінальну відповідальність за контрабанду рідкісних та червонокнижних тварин, а також норма, яка забороняє забій сільсько-господарських тварин тільки після того, як вони втратять свідомість. Зараз ріжуть тварин, які перебувають у свідомості, і вони повільно і болісно стікають кров'ю, тому нам не можна зупинятися і потрібно продовжувати боротьбу за ті законопроекти, які зараз зареєстровані та подавати нові, які наблизять нашу державу ще на крок до цивіліваного поводження з тваринами і навколишнім середовищем.
У Верховній раді зареєстровано 10 зоозахисних Законопроектів і їх прийняття дуже важливо.
Більш докладно про ці ЗП читайте тут:
https://www.facebook.com/olena.ratnikov ... 2680379168
Дякуємо всім організаціям, депутатам, профільним комітетам, небайдужим людям, які підтримують відстоюють зоозахисні законопроекті, беруть участь в їх просуванні, виходять на акції і пікети в підтримку тварин.
КРІМ НАС ЇХ НІКОМУ ЗАХИСТИТИ!
ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО БОРОТЬБИ ЗА ПРАВА ТВАРИН!