Мисливські угіддя... на вулицях

Мисливські угіддя... на вулицях

Сообщение moder_1 » 16 сен 2012, 20:07

Мисливські угіддя... на вулицях
Верховна Рада хоче узаконити полювання на безпритульних собак і котів
Тетяна МЕТЕЛЬОВА


Поки Європа обурювалася знищенням безпритульних тварин в Україні, поки українські зоозахисники протестували й намагалися допомогти владі гуманізувати законодавство та ввести дієві запобіжники поширенню жорстокості в суспільстві, влада й тим, й іншим готувала сюрприз — узаконення полювання на собак і котів на вулицях міст. Справжнє полювання — із застосуванням вогнепальної зброї й безкоштовно отриманим дозволом від центрального органу виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства. Такого подарунку не очікували навіть у своїх найсміливіших мріях нелегальні й заховані в інтернет-анонімності вбивці тварин. Такого широкого жесту — позбавлення від «зайвого клопоту» — не очікувала й рідна міліція, яка сьогодні з нехіттю, але змушена розслідувати випадки жорстокості щодо тварин та небезпечної стрілянини на вулицях по живих мішенях.

КОТИ Й СОБАКИ ПОТРАПИЛИ ДО ТІЄЇ Ж ГРАФИ, ЩО Й КАБАНИ, ОЛЕНІ, БОБРИ

У лютому цього року в Верховній Раді успішно пройшов перше читання, отримавши перед тим схвальний відгук комітету з питань екологічної політики, проект Закону України «Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання». Довга й кострубата назва вдало приховала таке «звільнення суб’єктів» від усіх обмежень, завдяки якому вони отримують можливість нищення всього, всюди і всілякими засобами — легально, неконтрольовано й без жодних відшкодувань державі. Законопроект передбачає внесення змін у низку законів, пов’язаних із діяльністю, яка потребує отримання дозволів. І серед них такі ось новації.

Регламентація отримання дозволу на «спеціальне використання об’єктів тваринного світу» (вилучення з природних умов, в тому числі через знищення шляхом відстрілу) чомусь потягла за собою введення переліку «об’єктів» спеціального використання, якого в чинному законі не існує. Серед «об’єктів», дозволи на «вилучення» яких даватиме Міністерство екології, не лише окремі види диких тварин — вовки, лисиці та деякі птахи (ведмедів чи кабанів серед них, наприклад, немає), а й собаки та коти. А от центральний орган виконавчої влади з питань лісового та мисливського господарства отримує повноваження видавати дозволи на полювання на значно ширший перелік «об’єктів» — кабанів, оленів лосів, муфлонів, білок, бабаків, бобрів, норок включно з тими ж вовками й лицями, і знову ж — на собак та котів! І, що також характерно, усі дозволи надаються безкоштовно. Різниця між повноваженнями установ у тому, що друга дозволяє полювати ще й не в мисливський сезон та в заборонених для полювання місцях (окрім об’єктів природно-заповідного фонду) — протягом усього року. Згадаймо, що на сьогодні застосування вогнепальної зброї (полювання) в межах населених пунктів заборонено категорично. Завтра буде не так.

МІНЕКОЛОГІЇ ДОЗВОЛИТЬ «ДІАГНОСТИЧНИЙ ВІДСТРІЛ»?

Честь дозволяти полювання в заповідниках залишено Мінекології: передбачено «діагностичний (!) відстріл мисливських тварин для проведення ветеринарно-санітарної експертизи в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення України». Що таке «діагностичний відстріл», уявити можна: ще на пам’яті вперті й багаторазові спроби депутатів під різним «соусом» узаконити можливість полювання в державних заповідниках, які екологам досі вдавалося відбивати. Однак що таке — передбачений відстріл «немисливських видів тварин з... виховною та естетичною ціллю»?!

«Виховна» мета вбивства немисливських тварин — це про що? Це тварин так виховуватимуть чи наших дітей — вбивством? А «естетична» мета вбивства — це як?

До речі, про авторів. Авторство значиться за єдиною особою — прем’єр-міністром України Миколою Яновичем Азаровим. Тим самим, який в тому ж таки лютому, коли подавав оці законодавчі новації, водночас надсилав листа (№ 1506-02-12) Раді міністрів Криму, Київській, Севастопольській міськдержадміністраціям, міським радам інших міст України, в якому наголошував на необхідності «приділити особливу увагу профілактиці та виявленню фактів жорстокого поводження з тваринами, що призводить до їх загибелі або каліцтва, забезпеченню притягнення порушників до встановленої законодавством відповідальності». Прем’єр підкреслював: «Офіційна позиція уряду полягає в неухильному виконанні вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та дотриманні принципів Європейської конвенції «Про захист домашніх тварин».

Повірити в таку роздвоєність вищої посадової особи важко. Хоч би як хто ставився до Миколи Яновича, однак у цьому випадку можна не сумніватися: прем’єра підставили. Під сурдинку запровадження єдиних засад дозвільної системи в Україні (а лише про це йдеться в так званій пояснювальній записці до законопроекту, де наводяться аргументи на користь його необхідності) автори розмахнулися на повернення в Україну іншого — засад цілковитого дикунства, що поширюється далеко за межі дозвільної системи. А нічого, що торішнє підписання Україною Європейської конвенції про захист домашніх тварин виглядає тепер злісним глумом, а її ратифікація стає неможливою й непотрібною? А що відстріл собак і котів (які мають особливий статус тварин-компаньйонів) 2009 року заборонений Санітарним кодексом наземних тварин і Положенням про контроль популяції бродячих собак, що входять до Рекомендацій Міжнародної організації з охорони здоров’я тварин (OIE) і є обов’язковими до виконання Україною як членом цієї організації з 1994 р., — теж байдуже?

Кому потрібно, щоб Україна втратила членство в ще одній міжнародній організації, як раніше — після гучних скандалів щодо неналежних умов утримання тварин у Київському зоопарку та корупційних схем навколо нього втратив своє членство в ЕАЗА (Європейській Асоціації зоопарків і акваріумів) цей культурний заклад?

«КОЖЕН, ХТО НАЗБИРАЄ ЗВІРІВ, МОЖЕ НАЗВАТИ СВІЙ БІЗНЕС ЗООПАРКОМ»

До речі, зоопарків новації торкнулися також — скасовується отримання дозволів на їх створення. Відтепер кожен, хто назбирав звірів, може оголосити свій «бізнес» зоопарком, хоч би звірі там утримувалися в найжахливіших умовах і гинули купами. Скасовується й дозвіл на використання тварин у фото-бізнесі та організації розваг. І зниклі, принаймні зі столичних обріїв, нав’язливі фото-бізнесмени з приспаними снодійним мавпочками, ведмедиками з вирваними кігтями й зубами, напівмертвими левенятами й іншими екзотичними тваринами, попередньо покаліченими, аби не кусалися й не втекли, вільно заполонять проспекти й площі міст. Усе — заради прибутку. Глум ще й у тому, що з цього жорстокого прибутку державі все одно нічого не перепаде, жодних податків.

Згідно з пропозиціями, безкоштовним, безстроковим і безперешкодним стає й видача дозволу на розведення в неволі тварин, занесених до Червоної книги України, вивезення їх за межі України (а дозволи видаватимуть не «спеціально уповноважені на це органи», як зараз, а будь-які органи виконавчої влади. Однак варварського нищення тваринного і рослинного світу України авторам пропозицій виявилося замало. Ці будь-які «інші органи виконавчої влади» контролюватимуть і стан охорони навколишнього природного середовища, а дозволи на викиди в повітря забруднюючих речовин також стають безкоштовними.

До полювання на тварин у місті держава йшла послідовно: в січні 2010 р. до Закону «Про мисливське господарство і полювання» непомітно для громадськості було внесено «дрібничку», яку до часу замовчували — користувачі мисливських угідь отримали право «проводити відстріл бродячих котів і собак». Зрозуміло, на тлі майбутнього грандіозного скандалу навколо України шанувальників полювання на все, що рухається, зовсім не бентежили «маленькі» правові ляпи й нісенітниці. Скажімо, відсутність у правовому полі держави визначення поняття «бродячі собаки і коти». Як відомо, статтею 1 спеціального закону, що унормовує цю сферу, «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначені поняття для означення особливого правового статусу тварин-компаньйонів: «домашні тварини» та «безпритульні тварини». Безпритульними тваринами є ті самі домашні, які «залишилися без догляду людини або утворили напіввільні угруповання, здатні розмножуватися поза контролем людини». Від того, що домашня тварина залишилася без догляду, вона не перетворюється на мисливську — об’єкт полювання. Закон же до мисливських тварин відносить виключно «диких звірів та птахів, що можуть бути об’єктами полювання», а саме мисливство, теж за законом, здійснюється лише щодо «мисливських тварин, які перебувають у стані природної волі або утримуються в напіввільних умовах у межах мисливських угідь». Визначено й термін «полювання»: «дії людини, спрямовані на вистежування, переслідування з метою добування і саме добування (відстріл, відлов) мисливських тварин». Лише мисливських! Як відрізнятимуть власники дозволів «бродячих» тварин від домашніх та безпритульних, знатиме лише «человек с ружьем». Комусь дуже кортить полювати всюди й на все — не лише в мисливських угіддях, а й у заповідниках, і на вулицях міст. Комусь дуже кортить — всупереч закону й моральним нормам легалізувати дикунство.

Нововведеннями скасовується заборона на ввезення в Україну особливо жорстоких засобів вилову й знищення тварин, заборонених до використання в 90 країнах світу: «електроловильних систем (електровудок), монониткових (волосінних) сіток, мисливських капканів» тощо. Цією забороною Україна пишалася півтора року...

Нові норми полювання, передбачені законопроектом, вже прийнятим, повторюся, в першому читанні, — це, без перебільшення, цинічний виклик суспільству — власному й міжнародному.

http://www.day.kiev.ua/234425

__________________________________________________________________
Публікація у «Дні» відправила на доопрацювання законопроект, що дозволив відстрілювати собак
Оксана МИКОЛЮК, «День»

5 вересня в нашій газеті вийшла публікація «Мисливські угіддя... на вулицях», автор якої Тетяна Метельова. У статті йшлося про проект Закону України «Про реформування та вдосконалення дозвільної системи у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального і невиснажливого використання природних ресурсів та екологічної безпеки, зменшення регуляторного тиску на суб’єктів господарювання», котрий вже пройшов у Верховній Раді перше читання та дозволяє без обмежень відстрілювати собак і котів на вулицях. Як повідомила «Дню» автор матеріалу, в день виходу цієї публікації вранці на сайті екологічного комітету ВР, очолюваного Анатолієм Семиногою, з’явилося повідомлення, що в порядок денний засідання комітету, призначеного на цей день, першим питанням внесено розгляд саме цього законопроекту — в контексті його підготовки до другого читання.

«Причому депутати про це нічого не знали (я особисто обдзвонила понад десяток тих, хто міг би допомогти його завалити, усі були у від’їзді, оскільки в цей день ВР не працювала). Однак підключили до цього телебачення — Новий канал. Засідання не відбулося. Його було перенесено на наступний день — 06.09. Засідання відбулося. Однак депутати уже були інформовані (зокрема Іван Заєць). Отже, комітет відправив законопроект на доопрацювання. Наступного дня в Мінекології відбулася зустріч зоозахисників (Тарнавська і я) з головою одного з управлінь Михайлом Томахіним, у віданні якого перебуває питання законодавчої діяльності міністерства з цих питань. Томахін погодився, що такі новації законопроекту є неприпустимими, хоча й посилався на деякі постанови КМ від 1994 року, де міститься дозвіл на відстріл собак і котів, — постанови, що були видані до прийняття спеціального Закону 2006 року «Про захист тварин...», яким це унеможливлено. Однак наостанок Томахін погодився від імені міністерства внести наші правки до законопроекту в Верховну Раду», — зазначила Тетяна Метельова. Дуже приємно, що наші публікації призводять до швидкої реакції чиновників. Ми будемо слідкувати за змінами, які вноситимуть до цього горезвісного законопроекту (адже він все одно буде проходити друге читання у Верховній Раді), і обов’язково повідомлятимемо про це громадськість.

http://www.day.kiev.ua/234952

_____________________________________________________________
Бездомных собак и котов могут отстреливать как хищников [Давайте обсудим]


- И как только у вас рука поднимется?! Фото Thinkstock.
Если Рада не примет поправку в законопроект, на улицах городов появятся догхантеры с ружьями
Валерия ЧЕПУРКО — 14.09.2012

Защитники животных бьют тревогу: Верховной Радой в первом чтении был принят законопроект, который может свести на нет все усилия по гуманизации отношения к бездомным животным. И четвероногие могут стать такой же дичью для охотников, как лесные хищники.

Речь идет о законопроекте, который призван реформировать и усовершенствовать разрешительную систему в сфере охраны окружающей среды. Документ вносит изменения в ряд законов, которые предусматривают так называемое изъятие "объектов животного мира" из природных условий, в том числе путем отстрела. В число таких "объектов" помимо волков, лисиц, некоторых видов птиц попали… собаки и коты, которые в законопроекте именуются просто - бродячими.

- Правовая база Украины не содержит такого понятия, - говорит президент общественной организации "Институт современных проблем Украины" Татьяна Метелева. - В специальном законе о защите животных от жестокого обращения есть понятие "бездомные", то есть домашние животные, оставшиеся без опеки человека. Но парадокс даже не в этом, а в том, что новый законопроект дает возможность вернуться к варварским методам уничтожения бездомных собак и котов. На них можно будет просто охотиться. И не только в безлюдных местах, но даже в городе!

Суть состоит в том, что местные органы Минэкологии будут выдавать разрешение на "изъятие объектов" во время охотничьих сезонов, а органы исполнительной власти по вопросам лесного и охотничьего хозяйства получают полномочия разрешать охоту вне сезона, да еще и в запрещенных для этой самой охоты местах. Исключения составляют только заповедники, но никак не города и села, где водятся несчастные мурки и бобики. Сегодня представить, что по улицам Киева, Донецка или Львова расхаживают люди с ружьями, высматривая "дичь", невозможно - применение огнестрельного оружия в населенных пунктах запрещено.

- Но завтра это может стать нашими ужасными реалиями, - констатирует Татьяна Метелева. - Причем разрешения на такой отстрел будут выдаваться бесплатно, и желающие, к сожалению, найдутся. А уж кто попадет под их пули - бездомный песик, потерянный хозяевами котенок или не дай Бог ребенок, станет ясно потом. Гуманный отлов, стерилизация бездомных животных, строительство приютов для них требуют бюджетных затрат. Поэтому на местах запросто могут воспользоваться новой лазейкой, чтобы удешевить проблему. Тогда Европейская конвенция о защите домашних животных, которую Украина подписала в прошлом году, будет выглядеть злым юмором, а ее ратификация станет уже и не нужна. Похоже, создатели законопроекта не знали и о том, что отстрел собак и котов в 2009 году был запрещен Санитарным кодексом наземных животных и Положением о контроле популяции бродячих собак, которые входят в рекомендации Международной организации по охране здоровья животных. А Украина является ее членом! Мы обратились в комитет Верховной Рады по вопросам экологической политики с письмом, в котором просим срочно внести поправки в законопроект, пока он не прошел второе чтение.

Глава комитета Анатолий Семинога согласен, что проблема есть.

- В Украине действует закон, который запрещает отстрел собак и кошек, и он должен соблюдаться. Я лично выступаю за то, что из перечня животных, на которых будет разрешена охота, их непременно нужно изъять. Наш комитет будет подавать соответствующие поправки во время подготовки ко второму чтению, - говорит народный депутат.

http://kp.ua/Default.aspx?page_id=3&cit ... _id=356225
никто не знал, а я...Бэтмен!
Аватара пользователя
moder_1
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 4007
Зарегистрирован: 05 мар 2012, 22:28

Вернуться в Украина

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 16