Нардепам приспичило охотиться с арбалетами на животных в клетках

Нардепам приспичило охотиться с арбалетами на животных в клетках

Сообщение moder_1 » 30 янв 2015, 18:00

Пока страна воюет и катится в бездну, депутаты занимаются "законотворчеством". Только недавно экообщественность отбила очередную атаку - попытку разрешить охоту в заповедниках, как депутаты, которым скучно, вышли с новой инициативой - отстреливать животных из луков и арбалетов прямо в вольерах.:

Нардепы А. Л. Палатный и В.П. Яницкий подали законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання і боротьби з браконьєрством)» № 1687 від 30.12.2014, который предлагает легализировать так называемую вольерную охоту и разрешить вести её кучей способов, которые запрещены (подробности читайте в самом письме-обращении). Есть информация, что законопроект готовил один из бывших чиновников Госкомлесхоза.

Вот что отмечают общественники:
Моральна складова цього питання загострюється в рази з урахуванням того, що коли наші військові зі зброєю в руках захищають державу, у окремих представників мисливського лобі виникає бажання розважатись стрільбою по тваринам, які фактично позбавлені будь-якого шансу уникнути загибелі в обмеженому просторі, тобто у вольєрах. Чи не нагадують такі пропозиції бенкет під час чуми? Як відреагує суспільство на цей законопроект, якщо це набуде розголосу в ЗМІ?

Кому интересны подробности, что подразумевает принятие такого нужного для общества законопроекта, читайте само обращение
Активисты просят, кому не безразлично, подписать и направить обращение в соответствующую комиссию.

Репост также приветствуется. Общество должно знать своих "героев"
никто не знал, а я...Бэтмен!
Аватара пользователя
moder_1
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 4007
Зарегистрирован: 05 мар 2012, 22:28

Re: Нардепам приспичило охотиться с арбалетами на животных в клетках

Сообщение moder_1 » 30 янв 2015, 18:00

Народним депутатам Верховної Ради України

Палатному А.Л

Palatnyi.Artur@rada.gov.ua

Яніцькому В.П.

Yanitskyi.Vasyl@rada.gov.ua


Звернення


Щодо неприпустимості прийняття Проекту Закону № 1687 від 30.12.2014


Шановний Артуре Леонідовичу!

Шановний Василю Петровичу!


До парламенту України Вами подано Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання і боротьби з браконьєрством)» № 1687 від 30.12.2014 (далі ─ законопроект), який у активної частини суспільства в кращому випадку викликає подив, а у гіршому обурення.

Не дивлячись на деякі позитивні пропозиції (збільшення штрафів за браконьєрство та уточнення окремих аспектів мисливства) детальне вивчення законопроекту дає зрозуміти, що в цілому він несе серйозні загрози природоохоронній системі держави через запропоновані зміни в Закон України «Про мисливське господарство та полювання». У нас є підозри, хто насправді лобіює цей законопроект, тому ми хочемо попередити Вас про наслідки, який несе в собі запропонований законопроект.


1. Найбільше занепокоєння викликає дозвіл на так зване вольєрне полювання в мисливських угіддях без будь-яких обмежень щодо сезону та часу полювання (Ст.19). При цьому не надається визначення що собою являє вольєр, його параметри, вимоги безпеки і т.п. (Ст. 34-1). Складається враження, що вольєрне полювання зводиться, вибачте на слові, до тупого розстрілу тварин в обмеженому просторі без жодних шансів на порятунок, який має місце в дикій природі.


2. Для вольєрного полювання законопроект дозволяє застосування арбалетів та луків (Ст. 15), електронних й електричних пристроїв знищення тварин, джерел штучного світла, приладів нічного бачення й інших засобів (Ст. 20), заборонених законодавством України, європейських країн, Бернською конвенцією та Директивами Європейського Союзу. Саме таким чином Ви пропонуєте узгоджувати наше законодавство з європейським, про що йде мова в пояснювальній записці до законопроекту?

3. Створення вольєрів буде порушувати право громадян на вільне пересування, а використання безшумних засобів полювання (луки та арбалети) буде нести загрозу громадянам, які мають законне право на безпечний відпочинок на природі, адже не тільки мисливці, які складають абсолютну меншість населення України, мають на це право. По-суті, законопроект пропонує оголосити вольєри територією вільною від законодавства України.


4. Законопроект пропонує дозволити використання так званих нетравмуючих капканів (Ст.15), хоча використання будь-яких капканів з такими складними зусиллями вдалося заборонити у 2011 р.


5. Запропоновано визначити кількість тварин, яку можна добувати за добу мисливцем, не враховуючи при цьому ані нагальної ситуації з кількістю дичини, ані регіону розташування мисливських угідь (Ст. 16).


6. Пропонується дозволити полювання на молодняк козулі (Ст.19) та внести до переліку видів на які можна полювати не в сезон полювання або в заборонених для полювання місцях баклана великого (Ст. 33). Варто нагадати, що в Червону книгу України внесено ще 2 види баклана і виникає питання: ви впевнені, що наші мисливці є настільки фаховими орнітологами, що можуть відрізнити один вид баклана від іншого?

7. Пропонується прибрати норму закону, яка вимагає сплати ліцензії у разі добування тварин з метою селекційного відбору, санітарно-ветеринарної експертизи, регулювання чисельності диких тварин (Ст. 18).


8. Строк надання у користування мисливських угідь пропонується збільшити з 15 до мінімум 25 років (ст. 22). Проте, варто нагадати, що Закон України «Про основні засади (Стратегію) Державної екологічної політики України на період до 2020 р», а також «Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 р.» вимагає збільшення площі природно-заповідного фонду (ПЗФ) України з нинішніх 6 % території держави до 15 %. Оскільки значна частина мисливських угідь має природоохоронний потенціал, то варто констатувати, що до моменту розширення площі ПЗФ України до запланованих 15 % максимально можливий термін надання в користування мисливських угідь взагалі не має перевищувати 5 років.


9. Законопроект дозволяє користувачам мисливських угідь отримувати з Держбюджету кошти на часткове покриття витрат на ведення мисливського господарства (Ст. 27), що несе корупційну складову.


10. Запропонована в пояснювальній записці адаптація вітчизняного законодавства до європейського не завжди відповідають змісту законопроекту. Наприклад, в переліку тварин, полювання на яких дозволено не в сезон полювання або в заборонених для полювання місцях, залишається вовк, хоча цей вид охороняється Бернською конвенцією та внесений до Червоних книг більшості європейських країн.


11. В пояснювальній записці стверджується, що законопроект не потребує громадського обговорення. Не зрозуміло, на якій такій підставі Ви вирішили проігнорувати думку науковців, експертів й природоохоронців? У нас що, введена заборона на громадські екологічні та зоозахисні організації чи вони масово заявляли про своє закриття?


Ну і в решті решт декілька слів варто сказати щодо політико-етичної складової законопроекту. Сама ідея вольєрного полювання без обмежень та будь-якими засобами примушує замислитись щодо того, наскільки особи, які фактично готували цей законопроект, усвідомлюють та розуміють питання екологічної етики. Окрім того, та його частина, яка присвячена вольєрному полюванню майже повністю копіює Проект Закону «Про мисливське господарство та полювання" № 2264-А, який у 2013 р. лобіювали депутати Н. Шуфрич, Д. Шенцев, М. Мироненко й інш. Представники різних громадських екологічних організацій виступили категорично проти цього законопроекту, а тоді ще опозиційні депутати від фракцій «Удару», «Свободи» і «Батьківщіни» внесли вагомий вклад у недопущення його прийняття Верховною Радою 21 листопада 2013 р. Виникає питання: чому народні депутати спочатку блокують антиекологічний законопроект своїх політичних опонентів, а потім самі його пропонують, лобіюють і ще й називають його «антибраконьєрським»?

Моральна складова цього питання загострюється в рази з урахуванням того, що коли наші військові зі зброєю в руках захищають державу, у окремих представників мисливського лобі виникає бажання розважатись стрільбою по тваринам, які фактично позбавлені будь-якого шансу уникнути загибелі в обмеженому просторі, тобто у вольєрах. Чи не нагадують такі пропозиції бенкет під час чуми? Як відреагує суспільство на цей законопроект, якщо це набуде розголосу в ЗМІ?


Ми просимо Вас спокійно та із розумінням поставитись до вказаної вище конструктивної критики й у зв’язку з величезною кількістю зазначених недоліків закликаємо Вас самостійно відкликати свій Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання і боротьби з браконьєрством)» № 1687 від 30.12.2014.


З повагою,

Ім’я, прізвище

Організація, якщо є
никто не знал, а я...Бэтмен!
Аватара пользователя
moder_1
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 4007
Зарегистрирован: 05 мар 2012, 22:28


Вернуться в Украина

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1