Чехия.

Чехия.

Сообщение Luda » 10 фев 2016, 10:44

Чехія – рай для безпритульних собак
Доброта, Цікаве ` 23 Жовтень, 2015, 3:58
«А де у вас все бездомні собаки?», – запитують празьких екскурсоводів наші туристи. І дійсно, ні зграї бродячих собак не побачиш на празьких вулицях, ні диких змарнілих кішок. Замість них на галявинах в празьких спальних районах скачуть зайці, поволі бродять фазани і чимчикують їжачки. Голова відділу по зв’язках з громадськістю міської поліції Праги Яна Пржікрилова пояснює, куди зникають загублені і покинуті домашні тварини з вулиць Праги.«Якщо городяни дзвонять на нашу “гарячу “лінію і повідомляють, що бачать самотнього пса, то викликається служба відлову бездомних тварин і собаку відправляють у притулок. Там перевіряють, чи є у тварини чіп або татуювання, де вказано його номер. Якщо так, то починається пошук власника, якщо ні, то собака залишається в притулку, а на інтернет-сторінках міської поліції розміщуються її фотографії. Таким чином собаці шукають нового господаря або знаходять старого».


Ну, а якщо підшукати нового власника для бездомної животини не вдається, ні в кого й думки не виникає про те, щоб тварину приспати. Всі вони залишаються жити у притулку, розповідає Яна Пржікрилова.

Втім, пражани дуже близько до серця приймають проблеми безпритульних тварин і намагаються саме в притулках обзаводитися новими вихованцями, причому, не тільки кішками та собаками, але й зміями, кроликами, черепахами.

«Ми дуже успішні в пошуку нових власників для наших тварин: рідко хто з них залишається в притулку, люди їх розбирають по домівках».

Сама міська поліція містить два притулки для безпритульних домашніх улюбленців.

«Існують і приватні притулки для бездомних тварин, а у міської поліції їх два – один для собак, а другий для кішок і екзотичних тварин. Фінансуються поліцейські притулки з міського бюджету, але, звичайно, ми раді, коли люди допомагають нам грошима або підгодовують тварин», – завершує Яна Пржікрилова.
Таким чином у Чехії практично не існує бездомних тварин. Люди дуже шанобливо відносяться до братів своїх менших. Тут на сім’ю припадає приблизно 2 собаки, а якщо вихованець загубився, це справжня катастрофа для власників. Для загублених тварин існує навіть детектив, який за 125 доларів проведе розслідування і знайде улюбленця.Господарів собак змушують чіпувати своїх улюбленців, щоб їх було легше знайти. Це вартує – $ 30. А якщо господар вирішить позбутися тварини – його чекає штраф – від $ 100 до $ 25 000.
Охочі взяти собаку з притулку, отримують разом з новим улюбленцем великий пакет бонусів: безкоштовне чіпування, звільнення від сплати податку за собаку на 2 роки (за рік це може складати від $50 до $600 в рік), і соціалізування тварини. Одним словом – робиться все для того, аби ні в кого не виникло бажання викинути тварину на вулицю.
Чеська практика – чудовий приклад для усіх нас!

За матеріалами http://www.radio.cz

Изображение
Luda
Зарегистрированные пользователи
Старожил
 
Сообщения: 218
Зарегистрирован: 11 апр 2013, 08:40

Вернуться в Мир

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1