Відкрите звернення від Громадської організації «Зелений Фронт»

Відкрите звернення від Громадської організації «Зелений Фронт»

Сообщение Alisa » 02 июн 2015, 16:21

Прем’єр-міністру України
Яценюку Арсенію Петровичу



Голови Координаційної Ради
Громадської організації «Зелений Фронт»

Перегона Олега Олексійовича



Відкрите звернення



Доброго дня, Арсенію Петровичу! Як мені стало відомо з преси, днями Ви були обурені поданням до Кабінету Міністрів України проекту рішення про надання дозволу на позапланові перевірки суб’єктів містобудування. Як свідчить сайт Кабінету Міністрів України, ви навіть промовили таке: «Начебто сказали, що треба перевіряти виключно складні об'єкти – «Енергоатом», теплоелектростанції, великі військові об’єкти. А що наші чиновники хочуть перевіряти? Реконструкцію входу закладу громадського харчування з добудовою, будівництво свиноферми. Це аби хабарі брати».

Ось як наводить ваш сайт ваші ж подальші слова: ««І після цього ми говоримо про покращення бізнес-клімату в країні?» - додав він. Арсеній Яценюк наголосив, що розбереться, як цей проект рішення потрапив до порядку денного засідання Кабінету Міністрів і «хто хоче дати можливість заробити державній архітектурно-будівельній інспекції на хабарах по реконструкції об'єктів громадського харчування». Глава Уряду підкреслив, що робота новопризначеного бізнес-омбудсмена дозволить не допустити таких ситуацій». Посилання: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publis ... =244276429.

Шановний Арсенію Петровичу! Серед тих об’єктів, дозволи на перевірку яких не було надано через цю вашу емоційну промову, принаймні п’ять (наскільки мені відомо) мали бути перевірені за заявами нашої громадської організації. Ні, не так. Наші активісти своїм потом та кров’ю, своїми нервами, своїм здоров’ям, пройшовши всі кола корупційно-бюрократичної машини, яка навіть персонально не змінилася не те що з часів Януковича, а ще з часів Кучми або Кравчука (за винятком природного старіння та смерті деяких особистостей), вибороли, дотиснули, щоб врешті решт зупинити корупційну вакханалію в будівництві, яка зараз панує на Харківщині. Але в корупціонерів України є тепер надійний захисник — Ви. Так, саме Ви, Арсенію Петровичу. І хто вам сказав, що корупціонери — це тільки контролюючі органи? Дозвільні органи держави та місцевого самоврядування не менш корумповані, і вони аплодують стоячи вашому рішенню, чи, може, діляться хабарами?

Перший з об’єктів, які ми вимагали перевірити — це не атомна електростанція та не військова частина. Це — футбольні поля (просп. Тракторобудівників, 55-в), точніше, частина улюбленого харків’янами Парку Перемоги, яку відгородили від городян величезним парканом. А розташована ця зелена зона у Московському районі міста, який, можете перевірити у Вікіпедії, є одним з найбільших в Україні, в ньому мешкає більше 300 тисяч жителів, а кількість парків та скверів — можна перерахувати на пальцях однієї руки. Під час будівництва футбольних полів недолугі будівельники звалили зайвий ґрунт навколо дерев цього парку, закривши тим самим кореневі шийки рослин. Це є прямим порушенням українського законодавства, зокрема, «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0880-06), а власне, будівництво футбольного поля порушувало Закон України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3159-17). Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/559-99-%D0%BF) збитки, нанесені такими діями державі, є дуже великими, тому мова може йти про кримінальну відповідальність винуватців. А кожен день, який земля продовжує душити дерева, призводить до їх ослаблення, а за кілька місяців — і до їх загибелі. Зволікання з державним реагуванням на це порушення призводить до збільшення збитків, знищення дерев, поглиблення порушення прав тисяч громадян на здорове довкілля, користування рекреаційною зоною тощо. Куди тільки не зверталися наші активісти, намагаючись врятувати дерева від смерті. Навіть Президентові та Генеральному прокурору ми писали про це (http://www.zfront.org/otkry_p_genp/). Відповідь — одна: заборона перевірок, до побачення. І ось ваша відповідь на наші чисельні звернення. Невже праві ті, хто вважає, що сьогоднішня влада чує тільки тоді, коли хтось палить шини? Невже Ви думаєте, що для порятунку дерев ми не запалимо шини, якщо й цього разу не будемо почуті?! Невже хабарі, які, на нашу думку, дали ті, кому закортіло збудувати ці поля, за дозволи на їх будівництво, такі великі, що кришування цього безладу відбувається на такому високому рівні?!

Другий з об’єктів, який ми вимагали перевірити — це зведення житлового будинку за адресою проспект Перемоги, 66. Тільки ніякий це не проспект. Всупереч десяткам законів та нормативних актів будівельники засипають ґрунтом природній ліс, який не має ціни, навіть спеціальним законом його віднесено до таких земель, які не підлягають приватизації за будь-яких обставин (Закон України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/847-14/page). Причина — майже 100-річні наукові дослідження, які ведуться на цій території вченими усього світу. Цей ліс має й велике рекреаційне значення, бо входить до складу найулюбленішого місця відпочинку мешканців не тільки міста Харкова, але й інших населених пунктів Харківської області. І з цього питання (яке є очевидним для будь-якої нормальної людини) ми пройшли сто кіл пекла. І скрізь у відповідях офіційних інстанцій — посилання на мораторій на перевірки господарюючих суб’єктів. Останньою надією був дозвіл Кабміну на перевірку цього горе-будівництва. Ми почули вашу відповідь. Вдумайтеся, ми зараз стоїмо на захисті інтересів держави, українського народу, нашого майбутнього. А кого захищаєте у цій ситуації Ви? Хабарників, які надавали за подачки дозволи на це ганебне будівництво? Продажної мерії Харкова, яка стала вже символом свавілля, дурості та корупційності на теренах всієї Європи? Недолугих посадовців, які не бачать далі власного носа?

Третій та четвертий об’єкти, про перевірку яких ми волали вже багато місяців, і ледь добилися від державних установ їхнього подання до Кабміну — це житловий будинок та кафе, які будуються на території охоронних зон пам’яток історії та архітектури національного рівня (вул. Університетська, 16 і вул. Квітки-Основ’яненка, 14). Просто впритул до унікальних будівель, зведених у XVIII-ХIХ сторіччі — церков, старої будівлі Харківського національного університету, де працював лауреат Нобелівської премії Ілля Мєчніков, інші всесвітньо відомі науковці, громадські та культурні діячі. Зараз будівельники, яких Ви захищаєте, саме забивають палі на відстані 2-3 метрів від стін, що простояли вже більше двох сторіч і є предметом гордості всієї Української держави. А за українським законодавством у охоронних зонах пам’яток архітектури та історії не можна ставити навіть дорожні знаки без узгодження цього з відповідними фаховими структурами! Не можна здійснювати жодних земляних робіт, які б могли погіршити не те що стан, а навіть зовнішній вигляд пам’ятки (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/928-2009-%D0%BF, http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1805-14 тощо)! Тільки хабарами можна пояснити отримання забудовниками дозволів на ці будівництва, тільки корумпованістю посадовців харківського муніципалітету, незміною особи на посаді головного архітектора Харківської області, аферою часів губернаторства такого собі Михайла Добкіна, який підпорядкував (всупереч логіці та закону) головному архітекторові охорону пам’яток, яка мала б знаходитися у департаменті культури. Отже, Арсенію Петровичу, Ви тепер долучилися до цього криміналу, наклавши вето на нашу спробу порятунку пам’яток історії та культури (дерева, які ми намагалися там врятувати, вже порубані). Поки що шкода старовинним будівлям нанесена мінімальна, але чи збережуться вони надалі — невідомо. Обурені харків’яни вже проводили пікети та мітинги проти цих будівництв. Але влада, схоже, чує нас тільки коли горять шини… Чи є шанс достукатися до чиновництва без цього?

П’ятий об’єкт, перевірки якого ми вимагали, — це будівництво 17-поверхового будинку на території гідрологічної пам’ятки природи Саржин Яр. Це — унікальне джерело з кришталево чистою водою, яку п’ють тисячі харків’ян, тисячі людей відпочивають у цьому яру, де завдяки гідрогеологічному феномену сформувалася справжня природна перлина. Але досвід показує, що найменші втручання в гідрологічний та гідрогеологічний режим цього яру може призвести до зміни його умов, загибелі природи, втрати якості води тощо. А ініціатором будівництва є… кооператив, який нібито складається з людей, яким ніде жити. Такі бідні люди — щоб якось переночувати будують собі в гідрогеологічній пам’ятці 17-поверховий будинок. Ви тепер ніби в одному кооперативі з ними, Арсенію Петровичу, бо будь-яка фахова перевірка, на наше переконання, зупинила б це будівництво на віки вічні, і нашій природній перлині нічого б не загрожувало.

В таких листах зазвичай є абзац «вимагаємо». Або «просимо». Я не буду його тут приводити. Сформулюю інакше: «Раджу». Раджу якнайшвидше знайти вихід з цієї дурної ситуації. Запрошуйте перевіряльників з інших країн, водіть інспекторів під конвоєм СБУ, щоб не брали хабарів, виїздіть на перевірки особисто, дозволяйте перевірки лише в прямому етері телеканалів, запрошуйте на кожну перевірку Саакашвілі — робіть все, що хочете. Але альтернатива перевіркам порушників прав громадян та українського законодавства — то є бійки між населенням та забудовниками, підпали об’єктів, що незаконно будуються, прояви народного гніву та з іншого боку — мільйонні, а то й мільярдні втрати держави, втрати, які неможливо відновити.

Раджу якнайшвидше розглянути помилково відкинутий проект рішення про перевірки об’єктів містобудування і більше ніколи не нехтувати в роботі Кабміну громадською думкою та вимогами Українського народу!

І останнє: днями у Богодухівському районі Харківської області на річці Мерла сталася масова загибель риби. Місцеве населення залякане тим, що вода в річці змінила свої властивості, люди звернулися до нашої організації за порадою. А офіційні органи… знов кажуть про мораторій на перевірки господарюючих суб’єктів. Що може бути за мораторій, коли мова йде про безпеку людей, про їхнє життя? Що може бути за мораторій, коли мова йде про саме існування майбутніх поколінь українців?! Досить покривати мораторіями руйнівників України! Держава, яка допускає порушення екологічних норм, — приречена на жебракування. Досить нехтувати безпекою громадян на користь хабарників та нездар, які не вміють господарювати без шкоди для довкілля! Досить економити на фільтрах підприємств за рахунок знищення нирок та легенів новонароджених немовлят!



З повагою,

Голова Координаційної ради

Громадської організації «Зелений Фронт» Олег Перегон



П.С. Я підтримую ваше прагнення побороти корупцію. Але боротися з нею, на моє глибоке переконання, потрібно
а) не за рахунок знищення довкілля та здоров’я нації;
б) не тільки серед контролюючих органів, але й серед дозвільних установ;
г) не шляхом заривання голови в пісок щодо порушень екологічного та земельного законодавства.



Звернення оприлюднене на сайті громадської організації «Зелений Фронт»: http://www.zfront.org/vidkrite-zvernenn ... atsenyuku/
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Вернуться в Экология

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron