У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті

У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті

Сообщение Alisa » 09 фев 2016, 19:06

http://kh.depo.ua/ukr/kh/u-harkovi-prit ... 2015100000

У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті


Щорічно комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами" знищує приблизно 5 тисяч собак (на самом деле 10 тысяч), які опинилися на вулиці, стверджують місцеві зоозахисники

21 травня 2015, 10:00 Софія Груздь
У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті
Екскурсія не для слабодухих

Нещодавно харківськім активістам разом з депутатом міськради вдалося побувати за високим парканом закладу, куди з вулиць і дворів міста ловці щоденно привозять цуциків. Побачене на проспекті Юрія Гагаріна, 358 шокувало громадських ревізорів. Вони впевнені: за свою некомпетентність директорка комунального підприємства Юлія Шаповалова, яка вже стала для нашого міста чимось на кшталт "одіозної" Круелли з відомого дитячого фільму "101 далматинець", повинна поплатитися посадою.

"Побували на черговому комунальному підприємстві по розпилу бюджету. При наявності вільних вольєрів, всі зібрані за день цуценята, включаючи "сосунків", зігнані в один. Хоча цуценят повинні тримати сім днів, ми не знайшли вольєрів зі вчорашніми або позавчорашніми тваринами, - згадує побачене харків'янин Юрій Ліхота. - Тобто можна тільки припустити, куди вони поділися. При цьому упевнений, що гроші на всіх тварин, у тому числі й "мертві душі", списуються регулярно. Коротше, екскурсія вийшла не для слабкодухих..."

У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті - фото 1

Притулок для чотирилапих безхатченків поділений на "білу" й "чорну" зони. Перша вважається чистою, бо вона призначена для відвідування гостей, які хочуть знайти собі домашнього улюбленця. Тут все більш-менш виглядає пристойно. Правда, за всі послуги беруться чималі гроші. Щоб забрати звичайну кішку, потрібно заплатити від 350 грн., цуцика - від 400 грн. Розцінки залежать від зроблених тварині щеплень і процедур.

А от чорна зона - карантинна - схожа на справжню шкуродерню. Тут, за словами активістів, регулярно і відбуваються вбивства братів наших менших. Час від часу у вольєрах виникають справжні собачі бої за їжу. Від брудних кліток і мисок, де живуть тварини, йде страшний сморід. До того ж у вольєрах часто можна побачити дуже виснажених та хворих собак чи навіть трупи тих, хто вже здох.

Тварини дохнуть... від дегельмінтизації, вакцинації та стресів

"Хоча притулок і позиціонується, як європейський, утримання тварин у Центрі не відповідає світовим стандартам. Директор підприємства Юлія Шаповалова навіть не приховує, що 90-95% мешканців цього притулку помирають, - підкреслює голова громадської організації "Ліга допомоги тваринам" Зоя Савченко. - Таку високу смертність вона пояснює тим, що кішки й собаки вмирають від дегельмінтизації, вакцинації та стресів, а не від евтаназії чи вірусних захворювань, як це відбувається насправді".

За інформацією активістів, яка ґрунтується на звітах Державної лікувальної ветеринарної медицини міста Харкова, у 2013 році у Куп'янськ на утильзавод з притулку вивезли 63 тонни собак і кішок, а в 2014-му - 66 тонн. Виходить, що жорнова конвеєру смерті перемололи близько 5 тисяч тварин, якщо припустити, що вага однієї собаки становить від 12 до 15 кг. Також стало відомо, що останнім часом машини харківського підприємства працюють навіть за межами нашого міста. Ловці виїжджають в зону АТО, вбивають там дворняг, а потім привозять їх трупи сюди на "переробку".

На цуценятах проводять заборонені досліди?

Харків'янка Марина Мартинова торік дізналася про те, що "притулок" для тварин потребує допомоги. Стала возити туди корми, ліки. В один із візитів в темному, неосвітлюваному вольєрі побачила собаку, яка після ДТП 10 днів лежала на брудних ганчірках без надання допомоги.

"Мені пояснили, що пса готують для дослідів, які будуть проводити співробітники інституту ім. Сітенка, - згадує волонтер Марина Мартинова. - Я зі скандалом забрала собаку і повезла до ветклініки. Там після обстеження з'ясувалося, що у пса дуже важкі ушкодження - множинні забої внутрішніх органів, розрив діафрагми, страшні пролежні... Після того, як фахівці поставили псу на хребет пластину, він вже ходить".

У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті - фото 2

Зараз активісти перевіряють інформацію про те, що в притулку проводилися експерименти над тваринами. Трьом чотирилапим учасникам дослідів, які заборонені законодавством, дивом вдалося вижити. До того ж екс-співробітники КП розповіли, що час від часу фахівці інституту ортопедії ім. Ситенка навідувалися в Центр і разом з місцевими ветеринарами проводили цуценятам імплантування суглобів кінцівок, щоб перевірити їх приживлюваність. Собаки, які приймали участь в експерименті "заради діток", ставали інвалідами, а потім їх гуманно присипляли.

До "бєспрєдєлу" комунальників призвів мораторій на перевірки

Місцеві зоозахисники підкреслюють: про жахи та порушення, які відбуваються у комунальному притулку для тварин, вони знають вже давно. От тільки знайти управу на шкуродерів, ніяк не вдається. За їх словами, мораторій на перевірки комунальних підприємств дозволяє їм не боятися ніяких ревізорів. В свою чергу, обласне та міське ветеринарні управління відмовляються реагувати на скарги, посилаючись на постанову про мораторій.

За підрахунками активістів, на годування, лікування, стерилізацію відловлених тварин статті витрат у місцевому притулку взагалі немає, а от на утримання КП, зарплати співробітникам, вилов і вбивства з бюджету Харкова було виділено:
- у 2011 році - 7 млн.759 тис. 170 грн.;
- у 2012 році - 10 млн. 041 тис. 142 грн.;
- у 2013 році - 7 млн. 973 тис 958 грн.;
- у 2014 році - 9 млн. 761 тис 100 грн.;
- у 2015 році - 11 млн. 126 тис 600 грн.

"Враховуючи які кошти йдуть на Центр, він вже повинен був бути зразковим, але, на жаль, сьогодні тут дуже багато недоліків і порушень. Так на в'їзді на територію КП і зону карантину відсутні дезінфекційні бар'єри. Співробітники сновигають туди-сюди без змінного спецодягу і не дезінфікують підошви взуття, розносячи інфекцію по всій території, - зазначив представник волонтерської організації "Вiльнi люди" Богдан Ткачук. - Автомобілі також заїжджають і виїжджають без належної дезінфекції, що може призвести до спалаху інфекційних хвороб у місті".

Активісти вже підготували відповідні звернення в прокуратуру і міліцію, в яких задокументували порушення, які відбуваються в Центрі. Харків'яни впевнені: необхідно провести слідство й покарати всіх винних, а потім провести відкритий конкурс для призначення нового керівництва. Не завадить, на їхню думку, також впровадити за притулком постійний контроль громадськості та всіх існуючих організацій, які займаються захистом тварин.

Офіційна позиція

"Заяви зоозахисників - передвиборчий піар"

Дані заяви харківських активістів - це піар в рамках передвиборного проекту депутата міськради, стверджує директор КП "Центр поводження з тваринами" Юлія Шаповалова. За її словами, порушень, про які усюди розповідають громадянські ревізори, в притулку немає.

"Насправді ніяких порушень активісти в зоні карантину не побачили. В вольєрі знаходилися тільки ті цуценята, які надійшли в день вилову. Ми завжди так робимо, - пояснює керівник комунального підприємства. - А вже після вивантаження ветеринари розносять цуценят по окремих вольєрах. До того ж 10 квадратних метрів на 25 цуценят - це не перенаселеність. Мертвих і агонізуючих тварин там не було. До речі, те, що в Центрі така висока смертність - теж неправда. Того дня трупів не було жодного".

Дала директорка пояснення й з приводу чистоти кліток. Вона стверджує, що того дня в 20 вольєрах у зоні карантину проводили ремонт - лагодили будки, покрівлі, а також все пофарбували. Саме тому клітки й пустували, а їхні двері були відчинені. Наклепом і брехнею Юлія Шаповалова також називає інформацію про спільні експерименти з фахівцями інституту Сітенка.

"З інститутом Сітенка у нас підписані договірні відносини про те, що в особливо складних випадках, коли у тварин переломи хребтів, лап, їхні лікарі з кафедри дитячої ортопедії допомагають нам оперувати, - говорить керівник. - Під наші складні випадки, яких було не багато, вони до того ж виготовляють у себе в лабораторії спеціальні спиці, а також інші необхідні пристосування, інструменти та спільно з нашими фахівцями рятують тварин".

Ситуація у харківському "Центрі продовження з тваринами" залишається під пильним наглядом громадських активістів і журналістів.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Re: У Харкові притулок для тварин-безхатченків працює, як конвеєр смерті

Сообщение Alisa » 09 фев 2016, 19:09

Bogdan Tkachuk
18 мая 2015 г. ·
Нові витівки КП «Живодьорня» («Центр утримання тварин»)!
Нещодавно з’явилася інформація про плани будівництва в місті Харкові семи майданчиків для дресирування собак на загальну суму майже 2 млн. грн!!! І це в скрутний час, коли автомобілям міського управління міліції не вистачає пального для нічного патрулювання вулиць міста.
Планується встановити майданчики за цінами приблизно по 290 тис. за шт., роботи виконає близька до директорки КП людина – А. Ревенко. Є підозра, що це пастка для власників собак, щоб полегшити умови відлову тварин, яких майже винищили. Скрутні часи змушують керівника «Центру утримання тварин» не тільки відловлювати собак на вулицях міста, привозити їх з АТО, а й вдиратися до помешкань інвалідів та людей похилого віку для вилучення домашніх улюбленців.
Можливо, громаді краще скинутися на паливо міліціянтам, хай розберуться з цим грабунком грошей із міського бюджету, а все, що вдасться повернути, скерувати на потреби захисту громадян міста?
http://stroyobzor.ua/news/90626
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18


Вернуться в Сюжеты с нашим участием в СМИ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron