Мы надеемся, что культура обращения с животными достигнет европейского уровня – харьковские зоозащитники

Мы надеемся, что культура обращения с животными достигнет европейского уровня – харьковские зоозащитники

Сообщение Alisa » 16 янв 2017, 23:36

Мы надеемся, что культура обращения с животными достигнет европейского уровня – харьковские зоозащитники

29-12-2016, 10:39
Misto.KH.UA решили подвести итоги такого непростого и сложного года, каким был для Украины и нашей области, 2016 год.

Мы попросили ответить на наши вопросы зоозащитницу Марину Суркову, члена Правления Общественной организации «Лига помощи животным», председателя общественной организации «Общественно-правовая защита», вице-президента Ассоциации зоозащитных организаций Украины (АЗОУ).

Добрый день. Расскажите, пожалуйста, о тех проблемах, которыми занимается Ваша организация в Харькове и Харьковской области?

Не дивлячись на те, що Харків - місто мільйонник, допомогою безпритульним тваринам займаються тільки нефінансуємі зоозахисні організації, які надають можливість всім небайдужим людям рятувати, стерилізувати і пристроювати чотирилапих. Ми запустили в роботу Програму стерилізації за пільговими цінами для бездомних тварин і для власників домашніх утриманців. Фінансування пільгової (а іноді і зовсім безкоштовної стерилізації) здійснюється за рахунок пожертв небайдужих людей, які таким чином також вносять свій величезний внесок у нашу спільну справу в сфері поводження з тваринами. Щомісяця тільки через нашу організацію стерилізацію проходять близько 100 кішок і собак, а це понад 1000 тварин в рік. Таким чином, ми запобігаємо появі на світ кількох десятків тисяч незатребуваних кошенят і цуценят.

Вы занимаетесь только вопросами профилактики количества бездомных животных?

В теплу пору року ми проводили і проводимо акції по влаштуванню тварин під девізом (назвою) «Рятуючи життя – знаходиш друга!», де господарів знаходять близько 700 малюків. Через зоозахисні сайти та групи в соцмережах, щорічно новий дім знаходять тисячі тварин – все завдячуючи турботі зоозахисників, волонтерів та опікунів.

Для того, щоб підвищити рівень відповідальності у власників за своїх вихованців, і переконати людей гуманно і з розумінням ставиться до бездомних тварин, які не по своїй волі опинилися на вулиці, ми розробляємо і друкуємо інформаційно-просвітницьку літературу: листівки, буклети, соціальні плакати.

Кто вообще занимается зоозащитой в Украине? Какие есть проблемы в этом направлении?

Захистом тварин в нашій країні займаються виключно зоозахисні організації, так як прийнятий у 2006 році Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» на практиці не працює. Точніше - він не захищає братів наших менших. Громадська організація «Ліга допомоги тваринам» реагує на всі, що надходять до нас, скарги і постійно надає правову допомогу власникам тварин, опікунам та волонтерам. Мы складаємо заяви в поліцію про притягненню до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, консультуючи, як вчинити в тій чи іншій ситуації і як її вирішити, представляючи інтереси незаможних власників та опікунів в суді, коли мова йде про життя тварин. Також вживаємо заходів щодо захисту тварин від жорстокості господарів, садистів, і особливо - чиновників, оскільки в місяць ми отримуємо по декілька скарг від жителів інших міст і областей України на те, що в їхніх містах проводиться безповоротний вилов шкуродерами з Харкова.

Найчастіше у вилов потрапляють тварини, що мають господарів, бо вони йдуть на контакт з ловцями. При цьому відловлених чотирилапих відправляють до Харківського КП «Центр поводження з тваринами», де знищують 98% з них. Люди звертаються до нас за допомогою і за сприянням у поверненні їм їх вихованців з КП «ЦПТ». Ми робимо все від нас залежне і боремося за кожне життя живої істоти.

Как Вы предполагаете выйти из сложившийся ситуации?

Діяльність громадської організації «Ліга допомоги тваринам», як я вже сказала, не обмежується тільки допомогою і захистом тварин в місті Харкові. Ми допомагаємо створювати зоозахисні організації в інших містах і невеликих населених пунктах. І не тільки в Харківській області. У 2016 році ми розробили Програму контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017 - 2021 роки, і пропонуємо її прийняти разом з Правилами утримання тварин у багатьох містах Харківської та сусідніх областей.

Бажано прийняття такої Програми і на обласному рівні. Над цим будемо працювати у наступному році. Прийняття Програми та Правил допоможе врегулювати відносини між керівництвом населених пунктів, власниками тварин і місцевими волонтерами-зоозахисниками. Громадська організація «Ліга допомоги тваринам» з 2009 року входить в Асоціацію зоозахисних організацій України (АЗОУ). В цьому році ми брали участь в «круглих столах» в різних містах України - Первомайському, Вовчанську, Запоріжжі, Люботині, Лозовій, Мерефі, де обговорювали необхідність впровадження гуманних методів регулювання чисельності бездомних тварин.

О каких позитивных моментах Вы можете рассказать читателям Misto.KH.UA? Какие победы есть в вашем активе?

З цією пропозицією - про прийняття Програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2017 - 2021 року - ми виступили на сесіях у місцевих радах в смт. Буди та смт. Солоницівка. В результаті нашої діяльності Програма була прийнята в м. Первомайський, смт. Солоницівці, м Вовчанську, м Лозовій.

Плануємо найближчим часом провести «круглі столи» в Куп'янську та Охтирці. В результаті нашої роботи Програма стерилізації бездомних тварин уже пройшла в м. Первомайський, де були простерилізовані 43 собаки, і в м. Вовчанськ, де простерилізувати 32 собаки. Всі тварини перенесли стерилізацію добре і органи місцевого самоврядування цих міст задоволені результатом виконаної роботи. Стерилізовані тварини поводяться набагато спокійніше, їх кількість стабілізувалася. Всі собаки вакциновані від сказу і ідентифіковані жовтою кліпсою на вусі з індивідуальним номером. Вони отримали статус санітарних собак міста, і відлякують від населених пунктів лисиць та інших диких тварин, які є природним джерелом сказу. Тепер ці собаки виконують корисну соціальну функцію.

Таким чином, наша організація поступово впроваджує по областям України гуманні методи регулювання чисельності тварин. Активно розвиває зоозахисний рух по всій Україні. Ми допомагаємо главам місцевих органів самоврядування організувати впровадження цієї Програми в їх населених пунктах. Пропонуємо механізми реалізації та виконавців Програми стерилізації в особі професійних ветеринарних лікарів. А також за допомогою місцевої громадськості - депутатів і волонтерів встановлюємо контроль за реалізацією Програми, та за цільовим використанням бюджетних коштів, що виділяються на регулювання чисельності тварин.

Какие у Вас есть надежды на следующий год? Каких изменений Вы ждете?

Сподіваємося на те, що в найближчому майбутньому Україна відмовиться від совдепівських методів масового знищення тварин, а завдяки зусиллям українських зоозахисників культура поводження з тваринами досягне європейського рівня.

Большое спасибо Вам за интервью.

http://misto.kh.ua/main/3336-my-nadeems ... tniki.html
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Вернуться в Сюжеты с нашим участием в СМИ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

cron