Коты и кошки должны быть признаны частью экосистемы города - харьковские зоозащитники

Коты и кошки должны быть признаны частью экосистемы города - харьковские зоозащитники

Сообщение Марина+ » 08 мар 2017, 21:59

На портале Misto.kh.ua вышло моё интервью по поводу петиции, размещённой на сайте Харьковского горсовета «Харьковские коты могут официально стать частью экосистемы города» http://petition.city.kharkov.ua/uk/2406.html

Коты и кошки должны быть признаны частью экосистемы города - харьковские зоозащитники

На сайте Харьковского городского совета появилась петиция под названием «Харьковские коты могут официально стать частью экосистемы города», где автор предлагает городским властям признать городских бездомных и дворовых котов (и кошек) частью экосистемы города, по примеру того, как это сделано в Варшаве (Польша).

Misto.KH.UA решили узнать точку зрения экспертов, харьковских зоозащитников. Поэтому мы обратились за комментарием к Марине Сурковой, члену Правления Общественной организации «Лига помощи животным", вице-президенту Ассоциации зоозащитных организаций Украины.

Доброго дня. Что Вы думаете по поводу этой петиции?


Ідея гарна, і звісно що всі зоозахисники, волонтери, опікуни та любителі тварин підтримують її. Адже коти і собаки (незалежно від того чи є вони власницькими чи безпритульними) являються домашніми тваринами за визначенням Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”.

Більш того — це тварини-компаньйони, бо люди їх тримають найчастіше задля спілкування та отримання додаткових емоцій. Коти живуть поряд з людиною вже кілька тисячоліть. І ставлення людей до цих тварин змінювалося від однієї крайності до іншої: стародавні єгиптяни поклонялися котам, а в Середні віки вони безжально винищувалися.

Давайте згадаємо навіщо люди приручили кішок. Саме для боротьби з гризунами, які знищували і так мізерні в той час запаси зерна. Це було питанням життя та смерті. Коти виконували дуже важливу функцію, допомагаючи людям виживати. Часи змінилися. І зараз головна функція кішок — бути домашніми улюбленцями. Але це не заважає їх природним інстинктам - полюванню на гризунів. Хоча зараз є й інші методи боротьби з гризунами, та вони фінансово витратні та екологічно небезпечні. А безпритульні коти з задоволенням допоможуть нам в цьому безкоштовно.

Есть ли подобные примеры в нашей стране?

Подібна електронна петиція “Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва” була розміщена киянами на сайті Київради та набрала 10117 голосів при мінімально необхідних 10000 і прийнята до розгляду. Добре, що така петиція з’явилася і на сайті Харківської міської ради. Але наша влада встановила інший вектор в сфері поводження з тваринами: на жаль, Харків взяв курс на масове знищення домашніх тварин. Багато десятиліть, починаючи з радянських часів і по сьогоднішній день харківська влада застосовує метод безповоротного відлову з подальшим вбивством собак, а з 2015 року ще й вбивством котів. Щорічно в нашому місті комунальне підприємство “Центр поводження з тваринами” знищує близько 9-10 тисяч домашніх тварин. На що з бюджету міста виділяється все більше коштів, наприклад, в 2016 році на це витратили 4,5 мільйони гривень, а на 2017 рік заплановано 6,2 мільйони гривень.

Отже, не дивно, що котів замуровують в підвалах, залишаючи помирати жахливою смертю. В містянах виховують жорстокість і нехтування життями живих істот. Прикладом тому є діяльність КП “Центр поводження з тваринами” і діюча на даний момент міська Програма регулювання чисельності тварин методами їх масового знищення. Комунальники на власному прикладі показують, що масове вбивство тварин — це нормально. На жаль.
А необхідно навпаки виховувати людяність, доброту, милосердя і з повагою ставитися до життя кожної живої істоти.

И как этого добиться? Если более расширенно - как подобного добиваются в других городах? Тоже – петициями?

В багатьох містах України культура поводження з домашніми тваринами підвищується. Наприклад, в місті Львові коти вільно живуть в підвалах і на горищах. Городяни з розумінням ставляться до братів наших менших, які не мають власних домівок. Це сприяє вихованню етичного та гуманного ставлення до тварин. На жаль в нашому місті відношення до чотирилапих потребує кардинальних змін, на відміну від багатьох українських міст, які вже впровадили систему гуманного ставлення до тварин — Києва, Львова, Вінниці, Чернівців, Луцька, Одеси, Кам’янського та багатьох інших. Сподіваємося, що Харківська міська рада визнає котів частиною екосистеми м. Харкова, заборонивши замуровувати їх в підвалах. А також прислухається до зоозахисників, волонтерів і людей, які обурені жорстокістю комунальників, змінить керівництво та методи роботи КП “Центр поводження з тваринами”. Адже від того як ми виховуємо підростаюче покоління залежить якість нашого життя в майбутньому.

Большое спасибо за Ваш комментарий.

Автор: Александр Кузьменко http://misto.kh.ua/main/5039-koty-i-kos ... tniki.html
Вложения
кот во Львове.jpg
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Вернуться в Сюжеты с нашим участием в СМИ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron