Чи стануть коти частиною екосистеми Харкова?

Чи стануть коти частиною екосистеми Харкова?

Сообщение Марина+ » 13 мар 2017, 21:56

На сайті День вийшла стаття:

Чи стануть коти частиною екосистеми Харкова?

Зоозахисники підтримують відповідну петицію, але в її успіх вірять мало.
«День» з’ясовував, чому

Харківські громадські активісти і захисники тварин просять офіційно визнати котів частиною екосистеми міста. Петиція з відповідним проханням тиждень тому з’явилась на сайті міської ради і набрала вже понад 500 підписів. Віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України, правозахисник ГО «Ліга допомоги тваринам» Марина СУРКОВА розповіла: вона поставила свій підпис під зверненням, проте до ймовірності позитивного вирішення цього питання ставиться скептично. Не вірить, що в Харкові «приймуть» дворових котів в екосистему міста, як це вже зробили у Львові чи Києві.

«Погано, що в цій петиції чітко не прописано вимог, як, наприклад, у тій же київській. Потрібно було написати: «зробити котів частиною екосистеми Харкова». Якщо уважно прочитати петицію, то такої конкретної вимоги, на жаль, у її тексті немає. І, знаючи, як наш мер розглядає петиції, то в нього є юридична «лазівка» відхилити її. Насправді ми підтримуємо це звернення, і якщо воно набере 5000 голосів, то, звичайно ж, буде розглянуте харківською міською владою. Визнання котів частиною екосистеми міста — справа дуже потрібна, тому що вони, по-перше, будуть санітарами міста. Насправді, їх і так багато живе у підвалах багатоповерхівок. Людям вони не заважають, а, навпаки, допомагають, винищуючи гризунів», — розповідає Марина Суркова.

«Ми зараз ведемо перемовини з харківською міською владою про те, щоб хоча б запровадити в нашому місті гуманну програму щодо поводження з безпритульними тваринами. Адже на сьогодні у нас тварин практично відловлюють і винищують. Хочемо, щоб у Харкові працювала така ж практика, як у Львові, яка спрямована на відлов, стерилізацію, вакцинацію та повернення до ареалу перебування. У нашому місті потрібно спочатку дійти до практики гуманного ставлення до безпритульних тварин, а потім уже робити котів частиною екосистеми міста Харкова», — стверджує правозахисник. Хоча в деяких міських дворах, за словами Марини Суркової, мешканці уже самі давно визнали котів частиною екосистеми: годують безпритульних мурчиків, не виганяють їх із підвалів і навіть стерилізують за власний кошт.

Ми також звернулися в міське комунальне підприємство «Центр поводження з тваринами», щоб дізнатися думку його керівництва щодо ймовірності схвалення цієї петиції, якщо все-таки її схвалять, то які заходи будуть проведені, і, власне, щодо спростування тих закидів, які висувають «Центру поводження з тваринами» зоозахисники. Однак протягом двох днів у комунальному підприємстві так і не змогли нам дати відповіді на наші запитання, посилаючись то на наради, то на відсутність керівництва на робочому місці.

http://m.day.kyiv.ua/uk/article/cuspils ... my-harkova
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 935
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Вернуться в Сюжеты с нашим участием в СМИ

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1