В Мінекології 27.01.2017 відбувся "круглий стіл" з приводу посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами

В Мінекології 27.01.2017 відбувся "круглий стіл" з приводу посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами

Сообщение Марина+ » 30 янв 2017, 14:33

27.01.2017 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України відбувся круглий стіл, який був присвячений обговоренню запропонованих організаторами змін у ст.299 кримінального кодексу України (ККУ) та ст.89 кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) щодо посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами в Україні.
Організаторами круглого столу та авторами проекту змін в законодавство України є Президент Асоціації зоозахисних організацій України А. Серпінська, директор Київського еколого-культурного центру В. Борейко, та аспірант Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого О. Шуміло.

IMG_3226.jpg
IMG_3226.jpg (136.28 КБ) Просмотров: 4295


В таблиці наведено тексти статей в діючий редакції (ліва колонка) та в запропонованій організаторами "круглого столу" новій редакції (права колонка)

Снимок экрана 2017-01-30 в 13.32.04.png


Слід звернути увагу, що запропонована редакція законопроекту змінює не лише назву ст.89 КУпАП, а й суть правопорушення. А саме: до адміністративної відповідальності будуть притягатися лише особи, які порушили норми Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3447-15 (який є недосконалим). В тому числі власники тварин, які не забезпечили дотримання вимог ст.7 цього закону, а саме:
Умови утримання тварин повинні задовольняти їх природні потреби в їжі, воді, сні, рухах, контактах із собі подібними, у природній активності та інші потреби.
Кількість тварин, що утримуються, обмежується можливістю забезпечення їм умов утримання відповідно до вимог цього Закону.
Місце утримання тварин повинно бути оснащено таким чином, щоб забезпечити необхідні простір, температурно-вологісний режим, природне освітлення, вентиляцію та можливість контакту тварин із природним для них середовищем.


При цьому у статті як вид покарання вказана конфіскація тварин.
Тобто конфісковувати тварин будуть не лише при жорстокому поводженні з ними, а й за порушення правил утримання домашніх тварин.
І будуть карати саме тварин.
Адже в Україні немає притулків, куди б можна було передавати конфіскованих тварин, тому тварини будуть знищуватися, як наприклад 8 соколів, яких вилучили у громадян України в жовтні 2016 року в аеропорту Бориспіль, або ж 15 котів Тетяни Ковальової, яких в 2014 році конфіскували за незаконним рішенням суду, забрали до КП "ЦПТ" та вбили) Також немає механізму термінового вилучення тварин під час виявлення жорстокого поводження з твариною (а чекати рішення суду про конфіскацію тварини кілька місяців в той час як вже виявлено факт жорстокого поводження з твариною і зрозуміло, що подальше перебування тварини у особи становить загрозу для життя тварини - це безглуздя).
Також, якщо в ст.89 КУпАП спиратися лише на порушення норм Закону - то багато жорстоких діянь щодо тварин залишаться поза увагою...
Тому було запропоновано змінити слова "інших вимог, передбачених Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" на "передбачених Розділом ІІІ Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та доопрацювати вказаний Розділ, а також "словничок" Закону.
Також було запропоновано доповнити ст.89 КУпАП частиною другою, та встановити покарання за заклики та пропаганду жорстокого поводження з тваринами.

Це саме стосується і змін до ст.299 ККУ. В частині першій змінити слова "інших вимог, передбачених Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" на "передбачених Розділом ІІІ Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та доопрацювавши вказаний Розділ.
В частині другій слова: "дії" змінити на "діяння", "малолітнього" на "неповнолітнього", виключити попередню змову, а також оприлюднення в ЗМІ чи Інтернеті, оскільки вже існує ст.300 ККУ (Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства та жорстокості) якою передбачено покарання за такі дії.
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Re: В Мінекології 27.01.2017 відбувся "круглий стіл" з приводу посилення відповідальності за жорстоке поводження з твари

Сообщение Марина+ » 30 янв 2017, 15:25

Обговорення законопроекту було дуже жвавим.

IMG_3229.jpg
IMG_3229.jpg (153.77 КБ) Просмотров: 4296


Особливо багато зауважень та заперечень було з нашої сторони та від зоозахисників м.Суми.

IMG_3227.jpg
IMG_3227.jpg (137.81 КБ) Просмотров: 4296


Серед змін, які були запропоновані присутніми:
1. Посилення відповідальності за заклики та пропаганду насилля та жорстокості до тварин в мережі Інтернет та ЗМІ (ч.2 ст.89 КУпАП)
2. Відповідальність за масові знищення тварин (ч.3 ст.299 ККУ)
3. Збільшення штрафів.
4. Введення процедури конфіскації тварин (включення її до ст.299 ККУ і виключення конфіскації зі ст.154 КУпАП)
5. Заміна обмеження волі на позбавлення волі та введення арешту.

Я звернула увагу присутніх на ст.154 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення правил утримання домашніх тварин. В ній на теперішній час передбачена відповідальність не лише у вигляді штрафу, а й у вигляді конфіскації тварини (за повторне порушення). Тобто, якщо власник тварини протягом року вчиняє повторно правопорушення (у вигляді вигулу собаки без повідка чи намордника), або знехтував обов'язком по реєстрації собаки, то карають саму собаку - шляхом конфіскації її у власника.
Це є неприпустимим і необхідно виключити з цієї статті такий вид покарання, як конфіскація.

В той час, як в ч.3 ст.88-1 КУпАП (Порушення правил утримання диких тварин в неволі або напіввільних умовах) передбачено покарання у вигляді штрафу з конфіскацією тварин чи без такої. В даному випадку присутні захисники диких тварин стверджувалі, що суд ніколи не застосовує конфіскацію диких тварин, а на їх думку такі дії потрібні для порятунку життя і здоров'я диких тварин, які утримуються в жахливих умовах.
Тому я запропонувала виключити зі ст.88-1 КУпАП слова "чи без такої"

Звісно, що необхідно доопрацьовувати сам Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження", оскільки він був прийнятий ще в 2006 році. З тих пір відбулося багато змін, а також змінилося ставлення до тварин на більш гуманне. Тим більше, якщо ми даємо в статтях КУпАП та ККУ посилання на Розділ ІІІ цього закону. З цим погодилися організатори круглого столу та автори законопроекту.

Володимир Євгенович Борейко (організатор та головуючий) подякував всім за плідну роботу, записавши всі зауваження, та зазначив, що всі вони будуть враховані, а законопроект буде відкореговано.

Чекаємо на відредагований проект та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
Вложения
viber image.jpg
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Re: В Мінекології 27.01.2017 відбувся "круглий стіл" з приводу посилення відповідальності за жорстоке поводження з твари

Сообщение Олег » 03 фев 2017, 20:15

Марина+ писал(а):Я звернула увагу присутніх на ст.154 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення правил утримання домашніх тварин. В ній на теперішній час передбачена відповідальність не лише у вигляді штрафу, а й у вигляді конфіскації тварини (за повторне порушення). Тобто, якщо власник тварини протягом року вчиняє повторно правопорушення (у вигляді вигулу собаки без повідка чи намордника), або знехтував обов'язком по реєстрації собаки, то карають саму собаку - шляхом конфіскації її у власника.
Це є неприпустимим і необхідно виключити з цієї статті такий вид покарання, як конфіскація.
В


Абсолютно согласен.
Вы правы, это очень важно убрать пункт про обязательную конфискацию домашних животных за нарушение правил содержания согласно ст.154 КУпАП или хотя бы добавить слова "чи без такоі".
В Харькове КП ЦОЖ уже вовсю конфискует домашних животных фабрикуя со своими юристами админпротоколы по 154 статье и животные попадают в так называемый "приют", а точнее на живодёрню где их уничтожают, так что страдают прежде всего животные, хотя и хозяева тоже конечно. Так что на примере Харькова видно насколько опасен этот нынешний пункт про обязательную конфискацию.
Олег
Зарегистрированные пользователи
Опекун
 
Сообщения: 222
Зарегистрирован: 22 май 2012, 12:59


Вернуться в Важная информация отдела зоозащиты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron