Робочий візит в Комітет ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорноб. катастроф

Робочий візит в Комітет ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорноб. катастроф

Сообщение Марина+ » 22 фев 2017, 17:22

21.02.2017 року відбулася робоча зустріч в Комітеті Верховної ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
На зустрічі були присутні:
Народний депутат України Єднак Остап Володимирович - Секретар Комітету (Об'єднання Самопоміч)
Народний депутат України Дзюблик Павло Володимирович - Голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду (Народний Фронт)
Народний депутат України Рибак Іван Петрович - Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища (БПП)

Серпінська Ася Вільгельмівна - Президент Асоціації зоозахисних організацій України, Київ
Суркова Марина Леонідівна - віце-Президент Асоціації зоозахисних організацій України, Харків
Тимочко Тетяна Валентинівна - голова Всеукраїнської екологічної ліги, Київ
Сипленко Олександр Володимирович - адвокат, член АЗОУ, Суми
Трунова Марія Степанівна - член АЗОУ, Ужгород
Левінте Оксана - голова ГО "Інститут політики захисту тварин", Знам'янка, Кіровоградська область
Волошина Тетяна - зоозахисник, Одеса
Кравченко Олена Владиславівна - голова ГО "Зоозахисне об'єднання "Разом", Харків
Борейко Володимир Євгенович - голова ГО "Київський еколого-культурний центр"
Голубченко Анатолій Костянтинович - президент Федерації мисливського собаківництва України,
а також три консультанти:
Воловенко Ольга Петрівна
Приліпко Ірина Сергіївна
Войтович Людмила Василівна

На засіданні піднімалися питання щодо вдосконалення законодавства в сфері поводження з тваринами (в тому числі посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами).
Було зазначено, що на розгляді Верховної ради знаходяться близько 20 законопроектів, які стосуються об'єктів тваринного світу, серед них 8 направлені на посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Але жоден з законопроектів, ймовірно, не має шансів поодинці. Тому необхідно об'єднати зусилля.
В своєму виступі я зазначила, що ми маємо законопроект за результатами "круглого столу", який відбувся в Орхусському центрі. Також я відмітила, що з усіх заонопроектів народних депутатів ми можемо взяти найкраще та зробити єдиний законопроект, узгодивши його з авторами цих законопроектів, який підтримають зоозахисники. Я відмітила кілька законопроектів. Зокрема одним з законопроектів вносяться зміни до ст.180 ЦК України (в діючій статті зазначено:
1. Тварини є особливим об'єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим речі, крім випадків, встановлених законом.
в проекті закону зазначається: 1. Тварина це жива істота, яка відмінна від людини, але наділена розумовими здібностями та властивостями чутливості, та є особливим об'єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим майна, крім випадків, встановлених законом.
Було б добре, щоб в ЦК України було прописано, що тварина - це не просто річ, а що це - жіва істота.
Також необхідно розмежувати адміністративну відповідальність від кримінальної, наприклад: до адміністративної відповідальності притягуються особи за жорстоке поводження з тваринами, яке не призвело до каліцтва чи смерті тварини. А до кримінальної відповідальності - особи, які спричинили каліцтво чи смерть тварини, внаслідок жорстокого поводження з ними. Також необхідно дати більш чітке визначення терміну "жорстоке поводження з тваринами", та передбачити відповідальність за пропаганду та заклики до жорстокого поводження з тваринами.
Народні депутати, які були присутні на зустрічі запевнили, що готові до співраці з нами та до перемовин зі своїми колегами щодо об'єднання зусиль навколо одного гарного законопроекту.
Вложения
Общ2.jpg
Общ5.jpg
Общ7.jpg
Три1.jpg
Все4.jpg
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 935
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Re: Робочий візит в Комітет ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорноб. катас

Сообщение Марина+ » 23 фев 2017, 18:48

Зі сторінки Народного депутата Павла Дзюблика на Facebook:

Сьогодні провів засідання Підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів рослинного та тваринного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду, очільником якого я є при Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Тема дня - охорона біорізноманіття та імплементація екологічних Директив ЄС в українське законодавство.
Поясню свою мотивацію.
У зв’язку з реєстрацією численних законопроектів, які безпосередньо чи опосередковано стосуються однієї і тієї ж теми, а, як правило, виключно дублюють статті один одного, я, як голова вищезазначеного Підкомітету, прийняв рішення провести ряд тематичних робочих зустрічей, на які запросити представників профільних Міністерств, народних депутатів України та працівників секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, експертів, громадських діячів, з подальшим оприлюдненням відомостей у ЗМІ, задля того, щоб у співпраці ми зібрали усі розпорошені по інших законопроектах та нормативно-правових актах ключові природоохоронні норми, включили нові та прогресивні і, в результаті, розробили та зареєстрували у співавторстві дієві проекти законів, які не матимуть конкуренції, а будуть включені до Порядку денного та проголосовані у залі Парламенту, як комплексні по тому чи іншому питанні.
Отже, я щиро вдячний своїм колегам Івану Рибаку та Остапу Єднаку, які віднайшли час та взяли участь у роботі, працівникам секретаріату Комітету та зоозахисникам, які курують даний напрямок, готовий врахувати і Ваші пропозиції у подальшому плануванні роботи за напрямками.
Напрямки роботи Підкомітету:
1.Охорона та відновлення (відтворення) тваринного та рослинного світу;
2.Охорона, збалансоване використання лісових ресурсів та сталого управлін-ня лісами;
3.Збереження, використання та відновлення природних ландшафтів;
4.Створення та охорона об’єктів природно-заповідного фонду України;
5.Збереження, невиснажливе використання і відтворення біорізноманіття та формування екологічної мережі.
Розраховую на Вашу підтримку та активну участь!

https://www.facebook.com/dzyublik/posts ... nref=story
Вложения
Депутаты.jpg
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 935
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17


Вернуться в Важная информация отдела зоозащиты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1