Інформаційний запит в міськраду з приводу відлову (ЗРАЗОК)

Інформаційний запит в міськраду з приводу відлову (ЗРАЗОК)

Сообщение Марина+ » 22 фев 2018, 17:46

Зразок Інформаційного запиту в міськраду (в селищну раду або сільраду) з приводу наявності договору з відлову тварин.



__.__.2018г. Голові _(назва міста)__________ міської ради
( ФІБ голови )______________________________
Від ( Ваше ФІБ)___________________________
адреса (Ваша):


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

Інформація, яку запитуємо має суспільний інтерес і є суспільно важливою, а також стосується бюджетних коштів та комунального майна, а тому є публічною. Тому просимо надати повну, обгрунтовану і вичерпну відповідь на наш запит. Або передати наш запит за належністю органу чи посадовій особі, яка зможе надати таку відповідь, згідно діючого українського законодавства. Розпорядником інформації щодо комунального майна та бюджетних коштів є міська рада. Тому за інформацією звертаємося саме до міськради. Вимоги обгрунтовуємо наступним:
Інформація, створена на кошти державного чи місцевого бюджету має статус публічної інформації.
Окрім цього, положення закону щодо забезпечення доступу до публічної інформації покладається не лише на суб'єктів, тим чи іншим чином пов'язаних із державою, а й на суб'єктів приватного права. Це зумовлено тим, що певні види інформації користуються особливим суспільним інтересом, тому на таку інформацію поширюється режим публічної, навіть якщо вона знаходиться у володінні суб'єктів господарювання.
До того ж згідно п.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» - не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.
А оскільки безпритульні тварини є майном (власністю) громади, тобто комунальним майном, то інформація, стосовно розпорядження цим майном має статус публічної, і не може бути обмежена, оскільки її оприлюднення не нанесе шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину (п.5 ст.6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.180, ст.190 ЦК України).
Відповідно до частини другої статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» - «публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом», відповідно частині другій статті 20 Закону України «Про інформацію» вказано, що будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.
Ці законодавчі норми визначають, що по-перше, розпорядник не може на власний розсуд приймати рішення, яку інформацію він бажає оприлюднювати, а яку — ні (він не є її власником). Зі свого боку запитувач не повинен доводити, що інформація, яку він запитує є відкритою (обов'язок довести протилежне, якщо для цього є підстави, покладається якраз на розпорядника). По-друге, розпорядник не уповноважений встановлювати порядок віднесення відомостей до інформації з обмеженим доступом чи порядок доступу до такої інформації; він визначається тільки законом.
Іншими словами, принцип презумпції відкритості інформації означає, що
розпорядник оприлюднює або надає на запити будь-яку інформацію, якою він володіє (або повинен володіти), якщо не доведе, що (1) на підставі конкретного закону і (2) відповідно до «трискладового тесту» вона може бути обмежена в доступі.
«Трискладовий тест» - дотримання вимог п.2 ст.6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», в якому зазначено, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:
1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;
3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.
Вимогу про обгрунтування відмови у задоволенні запиту на підставі «трискладового тесту», містить також частина перша статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
На підставі вищевикладеного, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про інформацію», оскільки запитувана інформація має суспільний інтерес, та відноситься до ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, просимо надати нам відповідь у встановлений законодавством 5-ти денний термін. У разі відмови в наданні інформації будемо змушені звернутися до правоохоронних органів та органів прокуратури з відповідними заявами.

ПРОСИМО:
1.Надати рішення органу місцевого самоврядування відповідно до якого проводився відлов тварин в нашому населеному пункті, а також вказати обсяг бюджетного фінансування.
2.Надати інформацію які юридичні чи фізичні особи-підприємці здійснювали відлов собак на території міста ______________ в 2018 році та чи є в зазначених осіб з _____________ міською радою договір на ці послуги? Надати нам копію "Договору" на послуги з вилову безпритульних тварин, та "Акти приймання виконаних робіт за 2018 рік".
3.Надати інформацію про суму бюджетних коштів (заплановану та вже використану в 2017 році) на відлов тварин.
4.Надати інформацію: чи надавала документацію особа яка здійснює відлов тварин на право здійснювати цей вид діяльності та ліцензію, оскільки згідно законодавства, якщо вилов, завантаження та перевезення тварин триває більше 4-х годин при цих діях повинен бути присутній спеціаліст ветеринарної медицини. Чи був присутній при відлові спеціаліст ветеринарної медицини? Надати копії вказаних документів.
5.Надати інформацію: чи запитували Ви сертифікати на спеціальні транспортні засоби у осіб, які здійснювали відлов та транспортування тварин та чи перевіряли технічну документацію на відповідність нормам для перевезення тварин? Чи відповідають автомобілі, які вказані особи використовують для перевезення тварин встановленим Правилам транспортування тварин, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №1402 від 16 листопада 2011року і чи мають відповідне оснащення? Надати копії сертифікатів і технічної документації на спеціальні транспортні засоби для перевезення тварин.
4.Надати інформацію яким чином повідомляли мешканців міста ________________, які є власниками тварин, про майбутній вилов безпритульних тварин, щоб власницькі тварини не потрапили у відлов. Та який спеціаліст і яким чином при відлові собак відрізняв безпритульних тварин від власницьких, яких господарі випускають в самовигул без нашийника.
5.Надати інформацію які були Вами вжиті заходи щодо забезпечення виконання норм Цивільного кодексу України (зокрема ст.340 та ст.341) та Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (ст.24) щодо пошуку власників загублених домашніх тварин, що потрапили у відлов. Чи повідомляли поліцію про знайдених та відловлених тварин з метою пошуку їх власників.
6.Надати інформацію про долю відловлених тварин (де вони утримуються, в яких умовах, які дії по відношенню до них будуть вчинені та інше) (вказати адресу карантинного майданчика, щоб власники відловлених тварин змогли звернутися за цією адресою, та мали змогу реалізувати своє право власності і повернути майно (собак), що їм належать (згідно ст.340, ст.341 Цивільного кодексу України та ст.24 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження).
7.Надати інформацію яким чином (механізм реалізації законного права) власники загублених тварин можуть реалізувати своє законне право і повернути власних загублених тварин, які потрапили у відлов на протязі двох місяців (відповідно до ст.340, ст.341 ЦК України).
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Вернуться в Важная информация отдела зоозащиты

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron