Скарга до суду на бездіяльність відділу поліції (не внесення відомостей до ЄРДР)

Скарга до суду на бездіяльність відділу поліції (не внесення відомостей до ЄРДР)

Сообщение Марина+ » 18 мар 2018, 09:59

Слідчому судді ______________ районного суду _____________ області
Заявник: Іванов Іван Іванович
Поштовий індекс, адреса, номер телефону


СКАРГА
на бездіяльність Первомайського ВП ГУНП в Харківській області

__ липня 2018 р. мною було подано заяву про вчинення дій, що містять ознаки злочину, передбаченого ч.3 ст.299 КК України.

Дана заява-повідомлення була прийнята від мене Первомайським ВП ГУНП в Харківській області, що підтвержується наданим мені талоном-повідомленням (заява зареєстрована за номером ______ ).

В поданій мною заяві йшлося про те, що __.___.2018 р. за адресою: _____________________, мною були знайдені трупи собак з ознаками насильницької смерті. А саме:

Після цього жодних дій, спрямованих на внесення наданих мною відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства даним органом досудового слідства не вчинялося.

Згідно ст.24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Згідно ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Однак Первомайським ВП ГУНП в Харківській області, всупереч ст.214 КПК України, було допущено бездіяльність.

Я вважаю, що відомості, викладені мною в заяві повинні були негайно, але не пізніше 24 год. після подання заяви вноситись до ЄРДР.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.

Згідно ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.

Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.

Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України,

ПРОШУ СУД:

зобов’язати Первомайський ВП ГУНП в Харківській області прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ч.3 ст.299 Кримінального Кодексу України.

Додаток:

Копія заяви про вчинення дій, що містять ознаки злочину.
Копія талону-повідомлення.
Копія скарги.


_____ ____________ 2018 р. __________ І.І.Іванов


Детальні роз'яснення та інша корисна інформація:
http://pravogromady.blogspot.com/2017/0 ... st_30.html
https://kievskiysud.od.ua/press-departm ... i-pitannya

Сроки: http://kmp.ua/uk/analytics/press/omissi ... or-appeal/

Зразки процесуальних документів http://unba.org.ua/zrazky-procesualnyh-dokumentiv
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 889
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Вернуться в Юридический ликбез

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1