Набув чинності закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Набув чинності закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Сообщение Alisa » 07 фев 2022, 19:57

https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiy ... tvarynamy/

09.08.21
Юридичні консультації

Набув чинності закон, що посилює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами


Утримання домашніх тварин в Україні – дуже розповсюджена практика. Проте, чимало українців, ухвалюючи рішення придбати домашнього улюбленця, не усвідомлюють тієї відповідальності за його життя та не прислуховуються до потреб тварини. Дуже часто трапляються історії бездушного, жорстокого поводження з домашніми улюбленцями, а ще частіше такі ситуації відбуваються з тваринами, що живуть на вулицях українських міст. Уже кілька років зоозахисники та активісти, відслідковуючи такі історії та допомагаючи тваринам, закликали законодавчо посилити відповідальність за жорстоке поводження з ними.

Отож, днями Президент України Володимир Зеленський підписав, ухвалений Верховною радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу». Він набув чинності 8 серпня 2021 року. Цим законом вноситься ціла низка змін в українське законодавство щодо захисту тварин.

Зокрема, законом забороняється:

бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;
дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення;
дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;
умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
жебракувати з тваринами;
залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.
замуровувати тварин у підвальних приміщеннях;
залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів;
залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20 С або менше 0 С.
залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.
Закон почне діяти у листопаді 2021 року, під забороною опиняться і фотопослуги та жеребкування з тваринами, використання тварин у рекламі розваг чи закладів харчування, утримування хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах та багато інших, нині популярних, способів використання тварин.

Крім цього, законом внесені зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України. Зокрема, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – будуть каратися обмеженням волі на строк від 1 до 3 років або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

У випадку, коли ці дії кривдник вчинить у присутності малолітньої чи неповнолітньої особи – отримає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією тварини.

Позбавленням волі від 5 до 8 років з конфіскацією тварини караються дії, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно чи групою осіб.

Статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами також передбачена адміністративна відповідальність.

Зокрема, жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі і безпритульними, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, – тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Отож, ухвалення закону, що регулює правила поводження з тваринами та умови їх утримання, спонукатиме українців відповідально ставитись як до домашніх улюбленців, так і до безпритульних тварин. В іншому випадку – кривдника чекатиме адміністративна чи навіть кримінальна відповідальність.

Автор консультації – волонтер Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Ілля Бурлаков.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Вернуться в Юридический ликбез

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron