Як подати ЗАЯВУ по факту жорстокого поводження з тваринами

Як подати ЗАЯВУ по факту жорстокого поводження з тваринами

Сообщение Марина+ » 25 окт 2016, 18:20

Якщо ви стикнулися з фактом жорстокого поводження з твариною/тваринами, яким тварині було завдано страждань, мучення але воно НЕ призвело до каліцтва або смерті тварини - за такі дії існує адміністративна відповідальність (ст.89 КУпАП) - штраф від 3400грн. до 5100грн.
Викликайте патрульну поліцію за номером телефону 102 (безкоштовно) і вимагайте встановити особу правопорушника і складення протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до ст.255 КУпАП.
Власне, якщо Ви розумієте, що конфісковувати тварину у власника не потрібно (у випадку якщо жорстоке поводження зі сторони особи відбулося щодо чужої тварини, а не щодо своєї), маєте право вимагати у поліції винесення Постанови про притягнення до відповідальності правопорушника за ст.89 КУпАП. Такі повноваження на поліцію покладено статтею 222 КУпАП.
Якщо є свідки події і тварину з якою жорстоко повелися не потрібно вилучати у власника - то вимагайте в поліцейських винесення Постанови про притягнення до адміністративної відповідальності правопорушника. Поліція має такі повноваження відповідно до ст. 222 КУпАП. Зразок заяви про вчинення адмін.правопорушення нижче.

Якщо ви стикнулися з фактом жорстокого поводження з твариною/тваринами, який призвів до каліцтва або смерті тварини - необхідно домогтися відкриття кримінального провадження, оскільки навмисне каліцтво або убивство тварини - це злочин. В такому випадку необхідно звернутися до поліції (краще викликати наряд патрульної поліції на місце вчинення злочину або знаходження трупу за номером 102 - безкоштовно) і подати заяву про вчинене кримінальне правопорушення (а також примусити патрульних поліцейських викликати на місце слідчо-оперативну групу для складення Протоколу огляду місця події (відповідно до ст.237 КК України), та огляду трупу (відповідно до ст.238 КК України) з залученням судово-ветеринарного експерта або державного спеціаліста ветеринарної медицини (ветлікаря) - в Харкові такі спеціалісти знаходяться в державній ветеринарній клініці за адресою: вул.Фонвізіна, 19 (тел.(572) 52-31-52, (572) 52-41-55) круглодобово. Також слідчий повинен залучити спеціаліста Держпродспоживслужби (в Харкові ГУ Держпродспоживслужби знаходиться за адресою: просп.Науки, 40, 6 поверх тел. (0572) 52-41-48, (057) 702-08-34).
Своє спілкування з поліцією (патрульними та слідчо-оперативною групою) обов'язково знімайте на відео!
Вони не можуть Вам заборонити зйомку, бо знаходяться на службі, тому Ви маєте право фіксувати на відео процес спілкування з ними!
А також необхідно домогтися обов'язкового доставлення трупу до судово-ветеринарного експерта (або хоча б до ветеринарної клініки де проведуть розтин трупу і складуть Протокол розтину трупу і огляду трупу з зазначенням причин смерті, щоб потім на підставі цього Протоколу розтину і огляду трупу експерт зміг скласти експертний висновок). Детальніше про експертизу трупу тварини та хто її проводить за посиланням viewtopic.php?f=36&t=13855&p=88664#p88664

Судово-ветеринарний експерт в Харківській області знаходиться в:

1. Харківській зооветеринарній академії (смт Мала Данилівка) - Яценко І.В. Тел. академії: (057) 635-74-73 (за оплатним договором).

2. Харківський НДІ судових експертиз ім. Засл. проф. M.С. Бокаріуса. Тел&: (057) 372-20-01 (державне фінансування).

Відповідно до ст.242 КПК України слідчий повинен ЗАБЕЗПЕЧИТИ проведення експертизи і Ви не зобов'язані її оплачувати.
Слідчі повинні направити труп тварини на експертизу. З моменту відкриття кримінального провадження до направлення слідчим трупу тварини на експертизу може пройти деякий час. В цей час необхідно десь зберігати труп тварини або відібраний патологічний матеріал. А тому можливо поліцейські Вас попросять підказати ветеринарні клініки з холодильником для зберігання трупів. Послуги зі зберігання трупів в Харкові може надати КП "Центр поводження з тваринами", тел. (057) 754 97 12, (067) 920 79 04, (057) 775-33-10.
Ще один мінус - токсікологічну експертизу патологічного матеріалу (при отруєнні тварини) необхідно робити впродовж кількох перших годин з часу смерті тварини (а розгляд клопотання може тривати впродовж 72 годин). Але отруєння тварини можливо встановити також за ознаками стану внутрішніх органів. Тому незалежно від того, скільки часу пройшло з моменту смерті тварини - викликайте поліцію, пишіть заяву, домагайтеся виїзду на місце слідчо-оперативної групи, і вимагайте слідчих направити труп на експертизу.

Далі:
Як правильно подати заяву в поліцію по факту жорстокого поводження з тваринами і домогтися відкриття кримінального провадження.

Інструкція.

     Якщо ви стали свідком жорстокого поводження з тваринними тваринами та твердо впевнені добитися справедливості в рамках закону, необхідно мати уявлення про те, як правильно подати заяву в правоохоронні органи.
(нижче зразок заяви)

 
    Пам'ятайте, що поліція надзвичайно небажано приймає заяви від громадян за цілою низкою злочинів (крадіжки, знущання, вбивства, пропажі людей і т. д.). Звичайно, в цей список потрапить і жорстоке поводження з тваринами. Співробітники поліції, будуть відмовлятись від прийняття заяви та вводитимуть вас в оману щодо ваших прав та існуючих законодавчих норм. Саме для цього ми надаємо вам зазначену інформацію.
Навіть, якщо поліцейські приймуть вашу заяву, у відкритті кримінального провадження та внесенні відомостей в ЄРДР вам можуть відмовити. Однак це можна легко оскаржити до суду (безкоштовно).

В підсумку, при певній наполегливості ви можете або домогтися покарання злочинця за законом, або, принаймні, налякати його. Пам'ятайте, що прецеденти по справах по факту жорстокого поводження з тваринами вже були.

Зверніть увагу, що жорстоке поводження з тваринами, завдяки деякій неоднозначності Кримінального кодексу України, може бути пов'язане з кількома статтями цього кодексу:

Стаття 299. Жорстоке поводження з тваринами

1. Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій -

караються обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, або насильницькі дії щодо тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені з метою створення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, або збут чи поширення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, -

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

Стаття 296 Хуліганство

1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, -
карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

2. Ті самі дії, вчинені групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов'язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, -
караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Стаття 194. Умисне знищення або пошкодження майна

1. Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, -
карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Те саме діяння, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.

    Так само ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" від 21.02.2006 р. N 3447-IV чітко встановлює критерії особливості поводження з тваринами, що виключають жорстокість http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3447-15

   Якщо у вас є сумніви, як саме класифікувати дії злочинця, включіть у заяву згадування всіх указаних статей, або телефонуйте до юридичного відділу нашої організації за тел.068-09-22-006, 099-660-52-20

А тепер давайте розглянемо типові "відмазки" працівників поліції при відмові від реєстрації заяви:

1. «Ми не будемо приймати заяву, тому що в інформації про подію недостатньо даних» ... - насправді, у відділенні поліції не мають права ігнорувати будь-яке повідомлення про злочин. Це порушення. Подібна відмова розцінюється Кримінальним кодексом України як "Службова недбалість" (ст.367)

    Стаття 367. Службова недбалість
1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, -
карається штрафом від двохсот п'ятдесяти до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, -
карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого

   «Ми не будемо приймати заяву тому, що злочин відбувся давно» ... і не тут" - відомості про злочини приймаються незалежно від місця та часу їх здійснення.
"Мы не будем приймати заяву, тому що у вас немає паспорта або прописки в цій місцевості" - знову ж таки вводять в оману! Зобов'язані прийняти, навіть якщо ви громадянин іншої країни або не маєте громадянства взагалі.

Способи переконати співробітника поліції зареєструвати заяву як передбачено законом:

   - Вимагайте від працівника поліції, який відмовляється приймати вашу заяву, посвідчення (загалом кажучи - це повинно бути першим вашим кроком у поліції - записати дані того, з ким ви спілкуєтесь). Перепишіть всі дані з посвідчення і лякайте його активними діями - від скарг безпосередньому керівнику до скарг в прокуратуру та ДБР. Дійте і пам'ятайте - нічого іншого вони не бояться, не відчувають, не розуміють.

   - Вимагайте щоб вам надали письмове обґрунтування про причину відмови прийняти заяви. З цією відмовою - в прокуратуру. По ідеї - поліцейське керівництво, в такому випадку, зразково-показово накаже винуватого.

    - Беріть з собою диктофон (наприклад він є в телефоні). А краще знімайте все, що відбувається на відеокамеру (вона також є в багатьох телефонах). Демонстративно, включіть телефон з просьбою пояснити, чому вони відмовляються у прийнятті заяви.

- Беріть з собою свідків, друзів, знайомих, родичів, які зможуть надавати вам моральну підтримку та підтвердити, при необхідності, правопорушення поліції.

    - Якщо немає можливості "захватити" з собою представників ЗМІ, то з упевненістю скажіть, що у вас є знайомі АКУЛИ ПЕРА! Працівник поліції, відчувши ​​уваги з боку преси, буде більш ввічливим і уважним. Ну а вигідною ідеєю буде запросити журналіста місцевої газеті або телеканалу. Для них це буде і журналістське розслідування по факту жорстокого поводження з тваринами і протиправними діями поліції, та одночасно гаряча новина для публікації.

      Залучайте до справи місцеві громадські зоозахисні організації. Наприклад наша громадська організація "Ліга допомоги тваринам" мала досвід в справах такого роду. Якщо ваші можливості не обмежуються бюджетом - наймайте адвоката і йдіть з ним. За законом адвокат може представляти вас на всіх етапах справи.

Що робити, якщо в поліції все ж відмовляються приймати заяву:

- Попробуйте пробитися до поліцейського керівництва. У відділенен повинні бути черговий керівник: начальник поліції, замісник начальника або ж начальник слідчого відділу. Йдіть до одного з них на особистий прийом зі скаргою на неправомірні дії його підлеглих та вимагайте прийняття заяви.

- Якщо жодна з порад вам не допомогла - телефонуйте відразу на "Гарячу лінію" Національної поліції України 0-800-50-02-02 (безкоштовно з мобільних та міських номерів) Подайте скаргу на протиправні дії працівника поліції (зазначивши його прізвище та посаду/звання, попрохавши представника "Гарячої лінії" забезпечити негайне відновлення ваших прав, шляхом зобов'язання представникі відділу поліції, в якому ви зараз перебуваєте, прийняти вашу заяву та надати вам талон-повідомлення з номереом ЖЕО вашої заяви. Та відразу можете подати заяву по факту жорстокого поводження з тваринами (усно) по телефону "Гарячої лінії".

Якщо патрульні поліцейські відмовляються викликати на місце слідчо-оперативну групу:
- телефонуйте самостійно за номером 102, скажіть, що Ви стали свідком злочину, знаходитеся на місці події, поруч лежить труп і вимагайте приїзду слідчо-оперативної групи;
- також телефонуйте на "Гарячу лінію" Національної поліції України 0-800-50-02-02 (безкоштовно з мобільних та міських номерів) та подавайте скаргу на бездіяльність працівників патрульної поліції з зазначенням їх прізвищ, посад та звань;
Зазвичай такі заходи є дієвими і СОГ виїжджає на місце.

Якщо у вас все ж таки прийняли заяву і надали талон-повідомлення:
На протязі доби повинні внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).
Через добу телефонуйте до відділу поліції та запитуйте чи внесли відомості до ЄРДР та дізнайтеся прізвище слідчого. Після чого йдіть до слідчого і вимагайте проведення всіх необхідних слідчо-оперативних дій.

Якщо у відділі поліції вас скажуть, що ваша заява направлена на розгляд дільничого інспектора поліції - вимагайте надати вам письмову відповідь (краще - Постанову) про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР. Після чого йдіть до суду з заявою до слідчого судді про оскарження Постанови про відмову у внесенні відомостей до ЄРДР.

Також ви маєте право подати скаргу на:

- ухилення від видачі направлення на судово ветеринарну експертизу;
- некорректне ведення слідства - затягування, бездіяльність, відмову проводити слідчі дії і т.п.
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Зразок ЗАЯВИ про кримінальне правопорушення

Сообщение Марина+ » 10 янв 2018, 22:03

ЗРАЗОК 1

Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ відбулося побиття та підпал собаки (німецької вівчарки на прізвисько Джек) її власником в стані алкогольного сп`яніння, що призвело до травмування тварини (численних ссадин (10-15), гематоми, розміром 7 см, та опіків) та стресу. Отримання собакою травм та стрему підтверджується довідкою з Харківського ветеринарного госпіталю (м.Харків, вул.Олексіівська, 14, тел.7732659, 7553636). Це відбувалося вдень. Свідком є сусід, який побачив знущання над твариною (побиття та підпал) і який погасив підпалену тварину водою і викликав поліцію. Наряд поліції, що прибув на місце виклику, зателефонував до ГО “Порятунок тварин Харків” та викликав зоозахисників на місце пригоди. Волонтери ГО “Порятунок тварин Харків” (серед них — Павленко Олександр тел._____________ та Звєрєва Анастасія тел._________ ), прибувши на місце виявили господаря в стані алкогольного сп’яніння, який пояснив їм свій вчинок тим, що він підійшов до собаки на прізвисько Джек в стані алкогольного сп’яніння, щоб причепити його на ланцюг, при цьому знаючи, що собака погано реагує на запах алкоголю, після чого собака його вкусила. Далі він взяв лопату та почав бити Джека, який вже був на ланцюгу. Собака сховалася в будку, господар взяв “Вайт-спіріт”, полив будку і собаку, і підпалив їх. Джек вибіг з палаючої будки, після чого господар продовжив його бити лопатою. При цьому собака дуже галасно скавучала. Це почув сусід, який і прийшов на допомогу Джеку.
Волонтери ГО “Порятунок тварин Харків” зателефонували до нашої ГО “Ліга допомоги тваринам” для отримання юридичної допомоги, яку ми надали. Вони написали пояснення поліцейським.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”
жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України такі дії є складом кримінального правопорушення.
В зв`язку з вчиненням __.___.2020 року кримінального правопорушення (жорстокого поводження з тваринами), а саме побиття та підпалу собаки її власником в стані алкогольного сп`яніння за адресою: м.Харків, вул.Донбасівська, 36, що призвело до травмування тварини (численних ссадин (10-15), гематоми, розміром 7 см, та опіків) та стресу. На підставі ст.2, ст.214, ст.215 КПК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР).
До заяви додаю копію довідки з Харківського ветеринарного госпіталю.



Дата підпис Прізвище.І.П


Примітка: якщо відбулося отруєння кількох тварин, яке призвело до смерті 2-х і більше тварин - це ч.3 ст.299 Кримінального кодексу України (саме по цій частині необхідно писати заяву).


ЗРАЗОК 2



Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ відбувся відлов 8 собак (опис собак), які знаходилися на моєму утриманні, працівниками комунального підприємства "Центр поводження з тваринами" (адреса підприємства: м.Харків, просп.Гагаріна, 358).
Свідки: громадянин _________________ (тел.______________) та громадянка _________________ (тел._______________) бачили, як ловці КП "ЦПТ" відловили зазначених собак за допомогою шприцеметів (із застосуванням лікарських чи ветеринарних препаратів), від чого тварини падали замертво на місці відлову після потрапляння в них шприців з препаратами. Після чого ловці КП "ЦПТ" підходили до собак, брали їх та закидували до автомобілю "Газель" білого кольору з номерами _________________.
___.____.2019 року близько ___:___ я зателефонувала до КП "ЦПТ" та ___________________ ..............
___.____.2019 року близько ___:___ я приїхала особисто до КП "ЦПТ" та ___________________ .............., де мені відповіли, що за вказаною адресою відловили лише 4 собаки, а інших чотирьох немає. Що свідчить про те, що лише чотирьох собак привезли живими до КП "ЦПТ", а інших було вбито на місці відлову (що є протизаконним і злочинним).
Відповідно до ст.17 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" є вичерпний перелік підстав для умертвіння тварин. Безпідставне умертвіння тварин є жорстоким поводженням з ними, а отже злочином. Також умертиіння тварин за медичними показниками відбувається в окремому приміщенні та може проводитися лише лікарем ветеринарної медицини після обстеження тварини та встановлення відповідного діагнозу. Виходячи з вищевикладеного, працівники КП "ЦПТ" зловживаючи своїми повноваженнями вчинили жорстоке поводження з тваринами, будучи працівниками підприємства, яке займається відловом тварин та регулюванням чисельності безпритульних тварин на території міста Харкова, працівники КП просто безжально знищують тварин (інколи навіть прямо на вулицях міста). Адже Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" не передбачено умертвіння домашніх (в тому числі безпритульних) тварин для регулювання їх чисельності, або ж безпідставне умертвіння тварин, або вбивство їх на вулиці, тим більше на очах у людей, які отримують від спостерігання такої жорстокості психологічгні травми.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу такі дії є складом кримінального правопорушення.
В зв`язку з вчиненням __.___.2020 року кримінального правопорушення (жорстокого поводження з тваринами), на підставі ст.2, ст.214, ст.215 КПК України, ч.3 ст.299 КК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.3 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з тваринами (оскільки вбито було ______ тварини) — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР).

До заяви додаю:

Дата підпис Прізвище.І.П


ЗРАЗОК 3

Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ я знайшла труп собаки (чи кількох собак) (описати собаку) з ознаками насильницької смерті - отруєнням. А саме: кривава слина з піною на щелепах, витянуте тіло, що свідчить про передсмертні конвульсії, (описати зовнішні ознаки, які свідчать про отруєння)
(Якщо маєте ще яксь інформацію - зазначайте)
Відповідно до ст.17 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”
жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.
Отже, отруєння тварин є жорстоким поводженням з ними.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України такі дії є складом кримінального правопорушення.
В зв`язку з вчиненням __.___.2020 року кримінального правопорушення (жорстокого поводження з тваринами), а саме отруєння тварин за адресою: м.________, вул.________________ біля буд.____, що призвело до їх смерті, на підставі ст.2, ст.214, ст.215 КПК України, ч.3 ст.299 КК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.3 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з тваринами (оскільки вбито було ______ тварини) — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР).

Дата підпис Прізвище.І.П

color=#BF0000]Примітка: якщо відбулося отруєння кількох тварин, яке призвело до смерті 2-х і більше тварин - це ч.3 ст.299 Кримінального кодексу України (саме по цій частині необхідно писати заяву).



[b]ЗРАЗОК 4


Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року близько __год. __хв. я побачила в мережі Facebook в групі ____________ (посилання ______) допис (або коментарі) , в якому (в яких) користувач мережі ______________ закликав до діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а саме закликав до отруєння собак на території міста __________ (описати ситуацію).
Відповідно до ст.5
Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняються пропаганда жорстокого поводження з тваринами, заклики до жорстокого поводження з ними, а також пропаганда мисливства в системі дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України такі дії є складом кримінального правопорушення.
В зв`язку з вчиненням __.___.2020 року кримінального правопорушення (жорстокого поводження з тваринами), а саме розміщення публічних закликів до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами на підставі ст.2, ст.214, ст.215 КПК України, ст.299 КК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з тваринами (оскільки вбито було ______ тварини) — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР).
До заяви додаю:



Дата підпис Прізвище.І.П



ЗРАЗОК 5

Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ де знаходиться ветеринарна клініка ________________ відбулося жорстоке поводження з твариною та шахрайство з боку працівників даної ветеринарної клініки. А саме: ______________________________ (описати в деталях що саме відбулося).
Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”
жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України такі дії є складом кримінального правопорушення.
В зв`язку з вчиненням __.___.2020 року кримінального правопорушення (жорстокого поводження з тваринами), а саме __________________________________, на підставі ст.2, ст.214, ст.215 КПК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною та за ст.190 КК України за фактом шахрайства — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР).
До заяви додаю копії:
1._______
2._______
3._______


Дата підпис Прізвище.І.П



ЗРАЗОК 5

Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року о ___год. ___ хв. за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ я став свідком нацькування Івановим Іваном Івановичем, який мешкає за адресою: м.Харків, вул.Зелена, 2 своєї собаки (кавказької вівчарки) на безпритульних собак (руду і чорну). Кавказька вівчарка нанесла численні поранення двом безпритульним собакам, які поранені та стікаючі кров'ю втекли. Дії по нацькуванню тварин одна на іншу є жорстоким поводженням з тваринами за яке передбачена кримінальна відповідальність статтею 299 Кримінального кодексу України.
Свідками події також були: Васильєва Василина Василівна (її тел._________, яка мешкає за адресою: м.Харків, вул.Зелена, 12) та Степанов Степан Степанович (його тел. _______, який мешкає за адресою: м.Харків, вул.Польова, 8 )
Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”
жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України такі дії є складом кримінального правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.2, ст.214, ст.215 КПК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР ).
До заяви додаю:



Дата підпис Прізвище.І.П


ЗРАЗОК 6

Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року о ___год. ___ хв. за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ я знайшов кота з зовнішніми ознаками вогнепального (чи кульового) поранення (описати ситуацію _________ ). Відразу ж звернувся до ветеринарної клініки "_______", яка знаходиться за адресою _______________.
В результаті огляду та проведеної операції з тіла тварини (кота) дістали кулю (кульку) діаметром _____. За висновком лікарів ветеринарної медицини __________________. Тобто коту завдано каліцтва.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”
жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило мучення, завдало їм фізичного страждання, тілесні ушкодження, каліцтво або призвело до загибелі, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення домашніх та сільськогосподарських тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.
За жорстокие поводженням з тваринами, що призвело до каліцтва тварини передбачена кримінальна відповідальність статтею 299 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України такі дії є складом кримінального правопорушення.
Як виявилося свідками події були: Васильєва Василина Василівна (її тел._________, яка мешкає за адресою: м.Харків, вул.Зелена, 12) та Степанов Степан Степанович (його тел. _______, який мешкає за адресою: м.Харків, вул.Польова, 8 )
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.2, ст.214, ст.215 КПК України, ч.1 ст.299 КК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР ).
До заяви додаю копію довідки з ветклініки ____________ від ___.___.2020р.



Дата підпис Прізвище.І.П
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Скарга до слідчого судді

Сообщение Марина+ » 10 янв 2018, 22:11

ЗРАЗОК 1

Слідчому судді
______________ районного суду м. _________

Скаржник: П.І.П.
який мешкає за адресою: , поштовий індекс: _________,
__________________ обл., м. ___________,
вул._________________, буду.___, кв.___.
тел. ________________

Скарга
на бездіяльність працівників Національної поліції


___.___.20___р. я подав до _________________ ВП НП в _________________ області заяву про вчинення кримінального правопорушення. Заява була зареєстрована за номером _______.
В своїй заяві я зазначив обставини події: (описати коротко подію) та просив:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР).
Відповідно до п.1, п.2 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до ст.299 КК України - "Жорстоке поводження з тваринами":
1. Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій -
караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Оскільки на тілі собаки (кішки) були наявні візуальні ознаки насильницької смерті (вказати що саме: гематоми / кривава піна / колоті рани / порізи ///), що свідчить про те, що по відношенню до тварини було вчинено жорстоке поводження, що призвело до її загибелі, то __________ ВП ГУНП в _____________ області зобов'язане було відкрити кримінальне провадження протягом 24 годин після отримання повідомлення про це.
Наступного дня ___.___.20.___ року я звернувся до чергової частини _________________ ВП НП в ____________ області та дізнався про те, що відомості про кримінальне правопорушення, які зазначені у моїй заяві, не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. В наданні письмової відповіді мені було відмовлено праівниками цього відділу поліції, що є неправомірним.
Згідно ст.24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до п.4 ст.214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Однак _______________ ВП ГУНП в _______________ області, всупереч ст.214 КПК України, було допущено бездіяльність та відомості не були внесені до ЄРДР.
Я вважаю, що відомості, викладені мною в заяві повинні були негайно, але не пізніше 24 год. після подання заяви вноситись до ЄРДР.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.
Згідно ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України,
ПРОШУ СУД:
1. Витребувати з __________ ВП ГУНП в _____________ області матеріали розгляду моєї заяви від __.__.20.__ року по факту вчинення дій, які мають ознаки складу злочину за ч.1 ст.299 КК України (Жорстоке поводження з тваринами).
2. Зобов’язати __________ ВП ГУНП в _____________ області невідкладно внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування у формі досудового слідства по факту вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ч.1 ст.299 Кримінального Кодексу України.

__.___.20___р. _________________ ПІБ




ЗРАЗОК 2

Слідчому судді
______________ районного суду м. Харкова

Скаржник: П.І.П.
який мешкає за адресою: поштовий індекс: _________,
__________________ обл., м. ___________,
вул._________________, буду.___, кв.___.
тел. ________________

Скарга на бездіяльність працівників Національної поліції

___.___.20___р. я подав до _________________ ВП НП в _________________ області заяву про вчинення дій, які містять ознаки складу злочину за ч.1 ст.299 КК України. Нажаль представники Національної поліції не повідомили мені номер реєстрації моєї заяви в Журналі єдиного обліку та не надали талон-повідомлення.
В своїй заяві я зазначив обставини події: (описати коротко подію) та просив вжити відповідних заходів.
Відповідно до п.1, п.2 ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.
Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до ст.299 КК України - "Жорстоке поводження з тваринами":
1. Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій -
караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, -
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Оскільки на тілі собаки (кішки) були наявні візуальні ознаки насильницької смерті (вказати що саме: гематоми / кривава піна / колоті рани / порізи ///), що свідчить про те, що по відношенню до тварини було вчинено жорстоке поводження, що призвело до її загибелі, то __________ ВП ГУНП в _____________ області зобов'язане було відкрити кримінальне провадження протягом 24 годин після отримання повідомлення про це.
Наступного дня ___.___.20.___ року я звернувся до чергової частини _________________ ВП НП в ____________ області та дізнався про те, що відомості про кримінальне правопорушення, які зазначені у моїй заяві, не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. В наданні письмової відповіді мені було відмовлено праівниками цього відділу поліції, що є неправомірним.
Згідно ст.24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ст.303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
Згідно ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до п.4 ст.214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Однак _______________ ВП ГУНП в _______________ області, всупереч ст.214 КПК України, було допущено бездіяльність та відомості не були внесені до ЄРДР.
Я вважаю, що відомості, викладені мною в заяві повинні були негайно, але не пізніше 24 год. після подання заяви вноситись до ЄРДР.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.
Згідно ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України,
ПРОШУ СУД:
1. Витребувати з __________ ВП ГУНП в _____________ області матеріали розгляду моєї заяви від __.__.20.__ року по факту вчинення дій, які мають ознаки складу злочину за ч.1 ст.299 КК України (Жорстоке поводження з тваринами).
2. Зобов’язати __________ ВП ГУНП в _____________ області невідкладно внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування у формі досудового слідства по факту вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ч.1 ст.299 Кримінального Кодексу України.

__.___.20___р. _________________ ПІБ


ЗРАЗОК 3

Слідчому судді
______________ районного суду м. _________

Скаржник: П.І.П.
який мешкає за адресою: , поштовий індекс: _________,
__________________ обл., м. ___________,
вул._________________, буду.___, кв.___.
тел. ________________

Скарга
на протиправні дії слідчого


___.___.20___р. було відкрито кримінальне провадження № ___________ за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною - вбивства собаки з рушниці за адресою ___________ в приміщенні магазину (назва).
Оскільки я працюю продавцем в тому магазині, а вбивсто тварини відбувалося в моїй присутності - я стала свідкоми жорстокого поводження з твариною. Спостерігання за смертю тварини нанесло мені великі душевні страждання. Було багато кровці, тварина жалібно скавучала, і померла за кілька хвилин. Також, оскільки вбивство тварини було за допомогою рушниці - в мене були реальні підстави боятися за своє життя та здоров'я, оскільки особа, яка вбила тварину, носить з собою заряджену зброю і змогла використати її прямо в публічному місці в присутності людей, і, ймовірно, чяерез хитку психіку. Тому я боялася, що в мене та особа також може вистрілити.
Всі вищеописані події завдали мені великого стресу і душевних страждань. Я проплакала над трупом собаки кілька годин, не могла нормально спілкуватися ні з поліцією ні з оточуючими. Вже кілька ночей поспіль погано сплю ночами, оскільки мені сняться жахіття. До того ж особа, яка спокійно ходить по вулиці з зарядженою зброєю і застосувала зброю в громадському місці, запросто вбивши собаку - не арештована і ходить по вулицям нашого міста, становлячи загрозу для життя і здоров'я не лише тварин, а й людей.
В мене є страх того, що він в будь-який момент може зайти в приміщення магазину, де я працюю і де все сталося і застрелити мене, щоб я не свідчила проти нього.
Відповідно до статті 55 КПК потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.
Оскільки мені було завдано моральної шкоди і до цих пір я відчуваю страх і переживаю наслідки від побаченого (жахливі сновидіння, депресія, розпач і душевний біль від побаченого) - я подала до слідчого СВ Миколаївського ВП ГУНП заяву про визнання мене потерпілою в кримінальному провадженні № _________ від __________.
Проте, слідчий (ПІБ) незаконно відмовив мені у визнанні мене потерпілою, порушуючи мої права та законні інтереси. Тому я зобов'язана оскаржити дії слідчого в судоваому порядку.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Згідно ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.
Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.
Згідно ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України,
ПРОШУ СУД:
1. Скасувати Постанову слідчого СВ _________ ВП ГУНП (ПІБ) про відмову у визнанні мене потерпілою.
2. Зобов’язати слідчого СВ __________ ВП ГУНП в _____________визнати мене потерпілою у кримінальному провадженні № _______ від _________

__.___.20___р. _________________ ПІБ
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами (ЗАЯВА)

Сообщение Марина+ » 16 ноя 2018, 14:58

Якщо жорстоке поводження з тваринами не призвело до каліцтва або смерті тварини, то необхідно прохати, щоб особу притягли до адміністративної відповідальності.
Штраф від 3400 до 5100грн. (за частиною 1 ст.89 КУпАП) та до 8500грн. (за ч.2 ст.89 КУпАП)
1. Пишете заяву в поліцію. Бажано відразу на місці скоєння правопорушення.
2. Поліція зобов'язана скласти Протокол про адміністративне правопорушення за ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Уважно слідкуйте за складанням протоколу!
Дата, час та місце вчинення адміністративного правопроушення повинні бути правильно зазначені.
Також правильно повинна бути зазначена суть адміністративного правопрорушення та стаття кодексу.
Далі поліцейські на вашу вимогу повинні вписати вас (чи іншу особу) як свідка (для цього в Протоколі навіть є спеціальна графа).
Вимагайте, щоб поліцейські зафіксували стан тварини, зняли на нагрудний відеореєстратор або хоча б на фото.
Сфотографуйте або зніміть самостійно відео яке доведе в майбутньому, що жорстоке поводження з твариною мало місце.



Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ______________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
який мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про адміністративне правопорушення


___.___.20__ року за адресою: м.__________, вул.____________, буд. ____ відбулося ___________________________ (описати подію) (наприклад: відбулося побиття собаки (німецької вівчарки на прізвисько Джек) її власником в стані алкогольного сп`яніння, що призвело до страждань та мучень тварини. Отримання собакою травм та стрему підтверджується довідкою з Харківського ветеринарного госпіталю (м.Харків, вул.Олексіівська, 14, тел.7732659, 7553636). Це відбувалося вдень. Свідком є сусід, який побачив знущання над твариною і викликав поліцію. Наряд поліції, що прибув на місце виклику, зателефонував до ГО “Порятунок тварин Харків” та викликав зоозахисників на місце пригоди. Волонтери ГО “Порятунок тварин Харків” (серед них — Павленко Олександр тел._____________ та Звєрєва Анастасія тел._________ ), прибувши на місце виявили господаря в стані алкогольного сп’яніння, який пояснив їм свій вчинок тим, що він підійшов до собаки на прізвисько Джек в стані алкогольного сп’яніння, щоб причепити його на ланцюг, при цьому знаючи, що собака погано реагує на запах алкоголю, після чого собака його вкусила. Далі він взяв лопату та почав бити Джека, який вже був на ланцюгу. При цьому собака дуже галасно скавучала. Це почув сусід, який і прийшов на допомогу Джеку).
В зв`язку з вчиненням __.___.20____ року невідомою особою (або ж зазначити ПІП, якщо вам відома особа правопорушника) адміністративного правопорушення (жорстокого поводження з тваринами), а саме побиття собаки її власником в стані алкогольного сп`яніння за адресою: м.__________, вул.______________, буд.____, що призвело до травмування тварини (численних ссадин (10-15), гематоми, розміром 7 см, та опіків) та стресу. На підставі вищевикладеного, керуючись КУпАП
ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене адміністративне правопорушення.
2. Скласти протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.89 КУпАП та вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу адміністративного правопорушення, особи, яка його вчинила та притягнення її до адміністративної відповідальності.
4. Про виконання п.1, п.2, цієї Заяви про вчинене аждміністративне правопорушення прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___

До заяви додаю копію довідки (висновку) ______________ (наприклад, Харківського ветеринарного госпіталю).



Дата підпис Прізвище.І.П
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Заява по факту розстрілу собаки

Сообщение Марина+ » 08 ноя 2021, 15:09

Начальнику _________________ ВП
ГУНП в ________________ області
_____________________________
______від кого (П.І.П.)_________
__.___.19___ р.н.
яка мешкає за адресою:
_____________________________
тел.______________


ЗАЯВА
про вчинене кримінальне правопорушення

___.___.2020 року о ___год. ___ хв. за адресою: м.______________, вул.___________, б.___ (описати ситуацію _________ наприклад: моїм сусідом Петровим Петром Петровичем було вчиинено вбивство моєї собаки на прізвисько Жуля з вогнепальної зброї - мисливської рушниці), що є жорстоким поводженням з тваринами.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» жорстоке поводження з тваринами є несумісним з вимогами моральності та гуманності, спричиняє моральну шкоду людині.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження”
жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, у тому числі спричинило тілесні ушкодження, каліцтво чи загибель, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин.
За жорстокие поводженням з тваринами, що призвело до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини передбачена кримінальна відповідальність статтею 299 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ст.299 Кримінального кодексу України:
1. Жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій -
караються обмеженням волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.
2. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.
3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, або насильницькі дії щодо тварини, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені з метою створення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, або збут чи поширення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, -
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

Як виявилося свідками події були: Васильєва Василина Василівна (її тел._________, яка мешкає за адресою: м.________, вул.Зелена, 12) та Степанов Степан Степанович (його тел. _______, який мешкає за адресою: м._________, вул.Польова, 8 )

Відповідно до статті 12 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» право на полювання в межах визначених для цього мисливських угідь мають громадяни України, які досягли 18-річного віку,
одержали в установленому порядку дозвіл на добування мисливських
тварин та інші документи, що засвідчують право на полювання.
Полювання з використанням вогнепальної мисливської зброї
дозволяється лише особам, які в установленому порядку одержали
дозвіл органу внутрішніх справ на право користування цією зброєю.
До полювання прирівнюється:
- перебування осіб у межах мисливських угідь, у тому числі на польових і лісових дорогах (крім доріг загального користування), з будь-якою стрілецькою зброєю або з капканами та іншими знаряддями добування звірів і птахів, або з собаками мисливських порід чи ловчими звірами і птахами, або з продукцією полювання;
- перебування осіб на дорогах загального користування з
продукцією полювання або з будь-якою зібраною розчохленою
стрілецькою зброєю.
Отже, в даному Законі не передбачене полювання в межах населених пунктів. Крім того, статтею 20 визначено заборони щодо здійснення полювання. А саме:
«З метою раціонального використання мисливських тварин,
охорони диких тварин, а також середовища їх перебування
забороняється:
1) полювати без належного на те дозволу, а саме:
- без документів, визначених статтею 14 цього Закону;
- полювання на тварин, які не зазначені у дозволах на добування
мисливських тварин або понад встановлену в цих дозволах норму;
2) полювання в заборонених для цього місцях, а саме:
- на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, де це заборонено відповідно до положень про них;
- на відтворювальних ділянках;
- у межах населених пунктів (сіл, селищ, міст), за винятком
випадків, передбачених рішеннями Ради міністрів Автономної
Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських
рад;
- в угіддях, не зазначених у дозволі;
- на відстані ближче ніж 200 метрів від будівель населеного
пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування
людей;
3) полювання у заборонений час, а саме:
- у не дозволені для полювання строки на відповідні види тварин;
- у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і
раніше години до його сходу);
4) полювання із застосуванням або використанням заборонених
знарядь та забороненими способами, а саме:
- клеїв, петель, підрізів, закотів, гачків, самострілів, ловчих ям;
- отруйних та анестезуючих принад;
- живих сліпих чи знівечених тварин як принади;
- звуковідтворювальних приладів та пристроїв;
- електричного обладнання для добування тварин;
- штучних світлових джерел, приладів та пристроїв для
підсвічування мішеней, у тому числі приладів нічного бачення;
- дзеркал та інших пристроїв, що осліплюють тварин;
- вибухових речовин;
- з під'їзду на автомототранспорті, а також на плавучих засобах
з працюючим двигуном;
- літаків та вертольотів;
- немисливської (у тому числі військової) вогнепальної,
пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок,
напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на
два патрони;
- руйнування жител тварин, бобрових загат, гнізд птахів;
- газу та диму;
- заливання нір звірів;
а також:
- на тварин, які зазнають лиха (переправляються водою або по
льоду, рятуються від пожежі, повені тощо);
- на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю;
- на хутрових звірів (крім вовка) з нарізною вогнепальною
зброєю калібром більш як 5,6 міліметра; ( Абзац дев'ятнадцятий
пункту 4 частини першої статті 20 із змінами, внесеними згідно із
Законом N 1695-IV від 20.04.2004 );
- на копитних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки
під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених картеччю
чи шротом; ( Абзац двадцятий пункту 4 частини першої статті 20 із
змінами, внесеними згідно із Законом N 1695-IV від
20.04.2004);
- полювання з мисливськими собаками, ловчими звірами і птахами
без наявності на них паспорта з допуском до полювання;
5) транспортування або перенесення добутих тварин чи їх
частин без відмітки цього факту у дозволі на їх добування;
6) допускання собак у мисливські угіддя без нагляду;
7) полювання з порушенням установленого для певної території
(регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку
здійснення полювання;
8. полювання на заборонених для добування тварин;
9) збирання яєць птахів, загиблих тварин або їх частин,
руйнування, нищення або псування штучних гніздищ, солонців,
годівниць для звірів і птахів, посівів кормових рослин,
мисливських вишок, вказівних знаків, відповідних вивісок та інших
атрибутів мисливського господарства.
Дії, зазначені в пунктах 1-8 цієї статті, відповідно до законодавства кваліфікуються як незаконне полювання. Особи, винні у незаконному
полюванні, несуть відповідальність згідно із законами.
Тобто і полювання зі зброєю в межах населених пунктів і отруєння тварин – є незаконними діями.
Прилюдне визнання людиною своїх злочинних дій, навіть якщо вона при цьому твердить, що з її погляду вона не є правопорушником, повинно мати певні наслідки. Насамперед повинно бути відкрите кримінальне провадження та винна особа має бути притягнена до відповідальності за скоєні кримінальні правопорушення. Також необхідно вжити всіх необхідних заходів, щоб упередити подальші злочини.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.2, ст.214, ст.215 КПК України, ч.1 ст.299 КК України

ПРОШУ:
1. Прийняти та зареєструвати цю заяву про вчинене кримінальне правопорушення.
2. Відкрити кримінальне провадження за ч.1 ст.299 КК України за фактом жорстокого поводження з твариною та ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) — присвоїти номер кримінального провадження та досудове розслідування злочину здійснити у формі досудового слідства, вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події, складу кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила.
3. Невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення - внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
4. Про виконання п.1, п.2, п.3 цієї Заяви (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення, тобто про: прийняття, реєстрацію, внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате розслідування, присвоєння номеру кримінального провадження прошу повідомити на офіційну вказану адресу: м.Харків, вул._____________, б.___, кв.___ – надіслати офіційний документ про дату та номер відкритого кримінального провадження, тощо (витяг з ЄРДР ).
Аватара пользователя
Марина+
Лига помощи животным
Администратор
 
Сообщения: 963
Зарегистрирован: 18 мар 2015, 22:17

Re: Як подати ЗАЯВУ по факту жорстокого поводження з тваринами

Сообщение Alisa » 07 фев 2022, 19:56

https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiy ... tvarynamy/

09.08.21
Юридичні консультації

Утримання домашніх тварин в Україні – дуже розповсюджена практика. Проте, чимало українців, ухвалюючи рішення придбати домашнього улюбленця, не усвідомлюють тієї відповідальності за його життя та не прислуховуються до потреб тварини. Дуже часто трапляються історії бездушного, жорстокого поводження з домашніми улюбленцями, а ще частіше такі ситуації відбуваються з тваринами, що живуть на вулицях українських міст. Уже кілька років зоозахисники та активісти, відслідковуючи такі історії та допомагаючи тваринам, закликали законодавчо посилити відповідальність за жорстоке поводження з ними.

Отож, днями Президент України Володимир Зеленський підписав, ухвалений Верховною радою Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу». Він набув чинності 8 серпня 2021 року. Цим законом вноситься ціла низка змін в українське законодавство щодо захисту тварин.

Зокрема, законом забороняється:

бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;
дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення;
дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров’ю тварини та її загальному стану;
умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння;
жебракувати з тваринами;
залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20ºС та менше +5ºС.
замуровувати тварин у підвальних приміщеннях;
залишати домашню тварину прив’язаною, якщо довжина прив’язі становить менше 20 метрів, крім собак, що виконують сторожові функції, для яких така довжина має становити не менше 10 метрів;
залишати тварину без можливості сховатися у приміщенні, споруді тощо, прив’язаною під дією прямого сонячного проміння при температурі повітря більше +20 С або менше 0 С.
залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо), а також прив’язувати тварин до транспортних засобів та примушувати до бігу за моторними транспортними засобами.
Закон почне діяти у листопаді 2021 року, під забороною опиняться і фотопослуги та жеребкування з тваринами, використання тварин у рекламі розваг чи закладів харчування, утримування хижих чи рідкісних тварин у неспеціалізованих закладах та багато інших, нині популярних, способів використання тварин.

Крім цього, законом внесені зміни до ст. 299 Кримінального кодексу України. Зокрема, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – будуть каратися обмеженням волі на строк від 1 до 3 років або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

У випадку, коли ці дії кривдник вчинить у присутності малолітньої чи неповнолітньої особи – отримає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією тварини.

Позбавленням волі від 5 до 8 років з конфіскацією тварини караються дії, вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно чи групою осіб.

Статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами також передбачена адміністративна відповідальність.

Зокрема, жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі і безпритульними, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, – тягнуть за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Отож, ухвалення закону, що регулює правила поводження з тваринами та умови їх утримання, спонукатиме українців відповідально ставитись як до домашніх улюбленців, так і до безпритульних тварин. В іншому випадку – кривдника чекатиме адміністративна чи навіть кримінальна відповідальність.

Автор консультації – волонтер Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Ілля Бурлаков.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18


Вернуться в Юридический ликбез

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron