Отруєння: Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України.

Отруєння: Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України.

Сообщение Alisa » 05 окт 2013, 08:52

Отруєння: Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України.
Отруєння:
Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України.
Об’єктивна сторона злочину, передбаченому ст. 299 КК України включає знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів, а також нацькування зазначених тварин одну на одну.
Таким чином, об’єктивна сторона злочину характеризується жорстоким поводженням з тваринами, яка знаходить вияв в альтернативних ознаках:
1) знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчиненим із застосуванням жорстоких методів;
2) нацькування тварин одна на одну . Причому, для кваліфікації за першою формою об’єктивної сторони: знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчиненим із застосуванням жорстоких методів, немає потреби встановлення наявності хуліганських мотивів, які є факультативною ознакою (із застосуванням жорстоких методів або хуліганських мотивів), що означає альтернативність способу дій (жорстокі методи) або мотивів (знущання… із хуліганських мотивів).
Таким чином, для кваліфікування діяння за ч. ч. 1 ст. 299 УК України достатній умовою є знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, з застосуванням жорстоких методів.
Знущання над тваринами полягає в нелюдському поводженні з ними, тобто об’єктивно не вимушеному заподіянні їм болю, систематичному побиті, в заподіянні фізичних страждань, залишенні без їжі і води, нанесенні ран, каліцтва, тощо . Поняття «знущання над тваринами» не визначено діючим законодавство, і включає люби способи заподіяння страждань з використанням жорстоких методів.
Жорстокі методи знущання над тваринами характеризуються мученицьким заподіянням їм смерті, мордування вогнем, вічленування кінцівок та іншими діями, завідомо пов’язаними з заподіянням особливих мук, з особливо жорстоким знущанням . Жорстокі методи становлять особливо витончене жорстоке поводження з тваринами, а також болісне їх умертвіння або катування .
Поняття «жорстокі методи» відносно поводження з тваринами слід толкувати згідно з діючим законодавством, діючим у сфері поводження з тваринами, перш за все, відповідно Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження».
Стаття 1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» містить терміни «жорстоке умертвіння тварин» як умертвіння тварин без застосування знеболюючих засобів, що запобігають відчуттю тваринами болю і страху; «жорстоке поводження з тваринами» як знущання над тваринами, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацькування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів.
До основних принципив захисту тварин від жорстокого поводження Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» відносить принцип заборону жорстоких методів умертвіння тварин.
До негуманних методів умертвіння тварин, які забороняється застосовувати, ч. 2 ст. 17 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» відносіть методи, що призводять до загибелі від задушення, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння (будь якими препаратами ред.), курареподібних препаратів (лістенон , дітілін та ін , які використовують за для відлову / знерухомлення тварин . ред.), перегріву та інші больові методи.
Таким чином, наряду з іншими, отруєння відноситься до негуманних методів умертвіння тварин, як таке, що приводить до передсмертних страждань тварин, та відповідає поняттю «мучительное умертвіння тварин».
Виходячи з викладеного, отруєння тварин є способом здійснення злочину, передбаченому у ст. 299 УК України.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Вернуться в Юридический ликбез

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

cron