про информационные запросы

про информационные запросы

Сообщение moder_1 » 15 ноя 2014, 02:59

Зважаючи на те, що багато з друзів, колег звертається за порадами щодо написання інформаційних запитів, вирішили узагальнити їх і кинути зразок:
https://app.box.com/s/3v58i4mzhnb3a8rqd1yb


Кому (повна і правильна назва установи)
NB! Якщо не певні, кому саме писати, – пишіть найголовнішим (міська рада, обласна рада, ОДА тощо – вони повинні потім скерувати запит за призначенням)
Від кого (ПІБ, адреса поштова, номер телефону, електронна адреса) Пишіть краще від себе особисто, а не від редакції
Запит на інформацію
(бажано цих два абзаци вписувати)
Відповідно до ст. 34 Конституції України, ст. 5 Закону «Про інформацію» кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Згідно з статтями 3, 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов’язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію у тому числі за максимально спрощеною процедурою подання інформаційного запиту на інформацію.
В зв’язку з вищезазначеним прошу надати мені наступну інформацію: .... Кілька порад: 1) чітко вказуйте те, що ви хочете дізнатись (здогади, коментарі, власна опінія тощо – тут
недоцільні);
2) якщо не впевнені в точній назві документа чи даті, краще не вказуйте (бо відповідь може бути – такого документа/від такої дати не маємо);
3) прописуйте ретельно кожен підпункт запитань (не лінуйтесь повторяти повну назву документів чи назв, бо невказання чи не конкретика теж може бути підставою для ухилення від відповіді);
4) якщо запитуєте дуже багато – краще розбийте на кілька запитів, аби з вас не вимагали плати за копіювання;
5) запитуйте не просто інформацію, а й копії документів (так можна інформацію в запиті одразу перевірити)
Відповідь прошу надіслати мені письмово на поштову/електронну адресу…. у встановлені законом терміни.
(тут ще дехто рекомендує прописувати відповідальність за ненадання чи невчане/неповне надання відповіді, але я уникаю цього робити)
Дата (обов’язково!) Підпис (обов’язково!)


зі свого досвіду прописали поради. нагадуємо, відповідь вам повинні надавати протягом 5 робочих днів!

також за цим посиланням презентація в тому числі щодо доступу до публічної інфи (з 12 слайду) http://www.slideshare.net/nadiiababynska/ss-39399950

користуйтесь своїм правом на інформацію! Інформацію надала Надія Вірна
никто не знал, а я...Бэтмен!
Аватара пользователя
moder_1
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 4007
Зарегистрирован: 05 мар 2012, 22:28

Вернуться в Юридический ликбез

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron