ПОЛОЖЕННЯ про відділ вилову безпритульних тварин КП «ЦОЖ" та

ПОЛОЖЕННЯ про відділ вилову безпритульних тварин КП «ЦОЖ" та

Сообщение Alisa » 10 мар 2012, 00:41

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор

КП «Центр поводження з тваринами»

_______________ Шаповалова Ю.Г.

«___»___________________20____р.



ПОЛОЖЕННЯ

про відділ вилову безпритульних тварин КП « Центр поводження з тваринами» та основні засади проведення (здійснення) вилову безпритульних тварин
м.Харків

1. Загальні положення

1.1. Положення про структурний підрозділ КП « Центр поводження з тваринами» -відділ вилову безпритульних тварин та основні засади його діяльності по вилову безпритульних тварин в місті Харкові (далі – Положення) визначає організаційну структуру відділу, права та обов”язки його робітників та регламентує порядок вилову та транспортування тварин до установ ветеринарної медицини чи притулку, або, в окремих випадках, повернення тварин на місце постійного перебування( закриті території) після проведення необхідних ветеринарних або санітарно - епідеміологічних заходів.

1.2. Це Положення розроблено згідно з наказом по підприємству №_____ від___________, відповідно до Законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про охорону навколишнього природного середовища», Рішення Харківської міської ради від 03.10.2007р. № 216/07 «Про затвердження Програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності у м.Харкові на 2007-2912 р.р.»та діючого «Положення про роботу підприємства( виконавця),вповноваженого у сфері вилову домашніх( безпритульних) тварин на території міста Харкова», з урахуванням положень Європейської конвенції на захист домашніх тварин № 125; Рекомендації Всесвітнього Товариства Захисту Тварин (WSPA) по цивілізованому регулюванню чисельності бездоглядних тварин: вилову, транспортуванню, утриманню в притулках і присипанню; Практичні вказівки для контролю чисельності безпритульних собак Всесвітньої організації охорони здоров'я (WHO) та Всесвітнього Товариства Захисту тварин (WSPA) та Наказу Міністерства охорони навколишнього середовища України № 425 від 28.09.2010р. « Про затвердження Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення чисельності тварин, які становлять небезпеку».


1.3. Положення базується на наступних принципах:

- гуманного ставлення до тварин;

- регулювання чисельності тварин гуманними методами;

- забезпечення епізоотичного та ветеринарно-санітарного благополуччя у м.Харкові;

- захист населення міста від сказу, травматизму а також хвороб, спільних для тварин і людини.

- соціальна та економічна доцільність для міста в цілому та для підприємства

2. Визначення термінів


У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:

безпритульні тварини – собаки та коти, які не мають власника;

бездоглядні тварини – домашні собаки та коти, незалежно від породи та призначення (у тому числі собаки, що мають ошийник з особистим номерним знаком і намордник), які знаходяться без власника та не на прив’язі на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті та інших громадських місцях;

гуманне ставлення до тварин – дії, що відповідають вимогам захисту тварин від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращення якості їх життя тощо;

стерилізація – позбавлення тварини хірургічними методами здатності до відтворення потомства (репродуктивної здатності);

притулки для тварин – установи, спеціально призначені та облаштовані для утримання безпритульних тварин;

спеціаліст з відлову – фахівець підприємства з спеціальною підготовкою, який склав кваліфікаційні іспити та має антирабічні щеплення.

Евтаназія_- гуманні методи умертвіння тварин, що виключають їх передсмертні страждання;

Організаційна структура, чисельність та технічне забезпечення відділу

2.1 Відділ вилову безпритульних тварин є структурним підрозділом КП « Центр поводження з тваринами» , організаційно та адміністративно підпорядкований директору підприємства. Відділ працює як по соціальних замовленнях, так і на підгрунтті господарських договорів з окремими замовниками послуг з вилову безпритульних тварин.

2.2. Відділ очолюється його начальником, котрий, в свою чергу безпосередньо підпорядковується лише директору. Інші працівники відділу виконують вказівки та розпорядження начальника відділу або директора підприємства

2.3. Відділ укомплектовується робітниками - водіями спеціалізованих автомобілів, спеціалістами з відлову тварин у чисельності, передбаченій штатним розкладом підприємства. У разі необхідності, начальником відділу вилову безпритульних тварин за узгодженням з директором підприємства, до роботи відділу можуть залучатися спеціалісти з ветеринарної медицини.

2.4.Плани роботи, місця , точний час та порядок вилову безпритульних тварин визначаються начальником відділу за узгодженням з директором підприємства, з урахуванням наданих заявок на вилов, поточним и планами підприємства та існуючими господарськими договорами, відповідно до технічних можливостей, що маються на даний час.

2.5. Працівники відділу під час робот діють виключно у рамках законодавства України, цього Положення та повноважень, наданих посадовими інструкціями.

2.6. При роботі працівники повинні мати при собі текст цього положення ( один екз. на бригаду) та службові посвідчення встановленого зразку.

2.7. Робота відділу організується за бригадним принципом.

2.8. Кожна бригада укомплектовується службовим спеціалізованим автомобілем, що за нею закріплюється, технічними засобами вилову у кількості, необхідній для роботи ,лікарськими засобами та ветпрепаратами( у разі потреби), засобами індивідуального захисту. Всі працівники відділу одержують від підприємства спецодяг відповідно до спеціального Переліку та, за можливістю, засобами зв”язку.

2.9. Працівники відділу несуть матеріальну відповідальність за зберігання та належний технічний стан майна, що знаходиться у їхньому розпорядженні, у відповідності до Законодавства України.

2.10. Матеріально-технічне забезпечення діяльності відділу здійснюється керівництвом підприємства згідно з відповідними нормативними документами та планами постачання, закупівель, введення в експлуатацію нових технічних засобів ,тощо.

2.11. Працівники відділу та його начальник мають право звертатися до керівництва підприємством зі своїми пропозиціями, зауваженнями щодо вдосконалення форм та методів роботи, технічного оснащення, тощо.


Порядок організації вилову безпритульних тварин


3.1. Право вилову безпритульних тварин мають лише штатні працівники відділу вилову уповноваженого підприємства – комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» (надалі Підприємство) у відповідності до міської програми скорочення чисельності безпритульних тварин.

Інші організації будь-якої форми власності, окрім спеціально уповноважених, не мають права самостійно регулювати чисельність тварин, які знаходяться на їх та/або прилеглій до них території.

3.2. Вилову підлягають всі бездоглядні та безпритульні тварини без ознак, що засвідчують перебування її під опікою фізичної особи або, у випадках вилову за заявками населення або юридичних осіб – ті безпритульні тварини, які вказані у заявці.(* Додаток № 1)

3.3. Вилов безпритульних тварин проводиться з метою їх транспортування до установ ветеринарної медицини для проведення стерилізації або евтаназії ( у разі наявності показників для цієї процедури, перелічених у відповідних нормативних актах),тимчасового утримання у спеціалізованому структурному підрозділі - Центрі утримання КП «Центр поводження з тваринами» за нормативами, визначеними Положенням про цей підрозділ, або, в окремих випадках ( за письмовим проханням юридичних осіб) - подальшого повернення на ареал перебування за умови реєстрації таких тварин(крім кішок та котів) у Єдиному реєстрі з набуттям прав та обов”язків власника тварини.

3.4. Бездоглядні тварини підлягають вилову із подальшим утриманням їх у притулках або Центрі утримання тварин підприємства до знаходження власників.

3.5. Вилов тварин здійснюється на платній основі відповідно до затверджених тарифів на підставі заявки за умови укладення договору з юридичними особами – балансоутримувачами території (надалі Замовників), на території яких знаходяться такі тварини.

3.6. Безкоштовний вилов тварин здійснюється за замовленням державних закладів охорони здоров’я, дитячих дошкільних та середніх учбових закладів, фізичних осіб (у випадку, якщо існує реальна загроза завдання шкоди безпритульними тваринами фізичним особам, їх майну чи іншим тваринам (прояв агресії, вчинення покусу тощо) без повернення на ареал перебування.

3.7. Тварини, які створюють реальну небезпеку спричинення шкоди фізичним особам, їх майну та іншим тваринам (прояв агресії, вчинення покусу тощо) після вилову транспортуються на ветеринарне спостереження до державних закладів ветеринарної медицини або закладів, з яким укладені відповідні договори з КП « Центр поводження з тваринами».

3.8. Вилов безпритульних тварин при загрозі виникнення епізоотій, епідемічних ускладнень з захворюваності на спільні для людей і тварин iнфекцiйнi хвороби регулюються у порядку, що встановлюється органом Держсанепідемнагляду.

3.9. Виловлених тварин забороняється продавати, або передавати фізичним чи юридичним особам для проведення експериментів дослідів, а також для виготовлення продукції з них.

3.10. Всі тварини, які пройшли через вилов, незалежно від статі та віку мають бути ідентифіковані та зареєстровані в Підприємстві.

3.11. Інформація про стерилізованих безпритульних тварин, які знаходяться під опікою фізичних осіб, та виловлених бездоглядних тварин надається до відповідних установ у встановленому порядку.

3.12. Всі тварини, виловлені на території України мають транспортуватися до установ ветеринарної медицини або притулків( центрів утримання).

3.13.Забороняється на місці вилову спричиняти навмисну смерть тварині, завдавати їй тяжких тілесних ушкоджень, або транспортиру вати її не до місць ,вказаних у цьому Положенні.


Здійснення робіт по вилову тварин


Для вилову тварин Замовник надає Виконавцю письмову заявку за формою, згідно додатку № 1.

4.1.1. Вилов на соціальних засадах здійснюється за зверненнями громадян, дитячих закладів, лікувальних установ ,тощо у разі існування реальної небезпеки для людей, громадського порядку, у разі постійних агресивних проявів з боку конкретних тваринних зграй , загрози сказу та розповсюдження небезпечних захворювань, а також за замовленням органів місцевого самоврядування. Такий вилов здійснюється відповідно до заявки на вилов безпритульних тварин, які приймаються від Департаменту житлового господарства Харківської міської ради,інформаційно-діспетчерської служби 15-62 КП «Жилкомсервіс», термінових повідомлень від громадян , медичних та дитячих закладів .

4.1.2.Вилов тварин за прямими або субпідрядними договорами з органами місцевого самоврядування або вповноваженими ними юридичними особами здійснюється, у першу чергу, на придомівкових територіях, територіях бюджетних закладів( освіти, культури, медицини и таке інше) та оплачують ся відповідно до умов таких договорів. На інших терівторіях вилов здійснюється за комерційних засадах відповідно до умов договору, що є додатком до цього Положення.

4.2. У випадку, якщо тварина виловлюється на території по причині конфліктної або агресивної її поведінки, до замовлення на вилов додається письмова скарга від мешканців з обов’язковим зазначенням адреси та контактних телефонів, а також детальним описом тварини та місця її перебування. Такий вилов здійснюється в присутності потерпілої особи із наявністю медичної довідки про покус.

4.3. Роботи по вилову тварин включають:

- виїзд бригади на територію Замовника;

- вилов тварин;

-транспортування до ветеринарної установи або притулку( Центру утримання безпритульних тварин). Конкретне місце для транспортування визначається начальником відділу.

4.4. Вилов тварин може здійснюватись будь-якими незабороненими засобами і методами з додержанням принципів моралі та гуманності , виключаючи жорстоке поводження з тваринами, а саме:

а) медикаментозний – введення в організм тварини спеціальних ветеринарних лікарських засобiв (снодiйнi, транквiлiзатори), що забезпечують її знерухомлення. Для цієї мети використовують приманки, шприци спеціальної конструкції, духові трубки або інші шприцемети( спеціалізовані рушниці) ;

б) механічний – вилов тварин за допомогою спеціальних механічних пристроїв (петлі, сачки, сітки) або руками (тільки тварин, які визнані потенційно безпечними);

в) комбінований – з застосуванням медикаментозного та механічного способів вилову.

4.5. Роботи, пов’язані з виловом тварин, проводяться тільки в ранковий час з 5-ої до 8-ої години в літній та з 6-ї до 9-ї години в зимовий періоди та у вечірні часи з 19 до 23 год.

Виконання робіт, пов’язаних з виловом тварин, можливе і в інший час, у випадках:

- при небезпеці виникнення епізоотій, епідемічних ускладнень з захворюваності на спільні для людини і тварин iнфекцiйнi хвороби. Такі випадки регулюються в особливому порядку, який визначається спеціально уповноваженими органами виконавчої влади;

- у випадку надходження заяв по вчиненню покусів та якщо існує реальна небезпека шкоди, що може призвести до погіршення фізичного та психічного стану здоров’я людини, або іншим тваринам, пошкодження майна, вилов тварин може здійснюватись з 9.00 до 18.00 годин.

4.6. Тварини мають відловлюватись тільки живими та непошкодженими.

4.7.Спеціалисти з вилову зобов’язані дотримуватись норм гуманності при вилові і транспортуванні тварин та доставляти їх до установ ветеринарної медицини для стерилізації або в притулки у день вилову.

4.7.1. При здійсненні вилову забороняється перебування на місці вилову дітей, сторонніх людей або інших домашніх тварин задля запобігання травматизму, нещасних випадків, покусів та спричинення психологічних травм , виникненню конфліктних ситуацій. Режим конфіденційності забезпечується замовником вилову, та, при потребі, за допомогою працівників відділу.

4.8. При вилові тварин спеціалісту з вилову категорично забороняється:

- виловлювати тварин не вказаних в замовленні;

- виловлювати більшу кількість тварин, ніж вказано в замовленні;

- приймати замовлення на вилов і стерилізацію безпосередньо від фізичних та юридичних осіб;

- присвоювати собі виловлених тварин, продавати чи передавати їх приватним особам або іншим організаціям;

- вилучати тварин із квартир та територій приватних домоволодінь без відповідного рішення суду;

- знімати собак з прив’язі біля магазинів, аптек, підприємств комунального обслуговування тощо.

У разі виникнення конфліктної ситуації на місці вилову, бригадир повинен прийняти зусиль для її владнання , повідомити начальника відділу, який приймає рішення, у разі потреби, про залучення працівників правоохоронних органів.

4.9 При воконанні робіт з вилову безпритульних тварин спеціалісти з відлову та інші працівники підприємства повинні суворо дотримуватись правил особистої безпеки, Правил з техніки безпеки при поводженні з тваринами та інших нормативних документів з цього питання, задля запобігання нещасних випадків, виробничого травматизму, зараження тяжкими хворобами та сказом.


4.9. Адміністрація Підприємства систематично контролює роботу бригад вилову стосовно використання ветеринарних препаратів для знерухомлення тварин, а також перевіряє весь процес вилову безпритульних тварин.


Технічне забезпечення вилову безпритульних тварин


5.1. Вилов безпритульних тварин проводиться бригадою КП, до складу якої входять:

- водій спеціалізованого транспортного засобу (1 особа);

- спеціаліст з вилову (1 особа).

У разі необхідності може залучатися ветеринарний спеціаліст.

5.2. Спеціалистом з вилову безпритульних тварин може бути особа, віком від 18 рокiв, без фізичних та психічних вад , врівноважена, яка пройшла спеціальну підготовку , склала квалiфiкацiйнi іспити і має антирабічні щеплення.

5.3. Бригада по вилову тварин повинна бути укомплектована такими засобами:

- комплект для знерухомлення тварин у міських умовах (духова трубка з «літаючим шприцом» або спеціальна рушниця);

-петля для вилову

- сітка для вилову;

- пристрій для захвату тварин;

- клітки для тварин.

5.4. Засоби, які використовуються для вилову тварин, мають відповідати умовам стандартів та іншій технічній документації.

5.5. При вилові не допускається використання засобів, що можуть спричинити травмування тварини.

5.6. Роботи по вилову тварин повинні здійснюватись лише людьми у спеціальному( захисному) одязі.

5.7. Знерухомлення тварин при вилові досягається за рахунок використання «літаючого шприца», що випускається з духової трубки або спеціальної рушниці.

5.8. При знерухомленні тварин за допомогою «літаючого шприца» рекомендується застосовувати нейролептичні засоби: (кетамін?), каліпсовет+, ксіла, ксилозин та інші, дозволені до застосування в Україні засоби.. При цьому недопустиме передозування наркотичних речовин.

5.9. З метою більш швидкого входження тварини у сонливий стан і зменшення дози (концентрації) компонентів та токсичності і виникнення побічних явищ доцільно використовувати комбіновані препарати.

5.10. Препарати, які застосовуються для знерухомлення мають бути безпечні для людини і тварин. Заборонено використання дитиліну та інших міорелаксантів для вилову тварин.




Транспортування тварин



6.1. Виловлені тварини групою або індивідуально у клітках транспортуються до установ ветеринарної медицини або притулку у спеціально обладнаних автомобілях.

6.2. Спецавтомобіль для транспортування тварин повинен бути:

- технічно справний;

- укомплектований стаціонарними клітками або набором переносних кліток ;

- обладнаний природною та примусовою вентиляцією;

- забезпечувати безпеку, захист тварин від погодних умов,

- оснащений чітко написаною назвою і телефонним номером КП;

- мати набір ветеринарних засобів для надання екстреної ветеринарної допомоги, затверджений лікарем ветеринарної медицини;

- укомплектований набором відповідного спеціального обладнання.

6.3. У разі необхідності (у випадку транспортування більше 3-х годин, при температурі повітря більше 250 С) тварини повинні бути забезпечені питною водою.

6.4. Щодня, після кожного вилову і транспортування безпритульних тварин, кузов спецавтомобіля, а також устаткування і переносні клітки повинні митися та дезінфікуватися.


7. Облік та звітність


7.1. Під час виконання робіт по вилову тварин оформляється наступна документація:

- заявка на проведення (здійснення) вилову тварин (додаток № 1). До заявки додається опис кожної тварини (додаток № 2). Заявки на проведення (здійснення) вилову тварин реєструється в спеціальному журналі;

- договір між Замовником та КП (додаток № 3);

- завдання на проведення (здійснення) вилову і транспортування тварин (додаток № 4). До завдання додається опис кожної тварини;

- акт проведення (здійснення) вилову тварин (додаток № 5);

- акт смерті тварини (додаток № 6) – у разі випадкової загибелі тварини при вилові;

- акт використання «літаючих шприців» та розчину для знерухомлення

тварин (додаток № 7).


гарантійний лист, що є додатком до договору про надання послуг з вилову
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Re: ПОЛОЖЕННЯ про відділ вилову безпритульних тварин КП «ЦОЖ" та

Сообщение Alisa » 21 окт 2012, 08:00

Особенности работы службы по отлову бездомных животных http://animals.kharkov.ua/node/325
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18


Вернуться в Харьковская живодерня КП "Центр обращения с животными" на пр.Гагарина, 358

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 18