Рептилии в квартире. не купуйте, не сприяйте контрабанді

Рептилии в квартире. не купуйте, не сприяйте контрабанді

Сообщение Alisa » 26 май 2020, 10:53

Анна Сабо грустит.
https://www.facebook.com/qwertysia/post ... 0880031244

Мене не люблять в зоомагазинах.
Бо коли стаю свідком того, що продають черепах та кажуть "та вона ручна, може жити на підлозі, її можна годувати капустою" - мені очі наливаються кров’ю
Я зазвичай встрягаю в розмову і починаю розповідати що ж потрібно для утримання та що чекає на власників.
І зазвичай покупець каже "ой нє, краще хомячка / рибку / папужку..."
Ви коли-небудь задумувались над тим, як в Україну потрапляють сухопутні черепахи, які в своїй більшості живуть в пустельних умовах?
Ні, їх тут не розводять (точніше розводять - але любителі, і не в таких "виробничих масштабах") - це не котики/собачки, яких потрібно звести і отримаєш потомство.
Черепах привозять в нашу та сусідні країни в ось таких мішках, як ми кажемо "з-під картоплі", просто сотнями.
З такого мішка виживає менше половини особин - всі решта або вмирають, або стають каліками - і їх викидають на смітник (це не "страшилка" - так свого часу отримала балканят, яких викидали через вади...). А ті, що вижили, продають в зоомагазини - за гуртовою ціною.
Ви рідко в якому зоомагазині почуєте правильну консультацію по утриманню - бо як тільки бачать, що покупець вагається над покупкою, говорять "та можна тримати і в коробці" (вартість середньоазіатської черепахи в магазинах коливається від 600 до 1200 грн).

А далі "подарунок для дитини" живе на підлозі за холодильником 2-3 роки. І ніби нічого, повзає.
Як гадаєте, рептилія, яка в природних умовах живе при температурі +30-+35 (залежно від місцевості), може нормально жити при +22-+25? За певний час в неї опухають очі, черепаха перестає їсти, появляються криваві плями на "животі". Незадовго смерть.

Я це до чого.
Зараз у всіх є доступ до інтернету.
Якщо купили таки черепаху - зайдіть на спеціалізований форум - вас проконсультують, допоможуть порадою щодо утримання.

А ще краще - не купуйте, не сприяйте контрабанді - є спілки любителів-професіоналів, які прилаштовують цих тварин в хороші умови.
Не купуйте, якщо не готові викласти близько 6 000 грн за облаштування тераріуму: сам тераріум, лампу обігріву, ультрафіолетову лампу (яку потрібно змінювати щопівроку, бо вона "вигорає")....
І ще - не везіть з собою "живий сувенір" з відпустки.
Це не сувенір, це жива істота.
Будьте свідомі.

+ в карму, хто дочитав та перепостив :)

P.S. За необхідності - можу проконсультувати щодо утримання, порадити хороші спеціалізовані інтернет-ресурси та допомогти в критичному стані.
БЕЗКОШТОВНО, в міру часу та власних фізичних можливостей.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Вернуться в Бездомные животные и жестокое обращение с ними

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron