Історія створення АЗОУ

Історія створення АЗОУ

Сообщение Alisa » 03 ноя 2012, 12:35

Всеукраїнське зростання зоозахисного руху,
біостерилізація, як метод регулювання чисельності домашніх тварин,
створення притулків і мережі пунктів ветеринарної допомоги для безпритульних тварин,
відміна собачих боїв, заміна піддослідних тварин у вузах,
заборона використання тварин у видовищних заходах,
біоетичні лекції в навчальних та виховних закладах та ін. кроки,
щоб звільнити мільйони тварин та захистити їх від жорстокого поводження,
стають можливими завдяки поєднанню інформаційної, навчальної, законодавчої та правоохоронної діяльності.


Історія створення АЗОУ
Асоціацію зоозахисних організацій України (АЗОУ)
засновано лідерами вітчизняної зоозахисного руху у відповідь на низькі стандарти діяльності державних органів органів місцевого самоврядування у сфері захисту тварин від жорстокого поводження з тваринами в Україні.
Ще до розпаду Союзу в Україні почали з’являтися зоозахисні організації та притулки для тварин. В кінці 90-х їх налічувалось до 6-ти. Після прийняття Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» 21.02.2006 року, а також реалізація пілотного проекту Німецького союзу захисту тварин в Одесі 19.05.2005 року щодо створення першого в Україні притулку для тварин європейського стандарту зоозахисники активували свою діяльність. 18 жовтня 2007 року на другій міжнародній конференції на тему «Введення гуманних методів скорочення популяції безпритульних тварин в місті шляхом біостерилізації. Проблеми і перспективи» за підтримки Німецького союзу захисту тварин в Одесі відбулась зустріч представників багатьох регіонів України і виникла ідея об’єднання всіх зоозахисних організацій.
18 вересня 2008 року в Києві відбулася всеукраїнська акція протесту під гаслом «SТОР ЗООЦИДУ В УКРАЇНІ», на яку з’їхались представники зоозахисного руху. На прес-конференції акції було заявлено про намір створення АЗОУ і пройшло перше пікетування Кабінету Міністрів України. Головними вимогами пікетувальників було: припинення відстрілу безпритульних тварин та доопрацювання законодавчої бази, необхідної для реалізації вимог Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». 7 листопада 2008 року наказом Мінприроди створено Міжвідомчу робочу групу з розробки нормативно-правових актів.
8, 9 та 10 квітня 2009 року в м. Рівне пройшли перші громадські слухання щодо вирішення проблем безпритульних тварин в Україні та установчий з’їзд АЗОУ за участі зоозахисників Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Донецька, Здолбунова, Кіровограда, Києва, Коростеня, Кривого Рогу, Луцька, Миколаєва, Одеси, Рівного, Рубіжного, Слов’янська, Сум, Тернополя, Ужгорода, Харкова, Хмельницького. Представники різних зоозахисних організацій виявили бажання об’єднати свої зусилля в боротьбі за права тварин в Україні. Першим президентом АЗОУ було обрано Серпінську Асю Вільгельмівну – президента Київського товариства захисту тварин, власника Гостомильського притулку.
На сьогоднішній день Асоціація представляє інтереси зоозахисників 20 регіонів України. Проводяться регулярні семінари-тренінги з актуальних питань зоозахисної діяльності, моніторинг та аналіз ситуації щодо порушень Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», розробляється стратегія роботи зоозахисного руху і проект національної програми захисту тварин.
Вагомим кроком АЗОУ стане прийняття Кодексу Зоозахисної Етики АЗОУ, що відповідає найвищим стандартам гуманного ставлення до тварин.

Місія та цілі
Місія Асоціації зоозахисних організацій України полягає у впровадженні високих етичних стандартів зоозахисного руху, започаткування умов для плідної співпраці всіх зацікавлених громадських і благодійних зоозахисних організацій та органів влади заради втілення в життя Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», гуманізація суспільних відносин, сприяння формуванню гідних етичних засад нації на базі гуманних принципів відношення людини і тварини.

Оскільки, сьогодні в нашій державі відсутній реальний контроль за виконанням Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»,
то цілями АЗОУ є
налагодження системного діалогу з усіма гілками влади на основі взаємоповаги та дотримання Закону, здійснення постійного та повсюдного дієвого контролю за виконанням Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, сприяння підписанню Україною Європейської конвенції про захист домашніх тварин, а також інших важливих документів у зоозахисній та природоохоронній сферах.

Новий сайт АЗОУ

Інформацію про Асоціацію зоозахисних організацій України див. на новому сайті АЗОУ

http://azou.org.ua/
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 14944
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Re: Історія створення АЗОУ

Сообщение Alisa » 03 ноя 2012, 12:42

СТАТУТ
ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СПІЛКИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
«АСОЦІАЦІЯ ЗООЗАХИСНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ»
м. Київ
2009 р.

http://animalprotect.org/about/azou_info/99/0

Місія

Асоцiація зоозахисних органiзацiй України (АЗОУ) створена 8 квітня 2009 р. з метою примусити владу, як центральну, так і місцеву, виконувати Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», прийнятий ще 21.02.2006 р. Асоціація об’єднує зоозахисні організації майже всіх областей України – і повсюдно кричущою проблемою лишається жахливе становище безпритульних тварин, яку влада не вважає за потрібне вирішувати гуманним шляхом. Страждають не тільки тварини, а й люди, тому що більшість українців – це добрі, милосердні люди, які своїми силами та за свiй власний кошт допомагають бездомним тваринам, лікують, стерилізують їх – і не можуть змиритися із загибеллю своїх підопічних від рук живодерів.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 14944
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Re: Історія створення АЗОУ

Сообщение Alisa » 03 ноя 2012, 13:11

http://www.animalprotect.org/

Президент Ася Вільгельмівна Серпінська

Теперішній президент КТЗТ Ася Вільгельмівна Серпінська "в минулому житті" – кандидат математичних наук, доцент кафедри прикладної математики Київського національного університету будівництва і архітектури. У 1999 році вона прийняла Товариство в розореному і запущеному стані, без приміщення для утримання безпритульних тварин. Асі Вільгельмівні довелося закласти свою квартиру в Києві, щоб на ці гроші купити покинутий корівник в смт. Гостомель і переобладнати його в притулок. Зараз вона – єдиний беззмінний працівник гостомельського Притулку, тому турбота про хвостатих підопічних віднімає в неї весь час та сили. А нерідко й гроші, адже Ася Вільгельмівна не тільки працює безкоштовно, а й постійно підтримує Притулок з власних коштів
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 14944
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18


Вернуться в Приюты, зоозащитные организации мира, история зоозащитного движения

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2