Обращение для ПГТ Буды.

Обращение для ПГТ Буды.

Сообщение Alisa » 23 май 2019, 08:26

КП"ЦПТ" , з яким Ви заключили Договір на вилов, не є притулком ні фактично, ні юридично

Шановний ...!

До Ассоціації зоозахисних організацій України, яка включає понад 40 зоозахисних організацій с 20- ти областей країни звернулися волонтери ПГТ Буди з проханням посприяти у вирішенні проблеми регулювання чисельності тварин у Вашому місті.



З огляду на те, що немає Програми регулювання чисельності домашніх тварин в області, ми давно вже співпрацюємо з будянскими зоозахисниками за програмою благодійної допомоги. На базі нашої соціальної ветеринарної клініки "СОС" (м.Харків) проводиться пільгова стерилізація бездомних і домашніх тварин м. Харкова та області, в тому числі і смт Буди. Ми кілька років співпрацюємо з волонтерами з області, тому знайомі з проблемами сільських і селищних населених пунктів і знаємо, що на регулювання чисельності тварин не виділяється бюджетне фінансування, тому адміністрація, найчастіше, вдається до масових отруєнь тварин, особливо в місцях їх скупчення (ринки , вокзали м ін.), що є жорстоким і протизаконним і передбачає покарання за 299 Кримінального кодексу України.
З пропозицією про необхідність прийняття "Правил утримання домашніх тварин", "Програми регулювання чисельності домашніх тварин в області" і виділення бюджетних коштів або дотацій з екологічного фонду ми звернулися до Голови Харківської обласної державної адміністрації Райніна І.Л. Він обіцяв розглянути наші пропозиції та "Програму регулювання чисельності домашніх тварин на 2017-2021р.р."
У свою чергу харківські зоозахисні організації найближчим часом розроблять "Програму регулювання чисельності тварин в населених пунктах Харківської області», але в 2016 році проблему з безпритульними тваринами доведеться вирішувати, виходячи з наявних можливостей.
Є два способи скорочення чисельності бродячих домашніх тварин - фізичне знищення тварин і комплексний підхід, який включає в себе стерилізацію безпритульних і власницьких домашніх тварин, вакцинацію всіх поголовно тварин від сказу, інформаційно-просвітницьку роботу з власниками свійських тварин з приводу відповідального ставлення до обов'язків власника тварини, а також пошук господарів для тварин. При виборі методу вирішення проблеми потрібно враховувати ЗАКОННІСТЬ, ГУМАННІСТЬ, БЕЗПЕКУ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ.

Суть проблеми полягає з декількох складових:

1. Скарги на агресивну поведінку собак під час течок ("собачих весіль"), коли собаки збираються в зграї і ведуть себе агресивно, створивши небезпеку для оточуючих.
2. Скарги від мешканців на велику кількість бездоглядних собак в селищі.
3. Загроза виникнення сказу.

Аналіз проблеми:

1.Більшість бездоглядних собак, на яких скаржаться мешканці селища, є, насправді, такими, що мають власників, тому необхідно впливати на господарів домашніх тварин і заборонити їм випускати собак в самовигул, так як вони в період течок у сук примикають до загальної зграї і беруть участь в «собачих весіллях"- це візуально збільшує кількість безпритульних собак, що викликає роздратування жителів, а також створює загрозу покусів для людей. Розпізнати безпритульних від тих, які мають власників неможливо, так як на багатьох собаках немає нашийників.
2. Не маючи можливості прилаштувати потомство від своїх домашніх тварин, господарі викидають цуценят і кошенят, постійно збільшуючи кількість безпритульних тварин.
3. Через заборону відстрілу диких тварин (зокрема лисиць) через проведення АТО значно збільшилася їх кількість, тому вони розширюють ареал свого проживання і йдуть в населені пункти, де їх приваблює можливість добути легку їжу зі сміттєвих баків, або вони також крадуть свійську птицю і дрібних тварин (кролів, нутрій, кішок). Дикі тварини є природним вогнищем сказу, тому становлять небезпеку для людей і домашніх тварин. Єдиний спосіб захисту домашніх тварин від смертельного невиліковного захворювання - щорічна поголовна вакцинація від сказу.

Шляхи вирішення проблеми:

1. Необхідно впливати за допомогою штрафів на власників домашніх тварин і попередити їх про відповідальність за випуск собак в самовигул, а також за покуси, які їх домашні собаки можуть завдати людям. Зобов'язати всіх власників реєструвати своїх тварин під час щорічної подворової вакцинації від сказу та видавати їм номерні знаки, які необхідно прикріпити на нашийник (ст.22 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»).
2. Надати можливість пільгової стерилізації для власників домашніх тварин і безкоштовної для безпритульних, щоб припинити безконтрольне розмноження тварин, яким неможливо буде знайти господарів.
3. У населених пунктах, оточених природною зоною, безпритульні і домашні собаки виконують роль прикордонників і відлякують диких тварин (які є осередком природного сказу), перешкоджаючи їх проникненню в населені пункти. Вони виконують дуже важливу роль в підтримці безпечної епідеміологічної ситуації, захищають домашніх тварин і людей від покусів дикими скаженими тваринами, а також зберігають домашню птицю і кролів від викрадення дикими тваринами.
Необхідно, щоб всі поголовно собаки і кішки (в тому числі і бездомні), а також домашні тварини були вакциновані від сказу.

Наші пропозиції:

Зоозахисні організації м.Харкова можуть запропонувати варіанти вирішення проблеми, виходячи з того, що на 2016 рік поки не прийнята "Програма регулювання чисельності домашніх тварин" по області та на вирішення проблеми безпритульних тварин не закладено фінансування в місцевих бюджетах. Ми вже маємо досвід виїзних акцій зі стерилізації в містах Харківської області (Вовчанськ, Мерефа, Первомайський).
Для цього волонтери розклеюють інформаційні листівки про стерилізацію і збирають заявки на стерилізацію домашніх і безпритульних тварин (не менше 10 тварин в день).
Після цього призначається день приїзду виїзної бригади ветлікарів з Харкова і про дату сповіщають господарів домашніх тварин і опікунів безпритульних тварин, які записалися на стерилізацію.
Для проведення операцій необхідно невелике опалювальне приміщення (якщо це буде холодний період року), з водою і світлом, де два ветлікаря проводитимуть стерилізацію в порядку черговості запису. Розрахунок по стерилізації власницьких домашніх тварин проводиться з власниками цих тварин. Розрахунок по стерилізації безпритульних проводиться з адміністрацією населеного пункту.
Бездомним тваринам на вухо прикріплюється кольорова пластикова бірка (кліпса) з індивідуальним номером, по якій можна впізнати тварину. Власникам домашніх тварин видається жетон, який вони зобов'язані прикріпити до нашийника. Одночасно тварини вакцинуються від сказу з видачею довідки і проводиться профілактика зовнішніх і внутрішніх паразитів (бліх і глистів).
З господарями тварин проводиться інформаційно-просвітницька робота та роздаються листівки, що попереджають:
1. про обов'язок утримувати тварин в межах свого подвір'я і не випускати в самовигул;
2. про щорічну вакцинацію тварин від сказу і відповідальність за відмову від вакцинації, так як це ставить під загрозу здоров'я людей та інших домашніх тварин. (Разом з вакцинацією необхідно вести облік домашніх собак і вручати господарям попереджуючі листівки);
3. про необхідність контролювати народжуваність своїх тварин і про можливість стерилізації домашніх тварин за пільговими цінами;
4. про те, що за викидання тварин передбачена відповідальність і можна тварин пристроювати через Будянських волонтерів-зоозахисників, які будуть розміщувати оголошення про пристройство тварин на сайтах зоозахисних організацій.

Попереджуємо:

1.Всі собаки, виловлені в області за договором з комунальним підприємством «Центр поводження з тваринами» або його ФО-П знищуються, не дивлячись на запевнення і обіцянки директора КП "ЦПзТ" Ю. Шаповалової про те, що їх будуть вакцинувати, стерилізувати і шукати їм господарів.
2.При укладенні договору з КП "ЦПзТ" або його ФОП на безповоротний вилов тварин, що знаходяться на вулицях селища, слід розуміти, що вилов проводиться безсистемно, без попередження мешканців селища, і в вилов, зазвичай, потрапляє багато домашніх тварин, яких господарі випускають в самовигул, тому бюджетні гроші будуть витрачені на вбивство не тільки безпритульніх, а й домашніх тварин, що викличе обурення власників домашніх тварин і не принесе значного скорочення чисельності безпритульних тварин.
3.Вбивство собак не впливає на проблему, а бореться з її наслідками. На території, що звільнилися замість відловлених собак прийдуть собаки з інших населених пунктів або ж самі господарі викинуть цуценят від своїх собак, так як в селищі у людей немає можливості простерилізувати собак (особливо сук) за доступною ціною.
4.Тільки пропаганда стерилізації серед господарів і масова стерилізація власницьких і безпритульних собак і кішок за допомогою місцевих волонтерів поступово знизить кількість безпритульних тварин. У стерилізованих сук немає течок, під час яких навколо них пси утворюють зграї. Причиною агресії сук стає материнський інстинкт, який проявляється в охороні і захисті свого потомства, а якщо не буде цуценят, то і не буде прояви захисного інстинкту.
Підводячи підсумок, хочемо звернути Вашу увагу, що безповоротний вилов (з подальшою евтаназією) тварин, який застосовує КП «ЦПзТ» є протизаконним та негуманним, оскільки Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» передбачено регулювання чисельності домашніх тварин (до яких за визначенням належать коти та собаки) методом стерилізації, а не евтаназії. Саме тому ми пропонуємо альтернативу незаконним та негуманним діям КП «ЦПзТ». А саме: впровадження Програми масової стерилізації домашніх (власницьких та безпритульних) тварин. Вартість стерилізації собаки середнього розміру становитиме 650грн., кішки 400грн. В цю вартість включено: відлов, стерилізація з розсмоктуючою ниткою, наркоз, антибіотик, вакцинація від сказу, обробка від паразитів. Також ми пропонуємо кліпсування безпритульних тварин та жетон на нашийник для власницьких тварин з індивідуальними номерами, для їх ідентифікації (для безпритульних тварин це буде означати, що вони стерилізовані та вакциновані від сказу, а для власницьких, що вони стерилізовані, вакциновані від сказу та мають власника). Кліпса чи жетон будуть коштувати 20 грн. Вони будуть вноситися до реєстру тварин, який буде зберігатися у відповідних органах.

feniks102@ukr.net
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18

Re: Славутич.

Сообщение Alisa » 23 май 2019, 09:08

ЗВЕРНЕННЯ

Шановний .....!

Ми знаємо, що в м. Славутич існує проблема безпритульних тварин та маємо бажання вирішити її гуманним методом.

Для скорочення чисельності тварин застосовують два відомих у світі методи:

1. Безповоротній вилов ( вилучення з середовища проживання з подальшим знищенням тварин або їх розміщенням в притулку і подальшим прилаштуванням).

2. ОСВ (отлов - стерилізація - вакцинація від сказу і повернення на місце проживання ).

У разі вибору методу безповоротного вилову необхідно укладати договори про вилов з підприємствами, що мають повноваження відловлювати тварин і щороку витрачати бюджетні кошти на вбивство безпритульних тварин, тобто боротися з наслідками проблеми, не впливаючи на її причини. При відлові безпритульних собак ловці підприємства часто відловлюють разом з бродячими і домашніх, так як для них не важливо вирішення проблеми у нашому місті, а важливо набрати кількість тварин відповідно до Договору з місцевою радою, за яких вони отримують оплату. Це викликає обурення власників домашніх тварин, а із місцевого бюджету доводиться оплачувати відлов домашніх собак поряд з безпритульними. Такий підхід не вирішує проблему постійної появи нових безпритульних тварин на вулицях нашого міста.
Періодичні разові акції по вилову невеликої кількості собак без системної роботи по постійному скороченню чисельності тварин гуманними методами не принесуть результату, так як популяція собак дуже швидко відновиться за рахунок їх безконтрольного розмноження та викидання потомства від домашніх тварин на вулицю. Не ефективні і не гуманні дії міської влади безсумнівно підірвуть імідж керівництва міста та однозначно визвуть обурення небайдужих до тварин жителів Славутича, та власників тварин із залученням міжнародної громадськості, як це відбувається в деяких містах, де мають місце негуманні методи вбивства тварин.

При залученні іногородньої організації по вилову тварин м. Славутич повинно забезпечити карантинний майданчик.

Згідно с "Законом про ветеринарну медицину" у разі регулювання чисельності безпритульних тварин шляхом їх вилову та вивезення з території населеного пункту на стерілізвцію Виконавець послуг (ГО або КП) та Замовник (орган місцевого самоврядування) повинні дотримуватись наступного:
1.Виловлені на певній адміністративній території тварини для їх подальшого перевезення Виконавцем повинні мати ветеринарні документи, оформлені відповідно до законодавства України.
2.Замовник повинен мати карантинний майданчик на адміністративній території, де був здійснений вилов тварин для подальшого їх карантинування під наглядом державного ветеринарного лікаря, який здійснює кліничний огляд кожної тварини, щеплення від сказу, лабораторні дослідженя, протипаразитарні обробки, иднтифікацію, заповнює індівідуальні картки на кожну тварину.
3.Виконавець повинен мати карантинний майданчик на адміністративній території, де здійсненює згідно Договору комплекс ветеринарних послуг відловленим тваринам.
4.Після терміну карантинування Замовник і Виконавець повинні звертаєтися до Державної ветеринарної служби (або Держпродспоживслужби) для оформлення ветеринарних документів для перевезення виловлених безпритульних тварин.
5.Отримані від державної ветеринарної служби (Держпродспоживслужби) ветеринарні документи разом з товарно-транспортними накладними Відправник і Замовник повинні передати Перевізникові ( в данному випадку Виконавцю).

ЗАКОН "ПРО ВЕТЕРИНАРНОУ МЕДИЦИНУ"

Стаття 15. Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за переміщенням тварин

1. Державний ветеринарно-санітарний контроль та нагляд за тваринами, що переміщуються за межами потужностей (об'єктів), де вони утримувалися, здійснюється відповідними державними органами ветеринарної медицини.
2. Державні ветеринарні інспектори й офіційні ветеринарні лікарі контролюють дотримання вимог щодо ідентифікації, обігу та переміщення тварин, включаючи ветеринарні документи, які потрібні при переміщенні або транспортуванні тварин.
3. Система реєстрації тваринницьких потужностей (об'єктів), система ідентифікації тварин та порядок ведення обліку даних про переміщення тварин повинні давати можливість чітко ідентифікувати тварин і відстежувати потужності (об'єкти) їх походження, переміщення та обігу.
4. Завантаження, розвантаження або перевантаження тварин на транспортний засіб дозволяється тільки в тих місцях, які мають потужності, відповідні ветеринарно-санітарним заходам.
5. Оборот тварин, хворих хворобою, яка підлягає повідомленню, або щодо яких є підозра про захворювання таку хворобу, забороняється. Будь-які переміщення тварин можуть здійснюватися тільки з дозволу відповідного головного державного ветеринарного інспектора.
6. Переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.

ДОКУМЕНТИ ПРИ ТРАНСПОРТУВАННІ ТВАРИН.

Стаття 32. Видача відповідних ветеринарних документів

2) ветеринарні документи: ветеринарні свідоцтва (для України - форми N 1, N 2)
3) ветеринарні довідки - при переміщенні в межах району.

Ветеринарні документи включають також ветеринарні картки та / або ветеринарно-санітарні паспорти на тварин.
7. Підставою для відмови у видачі та анулювання ветеринарних документів є:
1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об'єкті);
2) неможливість безпосереднього огляду об'єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об'єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантин, відповідних досліджень та / або експертного висновку. [/ i] [/ b]

Орган місцевого самоврядування повинен забезпечити наявність відповідного карантинного майданчика, на якому повинен працювати спеціаліст дежавної ветеринарної медицини та інші працівники, які будуть доглядати за тваринами на протязі 40 діб, доки тваринам будуть проведені всі необхідні кліничні, лабораторні дослідження, ветеринарні обробки від зовнішніх та внутрішніх паразитів та щеплення від сказу. І лише після оформлення відповідних документів на тварин та дозволу від Держпродспоживслужби на їх перевезення з однієї адміністративної території на іншу — ГО чи КП зможе перевезти тварин з м. Славутич до м. Харків.
До того ж при вилові тварин порушується право власності на майно, якою є згідно Закона України домашня тварина
[b][i]
ГК Стаття 180. ПОРУШЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ТВАРИН
"Тварини є особливим об'єктом цивільних прав. На них поширюється правовий режим речі, крім випадків, встановлених законом".
Також при затриманні бездоглядної тварини вони порушують Цивільний кодекс Стаття 340. БЕЗДОГЛЯДНА ДОМАШНЯ ТВАРИНА
зобов'язані «…негайно повідомити про це власника і повернути її. Якщо власник бездоглядної домашньої тварини або місце його перебування невідомі, особа, яка затримала тварину, зобов'язана протягом трьох днів заявити про це органові місцевого самоврядування, який вживає заходів щодо розшуку власника».


А отже, надати власникам можливість знайти і забрати свою собаку на протязі двох місяців (а в цей час забезпечити відповідальне утримання тварин в належних умовах з забезпеченням доступу до їжі та води та з дотриманням ветеринарно-санітарних норм).

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про захист тварин від жорстокого поводження
Стаття 24. Вилов та тимчасова ізоляція домашніх тварин.

Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов'язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред'явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.

Виловлені бродячі домашні тварини протягом п'яти днів з дня їх вилову утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути передані спеціалізованим організаціям за їх бажанням для передачі їх у спеціалізовані притулки.

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні.

Виловлені безпритульні домашні тварини протягом семи днів з дня їх вилову обов'язково утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути повернуті власникам із дозволу ветеринарної установи після пред'явлення реєстраційного посвідчення та оплати вартості витрат на вилов і утримання.

Виловлені бродячі домашні тварини протягом п'яти днів з дня їх вилову утримуються на карантинних майданчиках служби або підприємства, що здійснює вилов, і можуть бути передані спеціалізованим організаціям за їх бажанням для передачі їх у спеціалізовані притулки.

Якщо протягом двох місяців з моменту заявлення про затримання безпритульної тварини не буде виявлено її власника або він не заявить про своє право на неї, право власності на цю тварину переходить до особи, у якої вона була на утриманні та в користуванні.


Для здійснення вилову собак в м. Славутич та транспортуванні їх до Харкова необхідно оформити такі документи:

1. Договір на вилов собак між Замовником та Виконавцем.
2. Акти виконаних робіт з вилову собак в м. Славутич.
3. Докази факту вилову собак в м.Славутич (фото і відеофіксація всіх відловлених собак).
4. Індивідуальні картки на кожну собаку з описом статі, окрасу, породи, віку, розміру кожної відловленої собаки, а також результами обстеження їх державним ветеринарним фахівцем, який повинен надати свій висновок щодо стана здоров'я кожної собаки, а також внести в картку результати лабораторних досліджень.
5. Справки ( чи їх копії) про вакцінацію від сказа з індивідуальними номерами антирабічних вакцин.
6. Копії офіційних дозволів від державних ветеринарних лікарів Держподспоживслужби на транспортування собак з Ірпеня до Луцька і назад.
7. Список номерів бірок (і їх кольор), які повинні були прікріпити на вухи собакам під час транспортування в Харків для їх ідентифікації.
8. Акти прийома-передачи собак після доставки їх из Славутича в Харків.


Міжнародні зоозахисні організації визнали вбивство не ефективним методом регулювання чисельності безпритульних тварин і вважають, що необхідно вплинути на причину появи постійного припливу безпритульних тварин на вулиці, тому рекомендують вкладати гроші в міську "Програму поводження з тваринами та регулювання їх чисельності", в основу якої взято метод масової стерилізації тварин.

Можна запропонувати декілька варіантів здійснення стерілзіції тварин в місі.
В цьому разі першочергове завдання влади м. Славутич - негайно організувати масову стерилізацію тварин (з вакцинацією від сказу) за принципом міжнародної австрійської організації "4 лапи", яка працює в багатьох містах України.
1. Для цього необхідно виділити приміщення чи терріторію, на якій можна розташувати пересувний модульний будиночок чи будівельну битовку для стерилізації та післяопераційної перетримки тварин і оплачувати роботу ветлікарів і медикаменти. Якщо місцеві ветеринарні клініки погодяться брати участь у соціальному проекті зі стерилізації тварин, то залишається тільки виділити фінансування на оплату роботи лікарів, ловців і медикаментів, необхідних для стерилізації тварин. Кілька ветеринарних лікарів можуть безкоштовно навчитися методу гуманного відлова та малотравматичної операції зі стерилізації, пройшовши одноденний тренінг в міжнародній організації "4 лапи", яка працює в Україні.
2. Також можна залучити оргвнізаці "4 лапі", яка безкоштовно стерілізує собак по містах України за Договором з місцевою владою.
3. Можна підписати Договор на стерілізацію собак з представником АЗОУ, ГО"Ветеринари без кордонів", яка стерилізує тварин в різних містах України на базі пересувної ветеринарної клініки.

Одночасно зі стерилізацією проводиться облік та, ідентіфікація домашніх і безпритульних тварин та їх щеплення від сказу, а також проводять профілактику зовнішніх і внутрішніх паразитів, що безсумнівно поліпшить санітарно-епідеміологічну ситуацію в місті, а гуманні європейські методи вирішення проблеми бездомних тварин підвищать імідж місцевої влади і викличуть схвалення і подяку всіх власників домашніх тварин та опікунів безпритульних.

Соціальна клініка ( чи ветеринарний кабінет) повинна працювати у двох напрямках:
- стерилізація безпритульних тварин,
- стерилізація домашніх тварин.
Безпритульними, найчастіше, стають викинуті домашні тварини або їх неприлаштоване потомство.
Необхідно надати можливість жителям Славутича стерилізувати тварин за доступними цінами або навіть безкоштовно, за рахунок бюджету міста.
Такі фінансові вкладення, витрачені на заходи, що попереджають народження зайвих тварин і викидання їх на вулицю, окупляться зменшенням кількості бездомних тварин на вулицях Славутича необхідністю витрачати надалі бюджетні гроші на їх відлов і знищення.

Вибір методу і відповідальність за способи регулювання чисельності тварин у містах і населених пунктах лежить на органах місцевої влади, але однозначно вони повинні бути законними і гуманними, що сприяють формуванню здорового суспільства.
Давно настав час поміняти ставлення українських чиновників до тварин - відмовитися від старих методів відлову та вбивства, які застосовувалися протягом багатьох десятків років у всіх пострадянських країнах, але так і не дали результату, так як проблема бездомних тварин існує донині у всіх містах України.
Як показує світовий досвід, масове знищення тварин не вирішує проблеми зменшення їх чисельності, а навпаки - сприяє створенню неконтрольованої ситуації з чисельністю безпритульних тварин в місті, оскільки завжди існує міграція тварин з пригороду в місто на звільнені від міських собак території. Вбивство є неефективним та економічно витратним методом регулювання чисельності тварин та провокує ескалацію жорстокості в суспільстві. Наприклад в Харкові комунальне підприємство "Центр поводження з тваринами" ( в яке ФО-П Лупальцов відвозить відловлених собак) знищила всіх собак і тепер мешканці міста скаржаться на те, що дикі тварини все частіше з'являються в районах міста та в приватному секторі, де лисиці систематично крадуть домашню птицю, кроликів і кішок, викликаючи численні скарги жителів приватного сектора. Адже саме лисиці є природним вогнищем сказу і несуть в місто загрозу захворювання на сказ. А от вакциновані і стерилізовані собаки є природним бар'єром для проникнення в місто диких тварин, що несуть сказ. Зі зменшенням собак у Харкові збільшились випадки сказу. В 2019 році були виловлені 2 скажені лисиці и декілька котів.
На даний момент Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, виходячи з багаторічного досвіду, а також після серії наукових досліджень та консультацій визначила, що неселективне вилучення собак являється неефективним, а до числа гуманних методів регулювання чисельності собак, які є дієвими, відносяться:
- Метод вилов-стерилізація-вакцинація-повернення (ВСВП);
- Адміністративні методи (обов'язкова реєстрація та ідентифікація тварин);
- Монетарні методи (податок на утримання тварин, ліцензія на розведення тварин);
- Освітні програми, які мотивують населення стерилізувати своїх тварин, в комбінації з підтримкою програм стерилізації (надання можливості для пільгової стерилізації).
ВООЗ не тільки є розробником програми ОСВ, а й активно веде подібні програми по всьому світу.

Обов'язкова умова успіху методу ОСВ: темпи стерилізації повинні перевищувати темпи народжуваності.
Якщо дотримуватися умов міжнародних організацій, то масова стерилізація 70% безпритульних і домашніх тварин протягом вже першого року забезпечить стійку динаміку зниження їх чисельності на території міста. Продовження цієї роботи протягом наступних 4-5 років, в тих же обсягах, в поєднанні з активною інформаційно - просвітницькою діяльністю дозволить довести чисельність цих тварин до прийнятного для міського середовища рівня і стійкості ефекту від стерилізації. Після чого значно зменшиться потреба у фінансуванні масової стерилізації.
Однією з головних умов успішної роботи зі стерилізації тварин є взаємодія міської влади із зоозахисними організаціями свого міста та опікунами безпритульних тварин, волонтерами та власниками домашніх тварин.
Найбільш ефективним шляхом регулювання чисельності безпритульних тварин є реалізація заходів запобігання неконтрольованого розмноження тварин, що мають власників, та безпритульних тварин, здійснювана місцевою владою за участю місцевих громадських організацій.
Засобами такого попередження є:
- Масова стерилізація безпритульних собак і кішок;
- Пільгова масова стерилізація тварин, що мають власника, для соціально вразливих верств населення (з низьким рівнем доходу - пенсіонери, інваліди тощо.);
- Просвітницькі заходи щодо заохочення стерилізації та робота з населенням (соціальна реклама, тематична поліграфічна продукція, публікації, теле- та радіопередачі, лекційна робота в навчальних закладах тощо).
Волонтери та громадськість м. Славутич сподіваються, що керівництво міста, керуючись принципами гуманності, прислухається до думки зоозахисників, волонтерів та громадськості з приводу регулювання чисельності домашніх та безпритульних тварин, та перейме досвід розвинутих європейських країн, які засуджують масові вбивства тварин, та регулюють чисельність безпритульних тварин саме методом ОСВВ, адже в інтересах влади є створення позитивного іміджу в очах громади та міжнародної спільноти.
Волонтерська група м. Славутич зі своєї сторони пропонує свою безпосередню участь в розробці та реалізації "Програми" по гуманному скороченню чисельності тварин в нашому місті, та в проведенні інформаційно-просвітницької діяльності з метою підвищити рівень культури утримання домашніх тварин.
Изображение
Аватара пользователя
Alisa
Лига помощи животным
Модератор
 
Сообщения: 15565
Зарегистрирован: 23 фев 2012, 19:18


Вернуться в Письма и запросы от зоозащитников по фактам жестокого обращения и не только

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron