ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТВАРИН РІЗНИМИ ВИДАМИ ТРАНСПОРТУ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТВАРИН РІЗНИМИ ВИДАМИ ТРАНСПОРТУ
Всеукраїнське юридичне видання «Юридична газета»
№ 41 (539) від 11.10.2016 року
Рубрика «Аналітика. Транспортне право»
Домашні тварини також мають свої права. Зокрема перевезення тварин у громадському транспорті часто викликає питання. Чи можна їх перевозити, як саме, чи потрібно додатково оплачувати проїзд улюбленця, які ветеринарні документи необхідні? Чи можуть вам заборонити їхати з домашнім улюбленцем, та які загалом права маєте Ви та Ваша домашня тварина?
«Ми завжди будемо відповідальні за тих, кого приручили»
– каже Лис Маленькому принцу в однойменній повісті
Антуана де Сент-Екзюпері.
Загальні питання перевезення тварин
У 2011 році Кабмін затвердив Правила транспортування тварин (Постанова КМУ від 16.11.2011 № 1402). Цей документ досить таки докладно визначає умови перевезення, особливості використання різних видів транспорту та нюанси забезпечення належного рівня безпеки для різних видів тварин. Так, наприклад визначаються нормативи розмірів контейнерів для перевезення риби, розміри кліток для коней, механізми завантаження та відвантаження, інтервали напування тварин тощо.
У будь-якому виді транспорту не дозволяється перевозити:
- хворих тварин (які під час руху відчувають біль або не можуть самостійно рухатися, мають тяжке відкрите поранення або випадіння органів);
- маленьких тварин (наприклад, цуценят та кошенят віком до 56 днів, крім випадків, коли вони перевозяться разом з матір’ю);
- вагітних самок під час останнього періоду вагітності.
Однак кожен вид транспорту має свої особливості, а зазвичай тварин перевозять власники у якості ручної поклажі чи багажу. Які ж вимоги ставляться до домашніх улюбленців?
Европейская конвенция по защите прав животных
ЕВРОПЕЙСКАЯ КОНВЕНЦИЯ ПО ЗАЩИТЕ ПРАВ ЖИВОТНЫХ
Преамбула
Государства-члены Европейского Совета подписали следующее:
— считать, что целью Европейского Совета является достижение полного согласия между его членами:
— признавать, что человек имеет моральные обязательства перед всеми живыми существами, и учитывать, что комнатные животные имеют особую связь с человеком:
ЗАКОН УКРАЇНИ Про захист тварин від жорстокого поводження
ЗАКОН УКРАЇНИ
"Про захист тварин від жорстокого поводження"
Цей Закон спрямований на захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства.
Подробнее: ЗАКОН УКРАЇНИ Про захист тварин від жорстокого поводження