Круглий стіл в м.Лебедин

27 березня 2017 року в м.Лебедин (Сумської області) відбулося засідання «круглого» столу на тему: “Вирішення проблеми безпритульних тварин гуманними методами в межах Законів України”. Підставою для його проведення стало масове отруєння собак в місті Лебедин, на чому наголосила голова громадської організації «Лебединське товариство захисту тварин» Алла Сімашова. Окрім представників товариства, на засіданні також були присутні експерти з Харкова – Марина Суркова, віце-президент Асоціації зоозахисних організацій України, член Правління ГО "Ліга допомоги тваринам" та Ірина Подвойська, керівник служби порятунку диких, екзотичних та домашніх тварин «Добрий дім», член Правління ГО "Ліга допомоги тваринам", а також представники освіти, КП «Комбінат благоустрою», ветеринарної служби, небайдужі громадяни. Експерти пропонували вирішення проблеми комплексним шляхом. Це –  регулювання кількості безпритульних тварин шляхом стерилізації, вакцинації від сказу та чіпування безпритульних тварин, пільгова масова стерилізація тварин, що мають власників (за доступними цінами) та пропаганди відповідального ставлення до утримання домашніх тварин.

Зустріч вийшла досить емоційною, звучали різні думки. І на справді людям було цікаво почути думки експертів, оскільки проблема існує довгий час, але все ще залишається невирішеною. Міський голова Олександр Бакликов, його заступник Ольга Зікєєва, які представляли орган місцевого самоврядування та присутні громадяни зійшлися на тому, що безвідповідальне ставлення людей до тварин є ключовою проблемою. І лише спільними зусиллями можна вирішити її. Але однобокий підхід до вирішення питання ніяким чином не змінить ситуацію. Необхідно підходити до цього комплексно, з різних сторін впливаючи на проблему. І, насамперед, впливати на джерело поповнення безпритульних тварин: адже не маючи можливості стерилізувати домашніх улюбленців - власники викидають непотрібне потомство на вулицю. Окрім виховання відповідального ставлення до тварин необхідно забезпечити можливість стерилізації домашніх улюбленців за доступними (пільговими) цінами.

Зоозахисники та експерти запропонували на розгляд органу місцевого самоврядування Програму регулювання чисельності безпритульних тварин, в якій прописані шляхи скорочення чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Наприкінці зустрічі було погоджено зібратися ще раз після вивчення Програми.