В Харкові зоозахисники влаштували акцію "Живодерку за ґрати!"

Слухання справи Маргарита Фурман, чий бультер'єр загриз кошеня, проходить в закритому режимі.

30 березня 2017 року під стінами Фрунзенського районного суду м.Харкова, де розглядається справа Маргарити Фурман, яку звинувачують у жорстокому поводженні з тваринами, пройшла акція протесту зоозахисників.

Близько 30 активістів АЗОУ, Ліги допомоги тваринам та Національного корпусу тримали в руках плакати "Живодерів за грати!" і "Захист тварин - справа честі людей". Мітингувальники також зажадали, щоб засідання у цій резонансній справі були відкритими. Адже минулого разу суддя прийняв рішення, що процес буде проходити за закритими дверима, так як обвинувачена на той час була неповнолітньою. Але ж 25 березня 2017 року Маргариті Фурман виповнилося 18 років. Тому на даний час цілком можливо зробити судове засідання відкритим, дотримуючись забезпечення гласності та відкритості судового розгляду, як передбачено законодавством.

 

Під час засідання прокурор зажадав відводу адвоката через конфлікт інтересів, так як захисник також представляє інтереси і хлопця Маргарити - Микити Жихарева, який у даній справі проходить, як свідок. Молодій особі, яка на відео нацьковує бультер'єр на кошеня, теж доведеться відповісти за свій вчинок в суді. Справа стосовно хлопця було виділено в окреме провадження за ч.1. 299 КК України (жорстоке поводження з тваринами). Досудове розслідування за даним фактом ще триває.

"Для уникнення процесуальних порушень згідно ч.2 ст 78 КПК України прокурор подав клопотання про відвід даного захисника і суд його задовольнив.", - пояснили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Наступне слухання у справі відбудеться 12 квітня о 14.30.

Маргарита Фурман винною себе не визнає, і відмовляється будь-що коментувати журналістам. Разом з адвокатом її інтереси в суді представляє батько.

 

Нагадаємо, 17-річна Маргарита Фурман розмістила в жовтні 2016 року "ВКонтакте" моторошне відео вбивства кошеня. За те, що харків'янка опублікувала ролик, що пропагує культ насильства і жорстокості (ч. 2 ст. 300 КК України), їй загрожує обмеження волі до 5 років.