ДЯКУЄМО ПАТРУЛЬНИМ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ!!!

        Сьогодні представники громадської організації "Ліга допомоги тваринам" побували в Управлінні патрульної поліції м.Харкова та висловили свою вдячність патрульним поліцейським за співпрацю з громадськістю, сумлінне виконання службових обов'язків, оперативність і швидкість реагування в складній ситуації, а також врятовані життя тварин, і нагородили подяками сержантів поліції Євдокіменко Д.Р., Байрамашвілі Д.Т., Посохова В.М. і старшого лейтенанта поліції Карпова А.А. 

       3 травня 2017 року поліцейські роти №1 батальйону №3 сержанти поліції Євдокименко Д.Р. і Байрамашвілі Д.Т. запобігли жорстокому поводженню з тваринами, і в тісній співпраці з громадськістю: членами громадських організацій "Ліга допомоги тваринам" і "Порятунок тварин Харків" врятували життя тварин, яких представники КП "Центр поводження з тваринами" незаконно відловили і перевозили з порушенням Правил транспортування тварин, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1402 від 16.11.11р., Закону України "Про ветеринарну медицину" та Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (в щільно закритих пластикових сумках, що загрожувало життю тварин).

       8 травня 2017 поліцейські роти №8 батальйону №4 сержант поліції Посохов В.М. і старший лейтенант поліції Карпов А.А. запобігли жорстокому поводженню з тваринами, і також в тісній співпраці з громадськістю: членами ГО "Ліга допомоги тваринам" і волонтерами, прибувши на виклик врятували життя тварин - кошенят, яких, всупереч Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження" власник будинку тримав кілька днів в замкнутому підвалі без води і їжі. 

        Ці поліцейські є прикладом для своїх колег.

Засідання в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та обговорення законопроекту

24 травня 2017 року за ініціативи Асоціації зоозахисних організацій України та Київського еколого-культурного центру відбулося засідання в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Обговорювали законопроект, запропонований В.Є. Борейко «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)». 

На засіданні були присутні зоозахисники та екологи з Києва, Харкова, Ужгорода, Львова, Одеси. 

Законопроектом передбачено заборону на жебракування з тваринами, фото з тваринами у населенних пунктах, притравку та утримання певних тварин на мисливських випробувальних станціях, утримання в ресторанах, кафе, готелях тощо великих хижих та небезпечних тварин, використання тварин як мішені при навчанні у стрільбі або у змаганнях із стрільби, заборону рубок головного користування та лісовідновних. Більш чітко прописані правила поводження з тваринами в сільському господарстві, скотарстві, у рибному господарстві та при отриманні продукції тваринного походження, а також правила поводження з тваринами, що використовуються у видовищних заходах, у спорті, при організації дозвілля тощо.

 

Мы спасли животных от смерти - харьковские зоозащитники

В среду, 3 мая, правоохранители остановили автомобиль «Газель», который нарушил ПДД. Выяснилось, что машина принадлежит КП «Центр обращения с животными». Полицейские при осмотре обнаружили в салоне сумку из нейлона, в которой было 5 щенков. Она была закрыта на застежку-молнию. Никакой документации, которая разрешала бы перевозить животных у граждан находившихся в салоне, не было.

По теме: Коммунальщики жестоко обращались с животными (ФОТО)

Misto.kh.ua попросили прокомментировать данное происшествие правозащитницу Марину Суркову, которая является членом правления ОО «Лига помощи животным», председателем ОО «Общественно-правовая защита» и вице-президентом Ассоциации зоозащитных организаций Украины.

«Мне позвонили волонтеры общественной организации «Спасение животных Харьков» и рассказали, что им позвонил полицейский, который сообщил, что он остановил машину за нарушение ПДД, а при осмотре автомобиля полицейские обнаружили щенков и котят, которых перевозили в пластиковых сумках. Я сразу же прибыла на место происшествия, там уже было две патрульные машины и оперативно-следственная группа, которая составляла протокол осмотра. Также на место прибыл юрисконсульт коммунального предприятия «Центр обращения с животными». Ни мне, ни полицейским представители КП «ЦОЖ» не предоставили вообще никаких правоустанавливающих документов, ни на отлов животных, ни на перевозку. 

Подробнее: Мы спасли животных от смерти - харьковские зоозащитники

АКТИВІСТИ ВИМАГАЮТЬ ВІДКРИТОГО СУДУ ПО СПРАВІ ФУРМАН

       12 квітня біля Фрунзенського районного суду відбулася акція "Шкуродерів за грати" за участю громадської організації "Ліга допомоги тваринам", Національного корпусу і Асоціації зоозахисних організацій України. 
Пікетувальники вимагали: "Відкритого судового засідання", а також скандували: "Шкуродерів за грати!" 
     Напевно багато хто пам'ятає випадок, коли в одній з соцмереж Маргарита Кот (справжнє прізвище Фурман) поширювала відеоролик, знятий її хлопцем, про те, як бультер'єра заради забави нацькували на кошеня, в результаті кошеня померло в конвульсіях. За фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.300 КК України та проведено слідство. 
     На даний момент справу передано до Фрунзенського районного суду м.Харкова, в якому 20 березня відбулося попереднє судове засідання. Тоді суд задовольнив клопотання прокурора про проведення суду в закритому форматі, тому, що М. Фурман була неповнолітньою. Але 25 березня 2017 роки їй виповнилося 18 років. 30 березня відбулося друге судове засідання, яке також чомусь було закритим. 
     12 квітня ми прийшли до суду і дізналися, що судове засідання буде продовжуватися в закритому форматі. При цьому помічник судді приховав інформацію щодо номеру залу, в якому відбуватиметься судове засідання. Ми не знали коли і де воно відбулося. А через пів години після початку знову зайшли до кабінету судді, та запитали в помічника судді підставу перенесення судового засідання та дату наступного судового засідання. Але на ці питання він нам відмовився відповідати. Тобто це судове провадження є “таємницею, покрытою мороком”... навіть дати засідань та номери зал. 
Виходячи з того, що справа має великий резонанс в суспільстві, і обвинувачена стала повнолітньою ми правомірно вимагаємо публічних судових засідань. Так як сумніваємося в правосудності рішення (саме через те, що перше судове засідання поквапилися призначити за 5 днів до виповнення повноліття обвинуваченої, щоб встигнути прийняти рішення про закритий судовий процес). І найдивніше, що клопотання про закрите судове засідання подав прокурор, а не сторона захисту (яка в цьому зацікавлена). У чому інтерес прокурора - це залишиться загадкою. Він, звичайно, зобов'язаний стежити за дотриманням законодавства, але закрите судове засідання - це право зацікавленої сторони (неповнолітнього обвинуваченого, його захисника чи законного представника). А не зобов'язання суду (і тим більше прокурора).
     Відповідно до п. 5 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 18.07.2013 № 223-1134/0/4-13 Про деякі питання здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх: “Слідчий суддя, суд у кожному окремому випадку має з'ясовувати необхідність здійснення судового провадження за участю неповнолітнього у закритому судовому засіданні як упродовж всього судового провадження, так і окремої його частини (ч. 2 ст. 27 КПК). Зокрема, у разі надходження клопотання неповнолітнього обвинуваченого, його захисника або законного представника про здійснення судового розгляду за участю неповнолітнього обвинуваченого у закритому судовому засіданні правильним вбачається, з'ясувавши думку сторони обвинувачення та потерпілого, задовольняти таке клопотання”. 
     Маргарита Фурман здійснила кримінальне правопорушення свідомо — самостійно розповсюджувала відеоролик, який містить сцени насильства та жорстокості, при цьому вона цинічно його коментувала, незважаючи на обурення людей в коментарях соцмереж. Все свідчить про те, що Фурман робила це свідомо, холоднокрівно і цинічно, і не мала психологічної травми на той момент, а навпаки свідомо завдавала таких травм іншим людям. Адже саме вона вчинила злочин, а не у відношенні неї, і вона не являється потерпілою (нервову систему якої потрібно було б берегти від психологічної травми). Вона являється повнолітньою обвинуваченою, яка сама своїми умисними діями завдала психологічних травм людям (в тому числі неповнолітнім), які переглянули розповсюджений нею відеоролик (саме тому її обвинувачують за частиною 2 ст.300 КК України: “Розповсюдження кіно- та відеопродукції, що пропагують культ насильства і жорстокості, а також збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, що пропагують культ насильства і жорстокості”). 
     Ми сподіваємося, що прокурор та суддя все ж таки забезпечать прозорість та відкритість судового засідання, щоб громадськість пересвідчилась в правосудності рішення. А до такого судового розгляду, який відбувається зараз у громадськості немає довіри, але є багато питань.

Видео  акции http://atn.ua/obshchestvo/aktivisty

ХАРКІВСЬКИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ЖИТЛОВОГО ГОСПОДАРСТВА ВИТРАТИТЬ 5,5 МІЛЬЙОНІВ НА ВИЛОВ ТА ВБИВСТВО СОБАК І КОТІВ – В СЕРЕДНЬОМУ ПО 705 ГРИВЕНЬ ЗА ГОЛОВУ

ДЕПАРТАМЕНТ ЖИТЛОВОГО ГОСПОДАРСТВА ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ВИТРАТИТЬ 5,5 МІЛЬЙОНІВ НА ВИЛОВ ТА ВБИВСТВО СОБАК І КОТІВ – В СЕРЕДНЬОМУ ПО 705 ГРИВЕНЬ ЗА ГОЛОВУ

Департамент житлового господарства Харківської міської ради 3 квітня підписав угоду з КП «Центр поводження з тваринами» на здійснення вилову безпритульних домашніх тварин на 5,57 млн.грн. Про це повідомляється в електронній системі закупівель «ProZorro»
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-21-000435-a

Планується відловити протягом року 7901 голову. Якщо, порахувати, то в середньому вартість вилову 1 безпритульної тварини складе 705 гривень. Згідно з ДКТ комунальне підприємство має виловити 4844 безпритульні собаки, утримувати їх, а потім влаштувати чи провести евтаназію (дана послуга для однієї собаки складає 660 грн.). Так само мають виловити, утримувати та влаштувати чи провести евтаназію для 2957 безпритульних кішок (774 гривні). Ще мають 100 котів виловити та після стерилізації повернути до ареалу перебування або провести евтаназію (846 гривень).

З КП «Центр поводження з тваринами» уклали угоду без проведення аукціону, у зв’язку з тим, що до цього вже було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників.

У 2008-2009 роках практикувалося повернення на місце вилову після вакцинації і стерилізації як котів, так і собак. Цей гуманніший підхід замінив колишню практику вилову із подальшим умертвінням.
http://nashigroshi.org/2014/01/22/kernes-dav-4-miljony-na-vidlov-ta-vbyvstvo-sobak-po-429-hryven-za-holovu/

Але, з 2010 року у Харкові знову було запроваджено безповоротний вилов безпритульних собак. Пізніше до такої ж практики прийшли й щодо котів.
http://nashigroshi.org/2015/01/21/kernes-vyklade-45-miljoniv-za-vylov-kotiv-i-sobak-po-pivtysyachi-za-holovu/

У 2009-2012 роках тендери по вилову безпритульних тварин вигравало ТОВ «Чистий дім плюс» (фірма близька до оточення Геннадія Кернеса та Володимира Чумакова) та КП «Харківблагоустрій». З 2013 року ці послуги у Харкові почало надавати КП «Центр поводження з тваринами».

Вартість подібних послуг в 2013 році (кількість - 10000 голів) складала 327 грн. за 1 голову, в 2014 році (10000 голів) - 429 грн., в 2015 році (9000 голів) – 502 грн., в 2016 році (8400 голів) – 540,8 грн.

Що, цікаво КП "Чугуївський комунальний комплекс" замовило в березні 2017 року у КП «Центр поводження з тваринами» послуги з відлову тварин без подальшого повернення по ціні – 632 грн. за 1 голову.
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-03-10-000190-b

 

Директором департаменту житлового господарства Харківської міськради є Роман Нехорошков, а директором КП «Центр поводження з тваринами» є Юлія Шаповалова.

Подкатегории